Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kérdésem a keresztényekhez...

Roland G. kérdése:

A kérdésem a keresztényekhez szól. Szerintetek a házasságon belül bűn az orális szex? És ha bűn, akkor milyen bibliai alapon?

Figyelt kérdés
Szerintem nem,de több kereszténytől is hallottam,hogy bűn,sőt vezetőktől is,és nem értek velük egyet,mert ha mindkét félnek jó,akkor miért lenne bűn?Sokszor hamis bűntudatuk is van az ilyen hívőknek,ami rombolja a házasságot.
2015. júl. 26. 11:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%

nos, Jézus beszélt olyanokról, akik túlmennek az írásokon, és szükségtelen terhekkel terhelik meg a híveket.


ez pont aza téma:


a "farizeusok" tudnak találni ide bibliaverset


az, ahol minden fél elfogadja, ott pedig örömre, és megelégedettségre szolgál.


ehhez senkinek semmi köze. volt egy időszak, amikor pl a tanúk ebbe nagyon belefojtak.


azt tudom tanácsolni,csináld, de ne reklámozd.


nem érdemes mást megbotránkoztatni ilyennek, Istent nyílván nem fogod, mert sehol nem szab határt a házasságon belül ilyen dolgoknak.


sajnos sok vaskalapos van minden gyölekezetben, akik szerint a csiklót, vagy az orális szexet a sátán találta ki. pedig nem az szennyezi be az embert, ami bemegy a száján...


TÚLMEGY AZ ÍRÁSOKON MINDENKI, AKI SZERINT AZ ORÁLIS SZEXET TÍLTJA A BIBLIA.

2015. júl. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%
Szent Pál azt írja, hogy a férfi úgy szeresse a nőt, mint a saját testét. Tehát amennyiben ez a szeretetről szól, kölcsönös formában, akkor nincs vele baj. Ha a férfi erőszakos ledugja a nő torkába (bocsánat a vulgáris példáért), akkor ott már kétséges, hogy a másiknak jó-e ez. Az egész alapja a kölcsönös tisztelet.
2015. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
58%
egyetértek. ez a határ. ez szab határt az egésznek. a másik fél hozzáállása.
2015. júl. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Egyetértek a 3 előttem hozzászólóval.


Hány házasságot nyomorítanak meg a buta,vallásos tiltásokkal,aminek semmilyen bibliai alapja nincs!....

2015. júl. 26. 17:13
 15/22 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kérdező! :)


Nagyon úgy tűník, hogy nem értjük egymást és elbeszélünk egy más mellett.

Az orális szex nem támogatott,de nem is főbűn. Egyszerűen arról van szó, hogy rendetlen cselekedet a szexualitás valódi célját tekintve, mely nem kizárólag az örömszerzés. Az orális szex némiképp olyan, mint az egyébként a tisztaság erénye ellen való önkielégítés, mert csupán az egyik partner élvezi. Ilyenkor nem tud a szív, a test és a lélek egyszerre összeforrni, ami eksztatikus, mennyei érzése a hagyományos egyesülés során megvalósulhat.

A szent szex kérdésköre sok vitát vált ki. Volt olyan, pap által írt könyv a témáról, melyet a mezítelen embereket ábrázoló borítója miatt néhány könyvesbolt polcairól levettek. Pedig a szexualitás jó dolog, hiszen a házastársak javára, valamint a gyermekáldás érdekében teremtetett. A férfi és nő nagy boldogságának eredménye egy még nagyobb boldogság és igazi eredmény: az újszülött, egy új élet. A tisztaság fontos erény, mert az ember személyiségébe integrált szexualitást jelenti. A szex nem ellensége az embernek, de nem is uralkodhat rajta, hanem személyisége, élete része, de nem alapvető meghatározója. A tisztaság erényét ennek az egyensúlynak a megőrzéséért kell óvni.

Én nem vagyok ellenne, csak mint ahogy írtam már másképp értelmezem ezeket a dolgokat.

A szex az szent dolog és csak két emberre tartózik.

2015. júl. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

a szülő miért vesz édességet a gyermekének? hiszen ő nem is élvezi...


tudod, ezt ping pong effektusnak nevezik...


elősször te csinálod, utánna neked csinálják...


vajon miért misszionárius póznak vevezik a sima szexet?


amit írtál, nem lehet a bibliából alátámasztani.


magánvélemény. akkor viszont azt kellene írni, és nem úgy beállítani, mint vallási tant.

2015. júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Ez jó válasz szerintem,de a "nem támogatott"kifejezéssel nem értek csak egyet,a többivel igen!


Ha mindkét félnek örömet okoz,akkor jó,és senkinek semmi köze hozzá.

2015. júl. 26. 20:08
 18/22 Pietrosol ***** válasza:
47%

Roland G.!


Nagyon fontos lenne eljutni odáig az embereknek, hogy minél jobban hirdetik az ez bűn, az bűn teóriát, annál inkább fognak a hibákra koncentrálni. Pedig, ha felfedezem a hibám, akkor szükségszerűen következik, hogy valahonnét azt látom, vagyis van egy olyan státuszom, ahonnét azt tökéletesen érzékelem, akár akkor is, ha keletkezik, még azt a gondolatot is, hogy amit látok az hiba vagy bűn. És itt jön a csavar, mert, ha én elveszek a keletkezőben, -miközben látom a születését-, de nem a látó helyzetében maradok, hanem azonosulok a látott képpel, újra a spirálba kerülök.


Tudom, hogy van a keresőnek egy olyan stációja, amikor annyira beszűkíti a létezést, hogy szabályrendszereket alkot, mintha attól nyerné el az üdvösségét. Pedig ez nem más, mint az egó besűrüsödése (meteorák). Nincs orális szex, szalonna, bor, citrom fagyi vagy heavy metal, hanem aszkézis. Még azt sem mondom, hogy ez rossz, hiszen nagyon sok függőségre fényt lehet deríteni, de még az aszkéta is látszik. Hiszen elértem-e a létezésem abszolút státuszába, ha látom magamban azt az aszkétát, aki ekkor próbálkozik?


Keresztény embernek nem a bűnt kellene hirdetni, még a háztetőkről is, hanem a szabadulást.

2015. júl. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Pietrosol !


Szerintem is.

2015. júl. 26. 23:04
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondom senkinek, hogy ne csinálja, mivel nincs konkrétan leírva a Bibliában, hogy bűn lenne, így lelkiismereti kérdés marad.

Viszont az elgondolkodtató, hogy egészségügyileg kockázatos az orálszex. Ugyanis kétszeres kockázati tényező a száj és torokrák kialakulásában akkor is, ha csak egy partnerrel történik, vagyis azok is fenyegetve vannak akik csak az életük párjával csinálják. 5 partner felett 2,5-szeres a kockázat, ami majdnem az alkohol és cigaretta károsító hatásával egyenértékű. Alkoholnál és ciginél pedig 3-szoros a kockázat. Ezek orvosi kutatások eredményei, ha akarod linket is adok.

2015. júl. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!