Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk! Jézus miért gyaláztáto...

Tanúk! Jézus miért gyaláztátok? Mert amikor teremtménynek állítjátok ezt teszitek Jézus nem teremtmény!

Figyelt kérdés

A Jelenések könyvében Jézus a következőket mondja magáról !

Újabb cáfolat arra vonatkozólag Jézus nem teremtmény !!!



Jel 1,8:


8 Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, aki van és aki vala és aki eljövendő, a Mindenható.



A János Evangéliumba pedig imájában ezt mondja:


Ján 17,5,22:


5. És most te dicsőíts meg engem, Atyám, te magadnál azzal a dicsőséggel, amelylyel bírtam te nálad a világ létele előtt.


22. És én azt a dicsőséget, amelyet nékem adtál, ő nékik adtam, hogy egyek legyenek, amiképpen mi egy vagyunk:


2015. júl. 27. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Szmörty.
2015. júl. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Shai-Hulud ***** válasza:
10%
De, teremtmény, az Úr teremtménye. Jézus a Szentlélektől fogant, tehát az Úr hozta létre, az Úr akarata hívta életre. Jézust nem véletlenül nevezik az Isten fiának, NEM Ő AZ ISTEN.
2015. júl. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 KZitus ***** válasza:
12%

Szervusz


Ki Jézus Krisztus?

Meghatározás: Isten egyszülött Fia, Jehova egyetlen olyan Fia, akit egyedül teremtett meg. Ez a Fiú az egész teremtés elsőszülöttje. Minden más az égben és a földön általa lett megteremtve. Ő a világegyetem második legnagyobb személyisége. Ő Jehovának az a Fia, akit a földre küldött, hogy váltságul adja életét az emberiségért, így lehetővé téve, hogy Ádám utódai közül mindazok, akik hitet gyakorolnak benne, örökké élhessenek. Ugyanez a Fiú, miután visszakapta égi dicsőségét, most Királyként uralkodik, és hatalmat kapott, hogy minden gonoszt megsemmisítsen, valamint hogy megvalósítsa Atyja földre vonatkozó eredeti szándékát. A Jézus név héber alakja azt jelenti: ’Jehova megmentés’; a Krisztus a héber má·síʹach (Messiás) szó megfelelője, jelentése: ’felkent’.


Maga Jézus azt tanította, hogy ő Isten különleges Fia (Máté 16:15–17; Ján 10:36); hogy ő a megjövendölt Messiás (Márk 14:61, 62); hogy már emberi élete előtt is élt az égben (Ján 6:38; 8:23, 58)


Élt-e Jézus az égben emberi léte előtt?


Kol 1:15–17, Kat.: „Ő (Jézus) a láthatatlan Isten képmása, minden teremtmény elsőszülötte . . . Mindent általa és érte teremtetett. Ő előbb van mindennél.”


Ján 17:5, Kat.: Jézus egy imájában ezt mondta: „Most te is dicsőíts meg, Atyám, magadnál: részesíts abban a dicsőségben, amelyben részem volt nálad, mielőtt a világ lett.”

( János 8:23.)

2015. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az ember is teremtmény, és porból van.
2015. júl. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Hagyd őket, az igazságot már látták, sokan megmutatták ezeknek, saját akaratukból mennek a pokol felé.
2015. júl. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

3 dolgot mondanék:


1: készünj fel alaposan, mert jehova tanúi is alaposan felkészültek, minden egyes apró dolgot amit mondanak ellenőrizz, ha kell kétszer, mert hazudnak, illetve tévednek mert nekik is hazudtak, ha igét mondanak nézd meg, ha történelemre hivatkoznak, semmiképp se higy nekik (pl hogy a szentháromságot a niceai zsinat találta ki, hazugság, több lelet is igazolja, hogy már a 2-3. generációs keresztények is hazsnálták a kifejezést, és ugyna arra amire a mai keresztények, a niceai zsinaton az ettől eltérő későb(!) kialakult tévedésekről mondták ki havatalosan is, hogy helytelenek)

Ha valamivel cáfolni akarnak annak is nézz utána, azok az igehelyek nyilván már az ókoriaknak is feltűntek, és őket sem hozták ellentmondásba.


