Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ortodox keresztények...

Az ortodox keresztények mélyebben élik meg a hitüket, mint a római katolikusok?

Figyelt kérdés
Erősen fontolóra vettem, hogy áttérek. Valahogy számomra mélyebbnek tűnik a másik felekezet hite, amit sokszor hiányolok a katolikusoknál.
2015. júl. 6. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ortodox vallás látszatra hasónlít a katolikusra, de valőjában nagyon nagy különbség van közöttük.

Hogy ki hogyan éli meg hitét, az személyre szabott,és nem tudok más helyett nyilatkozni de én úgy gondolom, hogy a hitem mint ortodox elég mély és igaz. :)

Nem szeretném fényezni a vallásomat és önmagamat felmagasztalni de annyit elmondhatok, hogy hiszek az Atya a Fiú és a Szentlélek Istenében annyira mint amennyire egy hívő ember hihet.

Ha át szeretnél térni sokmindenről megváltózik a véleményed és te magad is.

2015. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viszont a hit megélése nem felekezetfüggő, hanem a személyen múlik. Egy katolikus is lehet mélyebb kapcsolatban Istennel, mint egy ortodox, de fordítva is. És egy protestáns is lehet elkötelezettebb, Istent még inkább követő életet élő bármelyiknél.
2015. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

ez egyéntől és közösségtől is függ


én az utóbbi időszakban sokat tanulmányoztam az ortodox hitet, nekem is mélyebbnek tűnik mint a katolicizmus


én protestáns vagyok, és a katolikusok érveit hallgatva gyakran az motoszkál a fejemben, hogy "még igazuk is lenne ha..." és az ortodoxiában úgy van :) :D

2015. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :) Egyelőre még csak egy liturgiát készülök meglátogatni, aztán igyekszem jobban beleásni magam a témába.
2015. júl. 6. 22:28
 5/10 A kérdező kommentje:
Ó, az előző hsz-em a 22:22-esnek szólt még. Köszönöm az azóta írt válaszokat is!
2015. júl. 6. 22:29
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves protestáns, megtennéd, hogy leírod, hogy mennyiben látod autentikusabb keresztényeknek au ortodoxokat, mint a katolikusokat?
2015. júl. 6. 22:31
 7/10 anonim ***** válasza:

hú de hosszú lenne a lista XDXDXD


legyen akkor 3 példa:


képtisztelet, ha a képek elvontak és nem realisztikusak lennének, ábrázolás helyett(mellett) tanítanának nem lennének szobrok amik már már "kövé vált embernek" tűnnek, hanem csak képek amik nem is realisztikusak talán még igaz is lenne a katolikusok képekkel kapcsolatos teológiája... az ikonok ennek kiválóan megfelelnek ;)


amennyiben a szűzanyát jóval kevesebb megszólítás érné mint Istent, és csak annyiban tisztelnék mint Jézus anyját, nem amolyan "társmegváltót" még vállalható is lenne... ez az ortodoxokra teljesen igaz :D szinte csak úgy hivatkoznak rá, hogy "Istenszülő" miért is mondanák a nevét, hisz önmagában nem érdekes, csak mint aki megszülte Jézust az emberré lett Istent


Ha az eucharisztát nem imádnák ne mondanák ,hogy "az ostya az Isten" nem hurcibásznák körbe monstanciában, tömjéneznének előtte, és esnének kétségbe ha véletlen a földre esik, mert jajj akkor krisztus esett a földre, hanem egyszerűen csak úgy hazsnálnák ahogy Jézus tanította, tehát megennék és ennyi, és nem mondanák ,hogy ha véletlen rálépek az ostyára, akkor Krisztusra tiportam (mintha nem lenne elég ereje kimenni az ostyából) akkor az teljesen elfoghadható és biblikus lenne, még a bálványimádás gyanúja sem merülne fel... ortodox eucharisztia :D


eszembe jutott még egy bónusz, a gyónásban a pap ne mondja már, hogy ő dönthet Isten HELYETT... esetleg mint csatorna szolgálhat, amire inkáb az embernek van szüksége, de Isten anélkül is fel tudja oldozni az embert, és a gyóntató ne állítsa hogy ő oldoz fel, hanem Isten kegyelmét közvetítse, pl könyörögjön egy imádságban a bűnösért, amiben persze megvallja a saját bűnösségét és alkalmatlanságát... ortodox gyónás...


és még rengeteg ilyen volt, hogy valamire azt mondtam katolikusoknak h "még igazad is lenne ha..." és az ortodoxoknál úgy van


protestáns szemmel egyébként érdekes volt látni, hogy a reformáció célja az volt hogy "térjünk vissza az eredetihez" az ortodoxoké meg az hogy "maradjunk az eredetinél" és ha másképpen megfogalmazva is ugyan de a két dolog gyakran egybevág


egyébként menj el görögkatolikus szertartásra is, mert ott sokszor jobb a hangulata, hogy mindenki együtt énekel és végig magyarul, ortodoxoknál gyakran akár 3 nyelven, orosz ortodoxoknál pl csak a kórus, nekem ez nagy csalódás volt pesten a petőfi téri ortodox templomban, a görögkatolikus liturgia után (a szertartás maga szinte azonos, és még áldozhatsz is)

2015. júl. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem felekezetfüggő hogy mennyire mélyen éli meg vki. Elég felszínes összehasonlításokat olvashattam följebb, őszintén kit érdekelnek a szobrok? A gyónás és a lelki vezetés szigorúbb az ortodoxoknál ha jól tudom, de ha elmész a Ferenciek terére gyónni ott is a liberálisabbtól a kőkonzervatívig minden szinten találsz lelkivezetőt. Olvasd el az "Istenről beszélni veszélyes" című könyvet, sajna nehéz megszerezni. Abban nagyon megszerettem az ortodoxiát.
2015. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt olvasd el és lehet, hogy egy kicsit mélyebben is bele látsz majd az ortodoxiába.

2015. júl. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Igen, én is futottam már bele nagyon karakán, határozott gyóntatóba a Ferencieken. :D De nem vagyok egy mimózalelkű, így inkább elgondolkodtattak a szavai. A linket köszönöm, el fogom olvasni.

Mindenkinek áldott, szép estét!

2015. júl. 8. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!