Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények! Megtudnát...

Kedves keresztények! Megtudnátok indokolni, hogy miért nem lesz a földön királyság az Armageddon után a bibliából? (JT kiméljenek)

Figyelt kérdés

#vallás #Biblia #Jézus #sátán Isten
2015. júl. 10. 15:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez csak a JT-k Bibliájában van, máshol nincs.
2015. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Bob the builder ***** válasza:
Csak találgatok,mert mindenki meghalt?
2015. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mert ezt már összeszennyeztük :D
2015. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 yuda ***** válasza:
74%

A kérdés értelmezhetetlen.

Armageddoni csata megelőzi az 1000 éves királyságot.

Jelenések könyve így írja a történeti sorrendet.

Ha érdekel a biblia alapján bekövetkezendő történeti sorrend, javaslom írd ki új kérdésbe, mert nagyon izgalmas téma.

Rengeteg érdekes esemény fog még bekövetkezni a közeli és távoli jövőben.

2015. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ahogy a jehovisták állítják, az úgy hazugság.

Mivel biblikusan lesz:

elragadtatás:

1. Thesszalonika 4:17 Ezután mi következünk, akik akkor életben leszünk. Feltámadott testvéreinkkel együtt az Úr felemel magához bennünket a felhőkön a magasba. Együtt fogunk mindannyian szemtől-szembe találkozni az Úrral fent, a levegőben. Ettől a pillanattól fogva pedig mindörökké együtt fogunk lakni Urunkkal!


Tehát nem a Földön maradnak az emberek, akik kérték Jézust és a vérét, hanem elébe mennek az akkor még élők.


2. Krisztus visszajövetelét minden szem látni fogja, nem úgy, ahogy a jehovisták állítják, hogy láthatatlanul jött vissza, ezzel ellentmondva a Bibliának:

Máté 24:30 Ekkor megjelenik az égen a jel, amely az Emberfia eljövetelét mutatja. Akkor a világon minden ember hangosan fog sírni. Látni fogják az Emberfiát, amint eljön az ég felhőin hatalommal és nagy dicsőséggel.


Ezek után történik a nagy nyomorúság, az armageddon és eztán:


Jelenések 20:11 Azután láttam: egy hatalmas, fehér trónt, és azt, aki rajta ült. Előle elfutott a Föld és az ég, és nyomtalanul eltűntek.


Ezt is tagadják a tanúk, ez nem szerepel a tanításukban, szintén Biblia ellenesen. A Biblia azt írja:

elenések 21:1 Ezután újra láttam. Új Ég és Új Föld tűnt elő, mert az első ég és az első Föld eltűntek, és tenger sem volt többé.


Itt már új ég és új Föld szerepel, nem úgy, ahogy a szervezet tanítja. Majd a legvégén:

Jelenések 21:2 Láttam, hogy a Szent Város, az Új Jeruzsálem leszállt a Mennyből, Istentől. Olyan volt, mint egy menyasszony, akit a férje számára öltöztettek fel menyasszonyi ruhába, és ékszerekkel ékesítettek.


És a legfontosabb:

Jelenések 21:3 Majd erős hangot hallottam a Mennyből, amely ezt kiáltotta: „Isten otthona most már az emberek között van. Ezentúl Isten együtt lakik az emberekkel, akik népévé lesznek. Ő maga lesz velük, Istenükké lesz,és minden könnyet letöröl a szemükről. Nem lesz többé halál, nem lesz több gyász, sírás és fájdalom, mert a régi dolgok elmúltak.”


És hogy ki is mondja ezt? Hát Jézus, már a Jelenések könyve elején kiderül, nem titok. És mit állít magáról?

Jelenések 21:6 Azután ezt mondta: „Be van fejezve! Én vagyok az Alfa és az Ómega, aki elkezdi és be is fejezi. Aki szomjas, annak én adok inni az élet vizének forrásából — ajándékul.

2015. júl. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
a biblia csak armageddonig vezet minket. utánna új tekercsek nyittatnak meg.
2015. júl. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Miért, nem lesz királyság, kedves kérdező? Csak azért, mert a jehovisták kisajátították a témát, és a saját képükre és hasonlatosságukra átdolgozták, attól még bibliai tanítás Jézus Krisztus földi királysága, ami ezer évig fog tartani, és azután jön a Sátán végső próbálkozása, aztán az utolsó ítélet. Hogy utána mi lesz, arról csak fogalmaink vannak: új ég, új föld, tökéletes harmónia és egység, illetve ezzel párhuzamosan a Gyehenna örök mementója.
2015. júl. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

mert az elragadtatás után Jézus és az atya rendet tesz.

és eljön az ő népéért.

mert ő a meny és a föld ura és királya.

egyelőre még a gonosz is uralkodik a földön,de ez megfog szűnni az elragadtatás után.

mert elfog veszni a sötétségben a népével együtt.

2015. júl. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Molnár Sándorné ***** válasza:

T. 5/8-as!

Szeretnek hozzafuzni nehany gondolatot az altalad irtakhoz.

