Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A denevér madár?

A denevér madár?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor miért foglalkozik bárki a Bibliával ha még ilyen alapszintű dologban is téved?

2015. júl. 15. 23:18
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
emlős
2015. júl. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Ez milyen kérdés?
2015. júl. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
96%
A denevér emlős állat. Legalábbis én még nem ettem denevértojásból készült ételt.... Viszont a bibliás sztoridat nem értem..
2015. júl. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A Biblia ezt mondja:


" Minden tiszta madarat megehettek.

Ezek pedig, amelyeket meg ne egyetek közülök:

...

Az eszterág és a szarka az ő nemével; a büdösbanka és a denevér." - Második Törvénykönyv 14.11-18


A Biblia szerint a denevér madár, nem emlős. És ez egyenesen isteni kinyilatkoztatás.


Tehát: vajon az hogy a denevér "emlős" az globális összeesküvés, vagy Isten egy marha és senkinek nem szabadna hozzányúlni a Bibliához, mert minden szava marhaság?

2015. júl. 16. 00:08
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
jaj istenem...
2015. júl. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Mojjo ***** válasza:
95%

A jelen rendszertani besorolás nem igazán volt megalkotva a biblia idejében :) Csináltunk egy rendszertant, eszerint a denevért emlősnek tekintjük, oké, ez a mai besorolás, mai helyes szóhasználat. Mivel régebben ez a rendszertanunk nem létezett, a madár szó jelentése sem volt ugyanaz - minden bizonnyal mindenféle szárnyas lényt annak hívtak, akkori szóhasználattal maximálisan helyesen.

(Mondom ezt ateistaként amúgy... és ennek a témának a valláskritika rovatban lenne a helye inkább :) )

2015. júl. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Ha már logikus gondolkodásban utazol, nem nehéz belátni, hogy a madár a mai biológusok által használt fogalma 3000 évvel ezelőtt még aligha létezhetett, mivel biológusok sem léteztek, és a rendszertant sem tanulmányozta senki, tehát az ennek megfelelő nyelvi elemek sem léteztek. Ha tehát volt a régi héber nyelvben olyasmi szó, mint a mai "madár", az egyszerűen "repülő állat"-ot jelenthetett.
2015. júl. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
Mojjo, megelőztél.:)
2015. júl. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
hogy van ennyi türelmetek ezt leírni? :D egyébként én is ateista vagyok, de az ilyen kötekedéseken tényleg csak facepalmozni lehet
2015. júl. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

Nem értetted, mit írnak ott, hogy újra megkérdezed?

[link]

.

Feltételezem, tudod a választ, csupán kötekedsz.

A válasz egyértelmű, hiszen a denevérnek szárnya sincs, hogyan lehetne madár?

2015. júl. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!