Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan, hogy emberi jóság?

Létezik olyan, hogy emberi jóság?

Figyelt kérdés

Az emberek a jó dolgokat nem csak saját érdekük teszik még ha tudat alatt is. Pl.: A aki vallásos, nem csak azért próbál jó lenni másokhoz, hogy halála után NEKI jó legyen (a mennyországba jusson, elérje a nirvánát vagy reinkarnálódva ne büntesse a karma). Nem csak azért teszünk jót, hogy másoknál többnek érezhessük MAGUNKAT ezáltal, vagy mert tudat alatt azt várjuk h valaki valamikor ezt viszonozni fogja?

Ill végül inkább a vallásosoktól kérdezném, ha holnaptól a gyerekek nem kapnának semmilyen erkölcsi nevelést, nem látnának jó példát ilyen téren, lennének-e még tényleg jó emberek belőlük?

Persze kivetélek vannak, a kérdés hogy ők azok erősítik a szabályt vagy ők vannak többségben?


2010. dec. 5. 00:03
1 2
 1/15 anonim válasza:
Az emberek alapvetően elég önzőek. Szinte mindenki a saját érdekeit nézi első sorban,de ez nem azt jelenti,hogy nem létezik jóság. Sosem volt még veled olyan,hogy tettél valami jot, amit még csak el sem montál senkinek? Persze erre is lehet mondani,hogy csak magad miatt csináltad,hogy ne legyen lelkiismeret fúrdalásod és nyugodtabban aludj. Én mindenképpen hiszek benne,hogy vannak jo és igazi dolgok.
2010. dec. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%

Az emberek ösztönösen gonoszak, ha kisebb méretű lenne az agyunk hatalmas vérengzés lenne. És igen, mindenki CSAK a saját érdekeit nézi, még ha saját maga sem veszi észre, akkor is.

Egyébként meg:

Hit: bizonyíték nélküli meggyőződés valami olyanban, amit valaki olyan mondott, aki tudás nélkül beszél összefüggéstelen dolgokról.

2010. dec. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Pont egy ilyen történt, és utána gondolkoztam el rajta hogy miért tettem. És végül arra gondoltam, hogy

1. csak belém van nevelve.

2. azért mert ha én lennék éppen olyan helyzetben nekem is jól jönne a segítség.

3. csak úgy miért ne. (de lehet h ez is az első 2 eset egyike, csak tudat alatt futott át rajtam az a gondolat)

2010. dec. 5. 00:45
 4/15 A kérdező kommentje:
ja ezt még az elsőnek írtam
2010. dec. 5. 00:45
 5/15 anonim ***** válasza:
szerintem is van emberi jóság. igaz, hogy nagyon ritka. de nézd meg hogy amikor pl. egy szeretteddel teszel jót, amikor nem akarsz "benyalni" neki, nem akarod hogy emiatt jobban szeressen, vagy hogy jobb legyen a lelkiismereted. na akkor csak a másikért cselekszel, önzetlenül és azt hiszem ez az emberi jóság.
2010. dec. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, és kommentelők. a biblia szerint az embert Jehova (a biblia szerint ez az egy igaz Isten neve) a saját képmására és hasonlatosságára teremtette, azaz ugyanazokkal a tulajdonságokkal bír, mint a Teremtő, azaz szeretet öröm béke, kitartas hosszútűrés jóság, csupa nagyon jó dolog, ahogy Isten mondta. éppen ez a világ az, ami igyekszik elnyomni ezeket a tulajdonságokat, mert valaki azt szeretné, és túlnyomórészt el is érte, hogy az emberek a 2timóteusz 3:1-5 ig felsorolt tulajdonságokat gyakorolják, ami a vég idején jellemzi majd az akkor élt embereket, és napjainkban mindenki tapasztalja ezt. tehát éppen fordítva, mint gondoljátok, az ember nem eredendően gonosz, hanem eredendően jó, csak sátán, és az ő több ezer év alatt tudatosan felépített világa teszi rosszá. sátán minden tettét azért hajtja végre, hogy megcáfolja Istent, az ellenkezőjét állítja mindannak, amit a biblia. és lám, az emberek épp az ellenkezőjét is teszik. de az emberek továbbra is vágynak a szeretetre, jóságra, békére, és Jézus váltságáldozata alapján, a Teremtő kegyelméből, ki nem érdemelt kedvességéből hamarosan elpusztúl sátán ezen világrendszere, a szelídek azonban öröklik a földet.
2010. dec. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem igazából mindegy, hogy mi okból tesz valaki jót. Ha én pl. odaajándékozom a használt ruháimat a rászorulóknak, akkor lehet, hogy valójában azért (is) teszem, mert ez nekem egy belső megnyugvást okoz, de ez az eredményén nem változtat.
2010. dec. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ha azért teszel "jót", mert elvársz cserébe valamit, akkor az még nem jó, hanem érdekből cselekvés...ha azért teszel meg valamit, mert az az igazságos, semmi plusz dologra nem gondolva a cselekedet pillanatában, csak erre...na akkor beszélhetünk az emberi jóságról...az pedig, hogy egy külső ember mit mond rá...tejesen mindegy, az már az ő hozzáállása...:)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Van emberi jóság.

Te soha nem tettél még semmit csak azért, mert "szép érzés" volt? Például ha odaadod az uzsonnád felét valakinek, akinek nincs, és nem vársz érte viszonzást, sem jutalmat, egyszerűen odaadod, mert természetesnek tűnik.


Mi van az ateista önkéntesekkel? Ők nem vallási meggyőződésből teszik ezt, nem azért, mert várnak érte valamit, nem is hiszem, hogy a lelkük megnyugtatása érdekében - mert aki semmiben nem hisz, mit aggódjon a lelke miatt :) Szimpla jóságból, mert segíteni jó érzés.


És ezt nem szabad összekeverni az önzéssel, mert gyakori hiba, hogy egyesek addig forgatják a szavakat, míg oda nem lyukadnak ki, hogy "jónak lenni önzés, mert az nekünk is jó."

Persze, jó az nekünk is, de ez nem cél, csak mellékes járulék. vagy akkor a világon minden boldogság, öröm és jó dolog csak önzés lenne? De ha nincs igazi jó, akkor nincs igazi rossz se.. :)

2010. dec. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
bármit csinálsz az életben,önmagadért teszed.nincs más érdek,csak az önérdek.de emberi jóság ettől függetlenül még létezik,pl.amikor tiszta szívből adunk valamit másnak,(nem pofont:-))és nem pedig azon jár az agyunk közben,hogy na,mit fogok tőle visszakapni,hogy a legérdemesebb manipulálni az illetőt.de akármilyen jót is teszünk mással,az nekünk is jó tehát valamilyen mértékben magunk miatt csináljuk.ha valaki olyan szinten van,mint pl.Jézus,tehát tudja azt,hogy mindannyian egyek vagyunk,az az ember is önmagáért cselekszik,csak az ő én-képe,az egója a többi embert is magába foglalja,még a gyilkosaiét is.
2010. dec. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!