Nem mindenki fog feltamadni. A Jelenesek konyveben vilagosan megirja, hogy 144.000 szemely az, aki mennyei elhivasu. Ezek az emberek a halaluk utan a mennybe mennek. Ok Krisztussal fognak uralkodni 1000 esztendeig. Ugy is emliti oket a Szentiras, hogy "tarskiralyok".

Isten megteremtette a mennyei angyalokat szamunkra lathatatlan szellemek ok. Minket ide teremtett a foldre, fizikai testtel.

Ha azt akarta volna, hogy vele legyunk a mennybe, akkor nyilvan minket is olyannak teremt meg. Az embernek a foldet "orok lakhelyul adta". //Esaias 45:18/ Az Esaiasnal irja le, hogy milyen lesz a fold Armageddon utan. A 65:22-25 verseig ir errol. Vajjon ha a mennybe mennenk, hogy tudnank ott epitkezni, vagy foldet muvelni, es allatokat tartani? Ott ezekre nincs szukseg, mivel az angyalok szellemek, nem anyagi testtel rendelkeznek, nekik teljesen masok a szuksegleteik, ezert ezekre a dolgokra ott nincs szukseg. Es vajjon ki felett uralkodna Jezus a tarskiralyaival, ha nem a foldi alattvalokon? A Zsoltarok 37:34 verse igy szol:"Varjad az Urat, [rizd meg az o utjat; es folmagasztal teged, hogy rokold a foldet; es meglatod, amikor kiirtatnak a gonoszok." Ugyan ebben a reszben a 29-es vers ezt irja: "Az igazak oroklik a foldet, es mindvegig rajta lakoznak." Azt gondolom, ez teljesen vilagos.

A Mate 24:30 versenel azt irja valoban, hogy "minden szem meglatja Jezus masodik eljovetelet. Viszont a Biblia a Janos 14:19 verse azt irja, hogy: "Meg egy keves ido, es a vilag nem lat engem tobbe; de ti meglattok engem, mert en elek, ti is elni fogtok." A "ti meglattok engem" azoknak szolt, akik kivalasztottak a mennyei eletre, azaz akik tarskiralyok lesznek Jezus mellett.

A Biblia soha nem mond ellent onmaganak!

Amikor Jezus a hegyen volt a tanitvanyaival, es eltavozott, a tanitvanyok csak annyit lattak, hogy Jezus felemelkedik, majd eltunt egy felhoben. Tehat csak ennyit lattak. A masodik visszajovetelnel amikor azt irja, hogy "minden szem meglatja", azt ugy kell erteni, hogy mindenki tapasztalni, latni fogja az esemenyekbol, hogy Jezus valoban eljott. Nem latjuk szemelyesen, de amit tenni fog, abbol vilagos lesz meg az istentelenek elott is, hogy valami rendkivuli tortenik. Ra kell jonniuk arra, hogy valoban Isten Fia teszi majd azokat a dolgokat amiknek meg kell tortenniuk.

A Jelenesek konyveben emlitett "Uj eg es Uj fold" nem azt jelenti, hogy Isten megsemmisit a mostani foldet es eget. A folddel semmi problema nincs. A rajta levo istentelen emberiseg a problema. Ahogy irta is a vers, a "gonoszok kiirtatnak". Tehat megtisztul a fold ily modon. Az eg is megtisztult mar, mert Satan es a demonok levettettek ide a fold kozelebe. Ok mar tobbe nem mehetnek vissza a mennybe. Ezert is irja a Jelenesek 12:12-es verse, hogy "Jaj a foldnek es a tenger lakosainak, mert leszallott hozzatok az Ordog haraggal teljes, ugy mint aki tudja, hogy keves ideje van."

A 21:3 verseben ahol arrol ir, hogy "Isten otthona az emberek kozott van" ezt sem szo szerint kell erteni.

Hogyan johetne le kozenk a vilagmindenseg megalkotoja?

Ugy fog kozottunk lakni, hogy a Fia altal /aki kiralykent fog uralkodni 1000 esztendeig/ velunk lesz az oktatasban, az iranyitasban, mindenben.

Minden idezetet a Karoli Bibliabol irtam ki. Nehogy vad erjen, hogy az altalunk meghamisitott Bibliat hasznalom. Mindaddig mig az altalunk leforditott Biblia meg nem jelent, a Karolit hasznaltuk, mert csak az volt a tobbi forditas mellett, ami a legjobb volt. Es erdekes modon ugyan azt tanitottuk abbol, mint most a sajatunkbol. Vajjon hogyan lehetseges ez? Ha mi annyira megvaltoztattuk a sajat Bibliankat, megis tudjuk hasznalni a Karolit is, mert sokan ragaszkodnak a sajat Bibliajukhoz. Ha annyira eltero lenne, nem tudnank ezt megtenni. Udvozlettel:Judit!

2015. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem...de még vizsgálódom a berkeimen belül...
2015. júl. 14. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!