Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten nem szereti a dohányzást...

Isten nem szereti a dohányzást és az alkohol fogyasztást, de az egészségtelen táplálkozás nincsen ellenére?

Figyelt kérdés
Tegnap jöttem haza egy keresztény táborból, ahol arról is szó esett, hogy Isten nem szeretné, ha a testünket cigivel, alkohollal és kábítószerrel szennyeznénk be. Ez után elgondolkodtam, hogy nem csak a drogok szennyezik és "roncsolják" az emberi testet, hiszen az egészségtelen táplálkozás és a nassolás épp úgy tudnak kárt okozni. Lehet nem okoznak olyan nagy kárt mint a drogok, vagy nem olyan rövidtávon, de az egészségtelen táplálkozás felelős lehet például az elhízásért, ami amerikában népbetegségnek számít. Ti hogy gondoljátok ezt? Elsősorban keresztények véleményére volnék kíváncsi.
2015. júl. 26. 09:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Konkrétan a 7 főbűn egyike a FALÁNKSÁG.


Van még kérdés?

2015. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nyilván akkor az egészségtelen táplálkozást sem preferálja.
2015. júl. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az egészségtelen táplálkozás nem szennyezi be az embert. Ez alapján akkor helytelen a nőknek festeni a hajukat, hisz annak is vannak káros mellékhatásai.
2015. júl. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
mi a helyzet a keresztények autóhasználatával? ugyanis azzal nemcsak maguknak, hanem másoknak is egészségkárosodást okoznak, és szennyezik a környezetet, mindannyiunk földjét, nem?
2015. júl. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Isten azt szeretné, ha egészségesek lennénk,és bizony ezt a sok sok betegséget amelynek nagy része életmód eredetű, legtöbbször magunknak okozzuk. Mivel nem követjük a természet/Isten törvényeit. Nagyon is bűnnek számít az egészségtelen táplálkozás, hiszen rombolja a testet és a lelket is. Mikor egészségtelenül étkeztem éreztem magamon, hogy rossz kedvű vagyok nem tudtam oda figyelni semmire. De ha elkezd egészségesen élni az ember sokkal jobban megy minden.

Az igaz, hogy Isten megtiltotta a tisztátalan állatok fogyasztását mind a mai napig, mert ő változatlan és jót akar nekünk. De ez nem elég ettől több kell,egy olyan életmód amely a legközelebb áll a természeteshez, az eredetihez amely az Édenben adatott. Az étkezés is tud sajnos egy olyan bálvány lenni mint bármely más dolog. Ha beírod amúgy youtubon, hogy New start életmód,nagyon jó videókat kapsz.

2015. júl. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 világvége1 ***** válasza:
Ha valaki tudja, hogy egészségtelen, amit eszik, és tuti, hogy ennyi már nem fér bele az egészséges táplálkozásba, amennyit eszik belőle, akkor vétkezik.
2020. jún. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!