Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hazudnak jehova tanúi?

Miért hazudnak jehova tanúi?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon is többször leírták már azt, hogy a 2. világháborúban őket azért üldözték, mert keresztények és rajtuk teljesedik be a prófécia, miközben az igazság az, hogy őket SOSEM üldözték Krisztus miatt, a háborúban azért csukták le őket, mert megtagadták a katonai szolgálatot, annak a két ezer jehovista büntetésének semmi köze nem volt Jézus nevéhez, mint ahogy ma láthatjuk a világban, ahogy végzik ki a több százezer embert Krisztus nevéért, mert nem tagadják meg őt és ez miatt fejezik le a nőket, férfiakat, gyerekeket. Krisztus miatt.


Kérdezem az ide író tanukat, hogy szándékos ez a ferdítés, vagy már nekik ezt a hazugságot adta be az őrtorony és jóhiszeműen adják így tovább?


2015. júl. 22. 17:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

1. Kiábrándulás az akkori kereszténység általános állapotából

2. Az újonnan alakuló csoport azt állítja, hogy isteni kinyilatkoztatást kap és, hogy visszahozza az igaz imádatot a Földre, hogy Isten újra elfogadhassa népét.

3. Hűséges csatlakozók kis csoportja alárendeli magát az új üzenetnek és belőlük kerülnek ki a mozgalom vezetői. Hatalommal és egy elitista mentalitással ruházzák fel a vezetők a többieket azáltal, hogy a végzett missziós tevékenységnek túlzott fontosságot tulajdonítanak.

4. Az új vezetőknek megszületnek az írásaik és Írásmagyarázataik, amelyeket ihletettként kezelnek, de hivatalosan nem válnak azzá, hogy a jobb felüket mutassák a külvilág felé. A külvilág kételkedik ezekben az Írásokban, de a bent levő kiválasztottak törvényként tisztelik.

5. Az Istenhez való hűség jeleként bevezetik a kötelező evangéliumhirdetést. Az új tagok általában megkérdőjelezhető indíttatásból szerveződnek be. Pl.: kihasználják azt, hogy vágynak egy új világra, hatalmat kaphatnak mások felett vagy csak egyszerűen a biztonságérzetük növekszik (ahelyett, hogy a Krisztusnak a keresztjére utalnának). Érdekes módon azokban a szektákban, amelyek furcsa és a társadalom számára elfogadhatatlan tanításokat (pl.: vérnélküliség, világ vége dátumok) hirdetnek, folyamatosan új tagokra van szükség azért, hogy megerősítsék azt, hogy ez az igazság és pótolják az elmenőket.

6. A vezető mindenféle ellenállást (a tanítási gyakorlataikkal szemben) üldözésnek tekint és hatékonyan megvétózza a megalapozott kritikát a csoporttal kapcsolatosan. Az ő célja egy igaz cél (missziói cél helyett küldetés) és az Istent úgy tekintik, hogy háborúban van az összes ellenszegülővel. Ebben a stádiumban a szektavezér egója teljesen ki van teljesedve és az egoista tendenciákat könnyen meg lehet figyelni. Lifton 8. pontja, az elmekontroll testet ölt, mint például a speciális nyelvezet amit a csoport használ, a vallatás használata, környezet és az információ ellenőrzése, stb. Az eltávolodottak már a létezésre sem méltóak, ezért elkerülik, sőt fizikailag rosszul bánnak velük.

2015. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

nézd meg a júniusi jwtv-t: egy orosz élettörténetet olvashatsz, egy testvérről, akit a hite miatt üldöztek.


ILYEN DOLGOK NEM CSAK A TANÚKKAL TÖRTÉNTEK ÁM!!!


egyértelműen a műsorvezető testület állítja be a "különlegesség érzését" a tagokban.


csak mi tudjuk az igazságot, mindenki más ellenség.


biza, kzitus nem önmagátol ilyen: ilyenné vált jó pár évtized zrt tanításától.


szóval: nem hazudnak, miként a papagájok sem hazudnak: csak azt ismételik, amit 1914 szer hallottak már.


csakhogy a papagájhoz képest van egy BORZASTÓ NAGY FELELŐSSÉGÜK: őknekik ott vana kezükben a biblia, és tudnának tájékozódni bárhol.


de ez meg szigorúan tíltja nekik a cégük: ha megszegik a tíltást, kirugják őket, ami egyenlő a gyehenára kerülésükkel a szemükben.


