Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak szabad hallgat...

Jehova tanúinak szabad hallgatni Ákos dalokat? Például az Igazán címűt.

Figyelt kérdés
Ha nem, miért nem? Ha igen, mi a véleményük róla?
2015. júl. 25. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2015. júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
miért ne lehetne? szerinted van benne olyan, ami ellentmonda bibliának?
2015. júl. 26. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezdekomoly, ha "rossz" zenét hallgatsz, már attól is pokolra kerülsz? Jesszusom :D.
2015. júl. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért kell kérdésre kérdéssel felelni? Miért nem tudtok egyszerűen csak válaszolni???
2015. júl. 26. 11:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
mert nem fejtetted ki, miért gondolod azt, hogy nem szabad.
2015. júl. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mert tudom, hogy megvan nekik szabva, hogy mit szabad és mit nem: könyvekben, zenében, bármiben. Ezért kérdezem, hogy a vezető testület engedélyezi e Ákos műveinek hallgatását?
2015. júl. 26. 14:51
 7/11 anonim ***** válasza:

ez nem a vezető testületen múlik. nem tudnak minden országra kiterjedő döntéseket hozni. tudod, van olyan vén, aki ellenzi az istvána király rockopera meghalgatását, DE EZ CSAK SZEMÉLYES VÉLEMÉNYE. az a kutyáknak is van,és mégsemm hallatszik az égig.


A tanúknak mindaddig kell engedelmeskedni a véneknek, amíg ALÁ TUDJÁK TÁMASZTANI A BIBLIÁBÓL A MONDANDÓJUKAT.


kérlek, számodra melyik rész megy túl azon a szinten, amit már nem halgathat egy tanú?


azért kérdem, mert nekem már a bonanza banzai induljon a banzai első albuma is megvolt kazettán, és van pár tucat ákos cd-m.


kérlek, szerinted melyik része megy túl azon a szinten, amit halgathat egy tanú?

2015. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ezt nektek kell tudni, hisz ti írtátok le többször is, hogy nem olvastok mindent el, mert nem hasznos és egy tanútól tudom, hogy konkrétan meg van tiltva nagyon sok zene, könyv és weboldal. Ahogy ide se jöhetne akárki, ahogy a jehovatanui.blog.hu -ra, azt konkrétan tiltják is.


Sajnálatos, hogy nektek ez normális.

2015. júl. 26. 20:56
 9/11 anonim ***** válasza:
nem, ez nem normális. sajnos sokan hagyják, hogy uralkodjanak a hitük fölött. sajtó és szólásszabadság van. ha valaki ebben meg akar akadályozni, hát az törvénytelen dolgot akar.
2015. júl. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem kérdező, ezt rosszul tudod, KONKRÉTAN (ha te is azt érted ez alatt, amit én), sok minden nincs megtiltva, amit a Bibliában Isten törvénye konkrétan nem tilt! Nem vagyunk a Törvényszövetség alatt, mint az ókori zsidók Krisztusig voltak. Ez azt jelenti, hogy nem a törvény betűi szabályozzák paragrafusszerűen az életünket, hanem a krisztusi alapelvek, melyek figyelembevételével sokkal biztosabban és SZÍVBŐL tudunk Istennek tetsző életet élni. (tehát nem azért állunk meg a stoptáblánál, mert ott a tábla vagy a rendőr a sarkon, hanem mert felfogtuk és megértettük a jelentőségét a tetteink következményének) Mindenkinek a saját bibliai lelkiismerete, a krisztusi alapelvek alapján kell meghoznia a személyes döntését, hogy mit néz meg a tv-ben, mit olvas el, mivel foglalkozik, mire figyel, mire nem.


Nem tudom hogyan képzeled el az ilyenfajta "tiltást"? Tán felsorolja valaki a világ összes számát, és meghatározza, hogy mit szabad, mit nem szabad hallgatni?! Te ezt ésszerűnek és kivitelezhetőnek tartod??? Mert ha nem, akkor nem értem a kérdésed. :-)

2015. júl. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!