Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell értelmezni az...

Hogyan kell értelmezni az alábbi igét? Ez alapján elég, ha egy családból egy valaki hisz igazán az Úr Jézus Krisztusban, őszintén, és az ő hite üdvözíti a ház népét (családját)?

Figyelt kérdés

ApCsel 16:31

Azok pedig mondának: Higyj az Úr Jézus Krisztusban, és idvezülsz mind te, mind a te házadnépe!



Ha egy ember hite nem üdvözíti a ház népét, akkor miként kell értelmezni ezt az igét?


2015. júl. 20. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:

nos, ráháb is azt kérte, hogy a kémek ne csak őt, hanem a háznépét is mentsék meg. ezt a kémek meg is ígérték. ezt az EGYEDI AJÁNLATOT nem kell mindenkire vonatkoztatni, az akkor, azon a helyen, egy adott embernek szólt. egyértelmű, hogy így volt, ugye? vagy te tudsz egyéb igehelyet, ahol ezt az ígéretet kiterjesztik másra is? én nem, de ha mutatsz ilyet, el fogom ismerni, hogy tévedtem.


tudod, ha mutatnál ilyet, annak nagyon örülnék, hisz az azt jelentené, hogy a tanúk HIBÁSAN közösítik ki a tanú családfők családtagjait, mert akkor elég, ha egyvalaki hisz a családból.

2015. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szent Pál is ír arról, hogy az egyik családtag hite megszenteli a másikat: a szülők hite megszenteli a gyermeket; «A hitetlen férfit megszenteli (hívő) felesége, a hitetlen asszonyt megszenteli (hívő) férje. Különben gyermekeitek tisztátalanok volnának, pedig szentek» (1 Kor 7,14).


Itt már nem egy konkrét személy felé irányulva hangzik el, hogy higgyen, hanem általában...

2015. júl. 20. 11:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak ötletem van és ez nem azt jelenti, hogy igazam is lenne :)

Ha egy hívő ember életében munkálkodik a Szentlélek, akkor az kihat a családjára is (meg hát a hívő imádkozik is értük), így kinyílik a család előtt is a kapu. Én így gondolom.

2015. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A 2. válaszban gyakorlatilag meg is válaszoltad. Mivel a férj és feleség egy test és egy lélek (szellem) lesznek, így a megszentelt feleség megszenteli a pogány férjet is és a gyermeküket is. Gyakorlatilag a szentség erősebb, mint a szentségtelenség. Én így látom az Ige alapján, de lehet, h pontatlan vagyok...

2015. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ráháb példáját azért nem tartom idevalónak, mert az csak a testi halálból való kimenekedésről szól, bár tény, hogy elhangzik a lélek szó, de elvileg az egész települést meg kellett ölni, és ebből próbál menekülni Ráháb. Ráadásul a vagyonukat is beleveszi a "szerződésbe"


Józsué

2,12 Most azért esküdjetek meg kérlek, nékem az Úrra, hogy a mint én irgalmasságot cselekedtem veletek, ti is irgalmasságot cselekesztek majd az én atyámnak házával, és igaz jelt adtok nékem,


2,13 Hogy életben hagyjátok az én atyámat és anyámat, férfi és nőtestvéreimet, és mindent, a mi az övék, és megmentitek a mi lelkünket a haláltól.

2015. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Gyakorlatilag a szentség erősebb, mint a szentségtelenség."


Továbbá a Fény végül győzedelmeskedik a Sötétség felett.

Továbbá, akiben él Jézus, az fölött másnak nincs hatalma, hiszen nagyobb az, aki bennem van, mint az, aki a világban.


Tehát ezek alapján, amennyiben a családban egyáltalán van olyan, aki befogadta Jézust, és a keskeny ösvényen jár, az által megszentelődhet a család többi tagja is.

Mintegy kaput nyit.


Ha ez nem így volna, akkor az azt jelentené, hogy a gonosz (világ, nem hívők) erősebb a bennünk lakozó Krisztusnál, nem?

2015. júl. 20. 13:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Higyj az Úr Jézus Krisztusban, és idvezülsz mind te, mind a te házadnépe!


ha csak egy van aki hívő a családban,akkor is ott a szent lélek és isten.

és a család többi tagja is könnyebben tér meg hiszen minden nap példát lát erre.


a szeretet a hit és isten ősze összekovácsol,és az egész család isten útját fogja járni.

ezért ha csak egy van a házban ki istent szolgálja,a család tagok is azt fogják tenni.


tehát ő üdvözül üdvözlik a ház népe is.

2015. júl. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ha ez nem így volna, akkor az azt jelentené, hogy a gonosz (világ, nem hívők) erősebb a bennünk lakozó Krisztusnál, nem?"


Egyetértek. Most már Jézusé minden hatalom, ezt használhatja Krisztus teste a sátán ellen és a "feladatokra", pl. szeretetre

2015. júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Azért is tettem fel a kérdést - utólag elárulom - mert mióta részesültem a bevezető szentségekben, azóta a családom nagy rész mindig piszkál.


Pl. minek mész templomba, hiszen én is tudok neked mesélni, bohóckodni...


Jaj de oda teszed magad, a stréber...


stb.


Aztán amikor az idézett részt olvastam a Bibliában úgy, hogy azon mélyebben is elgondolkoztam, akkor arra gondoltam, hogy ez erőt adhat, hogy amikor piszkálnak, akkor sem adom fel az életmódot (bocsánat, nem tudok más szót rá hirtelen), lelkületet, hiszen lehetek talán "kapu" nekik.


Jézus is azt mondta Istennek, hogy bocsásson meg az őt keresztre feszítőknek, mert nem tudják, mit tesznek.


Tehát ezek segítenek kitartani a hitben, és erőt ad a mindennapokra. :)

2015. júl. 21. 12:39
 10/10 anonim ***** válasza:

kérdező.


nagyon örülök hogy helyesen tudsz cselekedni,soha ne imbolyog meg a hitedben.

azt tudnod kel,hogy ahol isten munkálkodik ott a gonosz is azt teszi.

de isten mindég erősebb.


Jézus azt mondta,boldogok azok kiket gúnyolnak megvetnek vagy üldöznek én miattam.

mert övék a menynek országa.


és isten majd meglátod őket is meg fogja változtatni.

mely a piszkálásuk csökkenő gyakoriságával s majd annak abba hagyásával fog kezdődni.


és isten mindég fog neked erőt adni.

ahogyan segíteni is.


hisz általad már ott van a szentlélek és az isten is a házban.

2015. júl. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!