ördögi kör ez:de nagyobb a bűne annak, aki félrevezeti őket.

2015. júl. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
ők ugye azt hiszik, abbadon, a pusztító, a mélység angyala a vezetőjük...
2015. júl. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Én is megtagadnám a katonai szolgálatot, mert nem tartom helyesnek, és még jehovista sem vagyok. Tehát ez nem csak rájuk jellemző, hanem mindazokra, akik ugyanilyen gondolkodásúak, mint én.


Na de akkor vállalom, hogy azért csuktak, mert megtagadtam, nem pedig azért, mert hiszek Krisztusban.

2015. júl. 22. 18:34
 5/26 anonim ***** válasza:

tudod, a társulati propaganda ÖSSZEMOSSA a Jehovának való engedelmességet a társulatnak való engedelmességgel. azt tanítják, hogy a második világháborúban a hitük miatt üldözték a tanúkat. ez nem igaz. a szervezetük miatt üldözték őket. szerinted a Jézusban hívő németek, akik szerint hitler Jézus eszköze volt, arra kényszeritettek volna bárkit, hogy tagadja meg Jézust? a zsidókat pont azért üldözték, mert tagadták Jézust.


nem, arra akarták rábírni őket, hogy tagadják meg a SZERVEZETÜKET, HOGY NE TARTSANAK KAPCSOLATOT AZ ŐRTORONY ZRT-VEL. ennyit és nem többet kellett volna aláírniuk, hogy szabaduljanak. ők ezt nem tették meg, mert a társulati propagadnda szerint:


ha megtagadod a szervezetet, Jézust tagadod meg.


sajna, szegények egy emberi szervezet miatt haltak meg, amiről azt sem tudták, hogy egy cég. honnan tudták volna, mi az a zrt, mi az az INC, ami a watvhtower után van? sehonnan. fogalmuk sem volt, hogy egy cég miatt halnak meg. minden felelősség innentől fogva a cég vezetőin van. a meghalt tanúk feltámadnak, mert Isten elnézi a tudatlanságot.

2015. júl. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Legyen így!
2015. júl. 22. 20:51
 7/26 anonim ***** válasza:
57%

távol álljon tőlem, hogy jehova tanúit védjem ,de a nagyon de nagyon kevés pozitív dolog közül szerintem az egyik pont az, hogy ők előbb ismerték fel hitler valódi természetét másoknál, és nem voltak gyávák sem(mint pl sokak szerint a katolikus vezetők, bár ha picit jópofizni kell, hogy ne hurcoljanak el ezreket, lehet én is "gyáva" lennék).


egyszerűen minden elenállót elhurcoltak ,mindenkit aki legaláb hallgatólagosan nem egyezett bele a diktatúrába, jehova tanúi is ilyenek voltak, nyilván vallásos okokból, szerintem ez már esetleg beleférhet a komoly üldözésbe, végső soron Jézus eszméi miatt


Az ókori üldözések sem feltétlen a leg szószorosabb értelmében Jézus miatt érték a keresztényeket, de attól még igaz hogy jézus miatt.( igaz egyes esetekben pont az volt a [jogos]vád, hogy nem ismerték el a császárt mindenek folött állónak, hanem csak Jézust)


amúgy szerintem nem hazudnak, csak tévednek


ma is bele lehetne kötni ,hogy szíriában miért ölik le a keresztényeket, nem szigorúan Jézus nevéért, hanem csak mert keresztények

2015. júl. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

akkor te nem láttad rutherford levelét, amit hitlernek írt...


megpróbált benyalni, de nem sikerült... aztán elkezdték támadni...

2015. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
és ő miért akart benyalni? nem azért mert féltette az övéit? Amúgy meg lehet hogy a németországi jehovások nem úgy gondolkoztak mint ő, én amúgy ezt már több különböző NEM őrtoronyhoz köthető forrásban is olvastam, valamit azért csak teljesíthettek kivételesen
2015. júl. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Mert egy agymosott, fanatikus szekta, azért. Szeretnek mártírkodni, és sajnáltatni magukat. A legostobább vallás a világon.
2015. júl. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!