2: számos ilyen kérdés volt már korábban, de sok sikert, hátha...


3: legközeleb azért úgy tedd fel a kérdést, hogy az ne kötekedés legyen

2015. júl. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Én sem értem, hogy miért rágalmazol másokat kedves kérdező.

Tudod mi a gyalázás?

Egyrészt teremtménynek vagy Isten fiának lenni nem megalázó.

Másrészt inkább azzal a csőcselékkel kellene foglalkoznod, akik mocskos názeretinek nevezik stb..

2015. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

NEM teremtmény ez már meg volt beszélve párszor.

Sajnos ők nem akarják ez tudomásul venni.

Az ember kötelességének érzi elmondani, egyszer, kétszer és még háromszor is, de már negyedszerre nincs értelme mert a te szavad semmit sem ér az őrtoronnyal szemben.

Egy teremtmény nem teremthet, Jézus viszont megteremtette az egész univerzumot, mert mint ahogy tudjuk "NÁLA NÉLKÜL SEMMI SEM LETT AMI LETT, ÉS MINDEN ŐÉRTE LETT AMI VAN"(Ján.1:1-5)!

Tehát ha ezt valaki nem tudja felfogni akkor (Isten bocsásson meg nekem)de nem érdemli meg, hogy kereszténynek nevezzék.


(ApCsel 5:42)

"És mindennap a templomban és házanként nem szűnnek vala meg tanítani és hirdetni Jézust, a Krisztust."


Ők nem ezt teszik kérdező, ők az őrtornyot tanítják és hirdetik.

2015. júl. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves Barátom


Mi egyáltalán nem gyalázzuk a megváltónkat, akit egyben az Atyja királyi hatalommal ruházott fel.

S aki a gyülekezet fejének ismerünk és fogadunk el.


az általad kiragadott idézetek, nem támogatják azt a nézetet, hogy Jézus egyenrangú mindenható, Isten lenne az Atyjával, s maga Jézus sem tett ilyen kijelentést soha sem,

Jól lehet az alfa és az omega kifejezés Jézusra és Jehovára is alkalmazható, De más más értelemben van jelentősége. amitől Jézus nem válik egyenrangúvá Teremtőjével, Atyjával,

Jézust egység jellemezte Istenével, ami tettekben szavakban nyilvánult meg.


Jehova esetében az Alfa és az Omega kifejezés azt jelenti, hogy Ő az élet forrása, a Teremtő, akinek maga Jézus is köszönheti az életét, létezését, minden más élővel egyetemben.

azt is jelenti, hogy egy Isten van, és sem előtte sem utána nem lesz és nem is volt Teremtő Isten.


Jézus esetében pedig azt jelenti, hogy Ő az egyetlen akinek tettei által lehetőség nyílik az emberiség számára, hogy vissza kapjuk az örök élet lehetőségét, amit Ádám elveszített, feltéve ha hitet gyakorolunk ebben az elrendezésben, semmilyen más megváltó nem létezik.


az általad idézett János 17:5 vers is ha alaposan elolvasod, látható, hogy Jézus szeretne újra abba az életformában lenni, amiben a Földre jövetele előtt volt Isten mellett.

a 22. versben pedig Jézus arra kéri az Atyját, hogy a követői is olyan egységnek örvendjenek, amilyennek Jézus egységes Istenével szavakban és tettekben.

2015. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Janika51 ***** válasza:
Sajnos Jehova tanui félreértelmezik a Bibliát, mert van sajátjuk, és abból idéznek! Nem értik Isten igéjét, és látni, hogy nem is keresik a megértést!Jézus maga a megtestesült Isten, hisz megmondta: Én az Atyából jöttem ki! Tehát egyek! Egy Istenben 3 személy! Ezek természetfeletti dolgok, kár ezen filózni! Aki igaz hivő, az tudja, és érzi, hogy ez igy van!
2015. júl. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!