Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetnek a Jehova...

Hogyan lehetnek a Jehova tanúi, tanúi Jehovának? Hiszen azt mondják, hogy Jehovát nem látta és hallotta senki?

Figyelt kérdés

Tanúskodni nem csak az tud, aki látta Jehovát, de ha nem látta senki, akkor hogyan lehetnek tanúk?

Valamint a Jehova tanúi tényleg bálványimádók, mivel a Bibliát tényleg szó szerint értelmezik, és bálványozzák?



2015. jan. 30. 16:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%

szia

Ábrahám, Mózes Dávid, stb sem látta szó szerint Jehovát

Még is Őt képviselték és az Ő útmutatása alapján vezették és tanitották Isten népét.


Szerinted a valamikori nép, a Zsidó nemzet látta szó szerint Jehovát?

Nem még is azt mondta hogy Ők a Tanúi,mert Tbeszéltek róla mármint Istenükről, tetteiről szándékáról.

Tanuskodni annyit jelent, hogy valaki mellett vagy ellen emeljük fel szavainkat


Jézust sem véletlen nevezi a jelenések könyve a Hű és igaz Tanúnak, aki az atyját képviselte amikor földre jött és mellette foglalt állást azzal, hogy azt tette amit a atyja tanitott vagy mondott neki


A szent irást nem bálványozni kell, hanem tanulmányozni kutatni, mert az Isten szava, és egyben útmutató, a helyes életre és Isten elvárásainak megismerésére.


További érdeklődésedet bővitheted a jw.org honlapon ahol kérdezhetsz is

2015. jan. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%

Sőt az apostolok, az első Tanitványok sem látták Jehovát,

még is a Fiát követve képviselték és azt tették amit Jehova üzent nekik Jézuson keresztül.

2015. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
40%

Ézsaiás 43:10: "Ti vagytok az én tanúim, ez Jehova kijelentése, igen szolgám akit kiválsztottam hogy ismerjetek és higyjetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Elöttem Isten nem formáltatott és utánam sem lett egy sem"


Jehova kizárólagos jogot formál az imádatra. Senkinek nem adja dicsöségét.


Jézus Krisztus is ezt az Isten imádja, Jehova az Atya a legfelségesebb.


Ezt hirdetjük az embereknek.


A Károli is így írja a Zsoltárok 83:19-ben: "Hogy megtudják, hogy te, kinek neved Jehova egymagad vagy felséges Isten az egész Földön."

2015. jan. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
25%
Ma nincsenek tanúi az Úrnak, csak tanítványai. A tanúkat elküldte az Úr, hogy tegyenek tanítvánnyá minden népeket. A tanú ma bizonyságtevő. A jehovista társulat bibliái nem az Istentől ihletett teljes szentírás, hanem annak alterált változata. Hitük tartalmaz olayn elemeket, mely tagadja a szentháromságot, a szent szellem személy mivoltát, Jőóézus isteni mivoltát. Ezek által nem állja meg helyét Issten ítélőszéke előtt. Híveiket szigorú dogmatikus, protokolláris többszintes ellenőrző rendszeren keresztül tartják fogva, aki kilép a körből, azt megvetik, nevetség és megvetés tárgyává teszik. Ne álljatok szóba egyel sem.
2015. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 KZitus ***** válasza:
60%

Szervusz


Arról tanúskodunk, amiről TELJESEN meggyőződtünk. Nem vagyunk hiszékenyek. Mindenről a Bibliából győződtünk meg sok sok bizonyíték alapján. Úgy, ahogyan a Héberek(Zsidók) 11:1 írja:

" A hit a remélt dolgok BIZTOSÍTÉKON ALAPULÓ VÁRÁSA, a NEM LÁTHATÓ VALÓSÁGOK NYILVÁNVALÓ BIZONYÍTÁSA".


Azért tanuskodunk Jehováról, mert Sátán rendszere évezredek óta el akarja feledtetni ezt a nevet az emberekkel. Pedig minden ember élete attól függ, hívja e segítségül Jehovát az életével kapcsolatban, minden téren. Nme magamtól írom ezeket neked. Isten íratta le ezt a Szavában:

"Mert azt mondja az Írás: „Senki sem fog csalódni, aki belé veti hitét.” Mert nincs különbség zsidó és görög között, mert ugyanaz az Úr van mindenek fölött, aki gazdagon ad mindazoknak, akik segítségül hívják őt.

Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”. Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek? Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak? Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon? Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldettek el?" - hát ezért is tanúskodunk drága Teremtőnkről.

Viszont Pál további szavai kijózanítóak számunkra a prédikálásunkal kapcsolatban: "De nem mindnyájan engedelmeskedtek a jó hírnek. Mert Ézsaiás ezt mondja: „Jehova, ki hitt a tőlünk hallottakban?” Így hát a hit a hallottakat követi. A hallottak pedig a Krisztusról mondott szó által vannak." Róma 10:11-17

2015. jan. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
14%

kedves válaszoló


Nem vagyunk Jehovista társulat

Ezenkivűl maga Jézus, de a Biblia sehol nem irja vagy Tanitja, hogy az Isten 3 személyből áll, hiszen maga Jézus egyedüli igaz Istennek nevezi a Teremtőt, minekutána Jézust is az atya hozt létre illetve teremtette.

S pont azért nevezik a fiának, mert a fia megteremtésében senki nem vett részt csak maga a Teremtő, mindenek előtt amikor se hegy se föld se semmi nem volt, és ezek után közösen terveztek és hoztak létre életet.

s ezt a biblia is igy irja le,


(Példabeszédek 8:22) 22 Maga Jehova hozott létre engem az ő útjának kezdetéül, legkorábbi műveként réges-régen.

Isten a legelső műve volt Jézus, ebben hogy lehet szentháromságot kihámozni, s a szent "lélek"ről sehol nem esik annyira fontos szó mint az atyáról és utána a fiúról....

2015. jan. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%

(János 17:2, 3) . . .. 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


Jézus itt Egyedüli igaz Istennek nevez valakit, akit megkell ismerni, és a RÓLAD szót használja


Ha Jézus lenne az egyedüli igaz Isten akkor a mondatnak igy kellene hangoznia:


"hogy megismerjenek engem az egyedüli Igaz Istent /PONT/


A vers szerint Isteten kivűl egy küldött személyt is meg kell ismerni, és erre Jézus magára utal


Vajon Jézus elküldte saját magát, meghalt, majd kitudja hogy feltámasztotta magát, és leűlt a saját maga jobbjára...


szörnyű.

2015. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
5%
Én és az Atya egy vagyunk. Bumm.
2015. jan. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%

Igen?


De Jézus nem abban az Értelemben hogy Ő a teremtő Isten hanem abban hogy egyezik az akaratuk és a gondolkodás módjuk, ahogy a biblia további részét is olvasd, nem kiragadni egy mondatot és azt szajkózni...


(János 17:21) 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem.


Bim-Bam

2015. jan. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%
János 17:20-23 versekben Jézus azt mondta a tanítványairól is ,h egyek legyenek.Ahogy a tanítványai Jézus és az ő Atyja sem betű szerinti értelemben egyetlen személy, hanem abban, hogy ők mindenben egyetértenek.A tetteikben, és szándékukban egyek, egységesek.
2015. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!