Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fenyegettek itt már meg...

Fenyegettek itt már meg valakit TÉNYLEG jehova tanúi pl pokollal? (alább kifejtem) (Jt ne válaszoljon, ne kampányoljon, a többiek is szorítkozzanak a kérdés megválaszolására, ne egymást anyázzátok! )

Figyelt kérdés

namost mindenki baromi közhelyesen oltja őket, hogy "fenyegetnek a pokollal ha nem leszel jehovás", de ők alapvetően nem hisznek a polokban, max azzal fenyegethetnének ,hogy végleg megsemmisülsz, egy ateista erre nyilván rávágná, hogy "igen tudom, én is erre számítok"


tehát van olyan akit tényleg személyesen jehova tanúi fenyegettek már, nem az, hogy olvasta, vagy hallotta, vagy szomszéd mcsakájának a volt gazdájának a fiának a lányának a legjobb barátnőjének az öccsét, hanem őt magát?


ha lehet írja is le mit mondtak, mert nekem nagyon furcsa, hogy ELVILEG ezzel fenyegetnek ,gyakorlatilag nem is hisznek a pokolban


2015. júl. 8. 19:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Igen igazad van kérdező, hogy a pokollal nem fenyegetnek mert nem is hisznek a pokol létezésében, viszont nekem volt egy "kellemes" beszélgetésem.

Ezelőt kb 5 éve megálítottak az utcán két kedves öreg néni,hogy beszéljenek nekem a jó hírről. Nagyon siettem és elnézést kérve folytattam útamat mire az egyik néni elég nem kedves hangnemben utánam szólt, valami ilyesmit mondott "Tudja meg, hogy égni fog..." a többit már nem hallottam. Nem volt több ilyen élményem, de az nem esett jól.

2015. júl. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Ők nem fenyegetnek pokollal, én még egy ilyen élményt sem olvastam. Ők az armageddonnal fenyegetnek.
2015. júl. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Jehova Tanúi a pokollal nem szoktak fenyegetni, mert nem hisznek a pokolban, viszont mással fenyegethetnek.
2015. júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan, hogy pokollal fenyegettek-e, arra nem emlékszem. Olyan történt, hogy mikor megmondtam, hogy ne akarjanak téríteni, mert katolikus vagyok, akkor azt mondták, hogy ha nem hagyom ott, akkor a bálványimádó, parázna Babilonnal (értsd Egyház) együtt fog Jehova elpusztítani az armageddonkor...
2015. júl. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
mivel fenyegetnek? armageddon esetleg, de az annyi hogy gyorsan meghalunk, nem voltunk tanúk szóval megsemmisülünk és ennyi
2015. júl. 8. 19:41
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Armageddonkor tűzzel pusztít el mindent Jehova, tehát aki nem az ő tanúja az tűz által fog mesemmisülni.

Én valahogy ezt szürtem le.

2015. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

A pokol szó nem hangzott el, de olyan már volt, hogy azt mondták, hogy ugye tudom, hogy a gyermekeim végső sorsa vagy hogy fogalmaztak, rajtam múlik. Ezt elég ízléstelennek tartottam.

Nem sokkal később egy másik néni szólított le. Akkor még a Hit Gyülekezetébe jártam, amikor ezt megtudta (nem akartam elmondani, mert nem szerettem volna vitába bonyolódni, de kiprovokálta), azt reagálta, hogy "Édes szent Jehova", és ez szerintem vicces. :)

Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy több Jehova Tanú kollégám is van, helyesek, kulturáltak, soha senkit nem fárasztanak a vallásukkal. Ők mind huszonévesek, lehet, hogy ez az agresszív hozzáállás inkább az idősebbekre jellemző.

2015. júl. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

ugyan kérdező. pontosan tudod, mire gondolnak, akik ezt mondják. a tanúktól nem áll messze az, hogy ilyeneket mondjanak, talán te is mondtál már ilyet living... vagy nem?


emlékezz a Jézus testvérei cikkre. ki élheti túl armageddont? aki támogatja a prédikálómunkában a felkenteket. ott konkrét szám is szerepelt, emlékszel? az a majd 8000000 személy...


szóval értem én, hogy igazad van a kérdéseddel, de valójában te is tudod, hogy NEM A SZAVAKON KELL LOVAGOLNI, UGYE? maga a mentalitás igen is jellemző a tanúkra. szép estét.

2015. júl. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
honnan tudod, hogy olvassa? :D
2015. júl. 8. 20:58
 10/18 anonim ***** válasza:
28%
értek egy kicsit a számítástechnikához...
2015. júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!