Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények! Megtudnát...

Kedves keresztények! Megtudnátok indokolni, hogy miért nem lesz a földön királyság az Armageddon után a bibliából? (JT kiméljenek)

Figyelt kérdés

#vallás #Biblia #Jézus #sátán Isten
2015. júl. 10. 15:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

kedves Judit.


őszinte dícséretem, hogy felválalja, mit tett a zrt a bibliával:


"Minden idezetet a Karoli Bibliabol irtam ki. Nehogy vad erjen, hogy az altalunk meghamisitott Bibliat hasznalom."


ugyanakkor lenne egy kérdésem. Ön ezt állítja:


" Mindaddig mig az altalunk leforditott Biblia meg nem jelent, a Karolit hasznaltuk, mert csak az volt a tobbi forditas mellett, ami a legjobb volt. Es erdekes modon ugyan azt tanitottuk abbol, mint most a sajatunkbol. Vajjon hogyan lehetseges ez?"


én úgy tudom, hogy most a mit tanít valójában a biblia című könyvből tanítanak, ami az úvf hez lett igazítva. amikor a károliból tanitottak, akkor nem ezt a könyvet hordozgatták magukkal, hanem az örökké élhetsz a paradicsomi földön-t. jól tudom? abban pedig nem a károli idézetei voltak, ha jól tudom, hanem az angol uvf fordításai. jól tudom? abból próbálták alátámasztani az állításaikat, ami gyakorlatilag a mostani magyar úvf-nek felel meg? jól tudom? kérem, támassza alá a károliból, hogy az újszövetségben szerepel Jehova neve. köszönöm a segítségét.

2015. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Molnár Sándorné ***** válasza:

T. ll/ll-es!

Nem azert ideztem a Karoli Bibliabol, mintha en szegyellnem a mi Bibliankat. Egyaltalan nem errol van szo. Ahogy mar irtam a valaszomban, sokan vannak akik nem fogadjak el a mi altalaunk leforditott Bibliat. Ezert ideztem a Karolibol, hogy elfogadhato legyen.

A Gorog iratokban valoban nem volt benne Isten neve, akar a Karoli, akar a Kaldi Bibiat nezzuk.

AZ I.szazad vege utan, sokszor masoltak le az Uj Szovetseget. Az eredeti mar reg nincs meg. Igy nem lehet ellenorizni, hogy abban szerepelt-e Isten neve.

De hivatkozom a Janos 17l:26 versre, ahol ezt irja: "Es megismertettem veluk a te nevedet, es megismertetem....stb.

Ezt Jezus mondta. Az O altala tanitott "Mintaima" elso mondata is Isten nevevel foglalkozik. Igy hangzik: Mennyei Atyank aki vagy a mennyekben, szenteltessek meg a te neved...stb."

Mert az "Ur, Isten" szavak nem nevek, hanem rangot, cimet jelentenek. Tehat Jezus is megismertette Isten nevet az emberekkel, es az imaban is arra buzditott, hogy szenteljuk meg Isten nevet.

A Roma l0:13 - "Mert minden aki segitsegul hivja az Ur nevet, megtartatik."

Ebbol is lathato, hogy az Ur "nevet" kell segitsegul hivni. Ha Istennek nem lenne szemelyes neve, es nem lenne fontos, akkor a vers igy hangzana: "mindaz aki segitsegul hivja az Urat, megtartatik."Gondolom erezheto a kulonbseg?

Tehat ahogy az O Szovetsegbol szep lassan eltunt Isten neve az evezredek soran, ugy eltunt a Gorog iratokbol is. De az utalasokbol lathato, hogy Istennek valoban volt neve, es bizony nagyon fontos!

Udvozlettel: Judit!

2015. júl. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Molnár Sándorné ***** válasza:

Kedves 11/11-es!

Elfelejtettem reagalni az elso mondatodra. Egy kis felreertes lett kettonk kozott. En nem vallaltam fel, az altalunk forditott Bibliat mint helytelent. Hasznalom, mert szerintem teljes mertekben elfogadhato es hiteles.

Azert irtam, hogy a Karolibol ideztem, mert sokan a mi altalunk forditott Bibliat nem fogadjak el, de a Karolit igen! Szoval az altalunk forditott Bibliat teljes mertekben elfogadom, de ahol muszaj, ott hasznalom a Karolit is. Udvozlettel: Judit!

2015. júl. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!