Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Jehovának lesz...

Szerintetek Jehovának lesz beleszólása itéletkor? "Jn 5:22 Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta;"?

Figyelt kérdés
Ezt csak azért kérdem mert vannak "páran" akik elég felelőtlenek.

2015. júl. 23. 05:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az "beleszólás", ha Ő nem itél, de megszabja azokat a törvényeket, amik alapján itélkezni kell?
2015. júl. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy megszabta e már.

Egyébként nem tudom,hogy szükséges e megszabni bármit is, hisz mindenki saját maga szabja meg, hogy mit fogad el és mit nem, és szerintem ez alapján lesz az ítélet is.

2015. júl. 23. 06:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
És akkor majd Jézus azt mondja a tanúknak, hogy menjetek innen, sosem ismertelek titeket.
2015. júl. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz beleszólása.
2015. júl. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért kellene beleszólnia, mikor Jézus Isten akarata, tehát az Ő igazságos törvényei, irányadó mértékei szerint fog ítélkezni?
2015. júl. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen István én pontosan ezt kérdeztem és te pontosan arra válaszoltál amit kérdeztem. :)


Köszönöm a válaszokat!

2015. júl. 23. 11:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Írja a Biblia, hogy csakis Isten tudja mi lakozik a szívben, így lesz igazságos az ítélet. Tehát ha a jehova szó nem szól bele, ahogy írta is István35, akkor marad az, hogy Jézus Isten, hisz így tud csak adni igazságos ítéletet, ha tudja mi van az emberben.
2015. júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Krisztus CSAK azt teszi, amire az Atyja, Jehova felhatalmazta, és megbízta. Erre utalnak ezek a versek (ezt az első századi keresztények írták le):

Máté 11:27

" Mindent átadott nekem az Atyám, és senki sem ismeri teljesen a Fiút, csak az Atya, és az Atyát sem ismeri teljesen senki, csak a Fiú, és mindaz, akinek a Fiú ki akarja őt nyilatkoztatni.


Cselekedetek 10:42

Meg is parancsolta nekünk, hogy prédikáljuk a népnek, és tanúskodjunk alaposan arról, hogy ő az, akit az Isten az élők és a halottak bírájául rendelt.


Cselekedetek 17:31

Kitűzött ugyanis egy napot, amelyen megítélni szándékozik a lakott földet igazságosságban egy férfi által, akit kinevezett, és minden embernek biztosítékot adott azáltal, hogy feltámasztotta őt a halottak közül.”


2Korintusz 5:10

Mert nyilvánvalóvá lesz Krisztus bírói széke előtt, hogy milyenek vagyunk, hogy ki-ki megkapja jutalmát a test által tett dolgokért, aszerint, amiket cselekedett, akár jó, akár hitvány az.


2Timóteusz 4:1

Ünnepélyesen meghagyom neked az Isten és Krisztus Jézus előtt, akinek ítélnie+ kell az élőket és a halottakat, az ő nyilvánvalóvá válása és királysága által:


Tehát lesz, van beleszólása, mert Krisztus csak azt teszi, amit Jehova már az 1Mózes 3:15-ben megígért, és folyamatosan azóta is elrendez. Napjainkban már Krisztus, Istentől kapott Királyi szerepét tölti be Isten akaratával, szándékával öszhangban.

És persze az emberek megmentésén dolgozik ma is. Nem hiába halt meg értünk.

2015. júl. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Girgoy ***** válasza:

Azért ezt a Szentháromság harmonikus akarati közösségén belül kell értelmezni. Az Atya, a Fiú és a Szentlélek mindig együttműködik egymással, egymás tetteit folytatják, segítik, egészítik ki, fejezik be, stb.


Illetve vannak még itt ezek a versek:


Jn 5,30 Én semmit sem cselekedhetem magamtól; a mint hallok, úgy ítélek, és az én ítéletem igazságos; mert nem a magam akaratát keresem, hanem annak akaratát, a ki elküldött engem, az Atyáét.


Jn 8,15 Ti test szerint ítéltek, én nem ítélek senkit.

Jn 8,16 De ha ítélek is én, az én ítéletem igaz; mert én nem egyedül vagyok, hanem én és az Atya, a ki küldött engem.


Tehát még ha Jézus személyesen ítélkezik is, azt is az Atya akaratával összhangban teszi. De egyébként nem igazán értem a kérdés vélját. Miért lenne "rosszabb" az, ha az Atya ítélne meg? Az Atya úgy szerette a világot, hoyg egyszülött fiát adta, hogy aki hisz Benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. Ennek fényében kell ehhez állni. Isten minden teremtményét szeretné megmenteni, ezen munkálkodik az Atya, a Fiús és a Szentlélek. De ezt nem parancsba adta, hanem az ember akarata is szükséges hozzá. Tehát - függetlenül attól, hoyg ki Ítél meg - ha mi magunk nem Isten akaratának megfelelően élünk (amelyről a legtisztább útmutató a Biblia), akkor mi magunk vonjuk magunkra az ítéletet.

2015. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Molnár Sándorné ***** válasza:

T. Kérdező!

Nem kell beleszóljon Isten. Hiszen Jézus az Atya "tükörképe". Ami azt jelenti, hogy mindenről egyformán gondolkodnak, cselekednek, egy véleményen vannak. Tehát az itélet mit Jézus végrehajt az olyan lesz, amit az Atya is tenne. Üdvözlettel: Judit!

2015. júl. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!