Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki közeledni próbál Istenhez...

Aki közeledni próbál Istenhez ahhoz Isten is közeledik?

Figyelt kérdés

mert ha igen akkor nem tökmindegy,m hogy ki melyik felekezet tagja? Főleg ha őszintén keresi Isten és próbálja betartani a parancsolatokat?


Csak nem tesz különbséget a felekezetek között? Elutasítana valaki csak mert az egyik egyház tagja és nem a másiké?


Nem teljesen mindegy, hogy hisz-e valaki a pokolban a lélek halhatatlanságában ha istennek próbál megfelelni és hisz Jézusban, mint megváltóban?



2015. júl. 27. 11:01
1 2 3
 21/29 KZitus ***** válasza:

Szia


Nem, kedves kérdező: "Akkor mindenkinek igaza van?" Igaza csak Istennek és a Fiának Jézusnak van.

Annak higyjél, amit tőlük tanulsz.

De ahhoz, hogy megértsd a tanításukat, meg kell fogadnod néhány alapvető tanításukat.

Például hogyan álsz a János 17:3-ban Jézus által mondottakkal?

vagy a Példabeszédek 2:1-5 verseinek tanácsával?

vagy a Zsoltárok 11-3 verseinek a tanácsával?


Hidd el, rajtad múlik csak, hogy megérted-e a Bibliát!

Kérd hozzá Isten segítségét, és fogadd meg a tanácsait:-)

2015. aug. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"16-ost pusztán a Bibliából is meg lehet cáfolni, mert tipikusan egyedileg szelektált és értelmezett verseket hoz és a végén már ellentmond önmagának is. De ilyen Bibliaidéző módot alkalmazott a Sátán is, amikor Krisztust megkísértette. Sajna most nincs időm, de pont ezért kell a Szent Hagyomány megtartó ereje, mert ha nincs lelki vezetőnk, akkor a Sátán jelentkezik annak és lerabol a nyájról - szelektált, félreértelmezett bibliai idézetekkel. Kérdező! Válaszolhatok itt is meg privátban is, de pici törelmet, mert sok a melóm és most is csak bekukkantani volt időm. De talán este..."


Ez jó. Az Igék természetesen a sátántól vannak, azaz a sátán szólt általam, de Te beírásodat mindenféle indok nélkül fogadjuk el, mert az természetesen a Szent Szellemtől van, és persze csak Rád hallgasson a kérdező, mert Te kijelentetted burkoltan, hogy majd Te megmondod tuti igazságot. Ez nem sátáni? Még a Te érvelési logikáddal is az. És látom, neked nem az Ige az igaz, mert érveléseid közben egy Igét nem sikerült idézned. De éengem, aki sok Igével próbáltam alátámasztani az érvelésem, "lepedőnyi" jelzővel láttad el. Hát ha olvasnád Bibliát meglepődnél, mert ott több lepedőnyi Ige van, nem csak ennyi.

2015. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
#21-essel egyetértek!
2015. aug. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Girgoy ***** válasza:

Kedves 22-es! Nem akartam személyesen belédgázolni, azt vedd észre, hogy a soraid mögött bújó sátáni csúsztatást támadtam. A sátáni tanok, olyanok mint a homokzsák: semmire nem jók,m csak arra, hogy püfölje az ember. De az embert szeretjük és tiszteljük, mivel az Isten képmása. Ha találsz egyetlenegy olyan negatívumot, amit nem a sátáni átértelmezésre mondtam, hanem a Te személyedre, akkor azért bocsánatot kérek. Nem akartam. Nyílván Téged a jó szándék vezetett, amikor összegyűjtötted ezt a számos igét, hogy segíts a Kérdezőn. Csakhogy egy félreértelmezés miatt itt volt egy káros kovász, aminek terkjedését saját lehetőségeimmel meg akartam akadályozni.


És valóban nem az igék mennyiségével akartam ezt bebizonyítani, hanem inkább minőségi túlsúllyal. Hangsúlyozva ezzel azt is, hoyg inkább egyetlen igét értsünk meg jól, mintsem ezret rosszul. Egyébként meg már 5-ször végigolvastam a Bibliát Kezdetbentől Áminig, úgyhogy ne aggódj: jól ismerem.


Az én magyarázatomat gyakorlatilag az egész Biblia támogatja, azt csak ne idézzem be már ide, mivel mindenhol azt olvassuk, hogy egy látható szervezet, hierarchia, nép volt az, ami hordozta a kinyilatkoztatást nemzedékről nemzedékre. Krisztus is egy ilyen egyházi szervezetet hozott létre, ahol az Apostolait küldte el tanítani, és nem azt modnta, hogy mindenki egyénileg bízza rá magát a Szentlélek vezetésére, megalapítva így a legnagyobb magántanulói hálózatot. Krisztus önmaga is főpapként, pásztorként viselkedett és nevezte magát, és nem személyi edzőnek vagy magántanárnak. Vagyis egy közösséget vezet és nem egyéneket. Nemdebár?

2015. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Girgoy ***** válasza:

Egyébként mégegy kérdésedre válaszolva: Igen, a sátán is szokta idézni a Bibliát. Pont a hívőkkel szemben, mert az igét szívesen veszik, de nem mindig veszik észre, hogy téves magyarázat jött a csomaggal együtt.


Mt 4, 1. Akkor Jézus viteték a Lélektől a pusztába, hogy megkisértessék az ördögtől.

2. És mikor negyven nap és negyven éjjel bőjtölt vala, végre megéhezék.

3. És hozzámenvén a kisértő, monda néki: Ha Isten fia vagy, mondd, hogy e kövek változzanak kenyerekké.

4. Ő pedig felelvén, monda: Meg van írva: Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden ígével, a mely Istennek szájából származik.

5. Ekkor vivé őt az ördög a szent városba, és odahelyezé a templom tetejére.

6. És monda néki: Ha Isten fia vagy, vesd alá magadat; mert meg van írva: Az ő angyalainak parancsol felőled, és kézen hordoznak téged, hogy meg ne üsd lábadat a kőbe.

7. Monda néki Jézus: Viszont meg van írva: Ne kisértsd az Urat, a te Istenedet.

8. Ismét vivé őt az ördög egy igen magas hegyre, és megmutatá néki a világ minden országát és azok dicsőségét,

9. És monda néki: Mindezeket néked adom, ha leborulva imádsz engem.

10. Ekkor monda néki Jézus: Eredj el Sátán, mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.

11. Ekkor elhagyá őt az ördög. És ímé angyalok jövének hozzá és szolgálnak vala néki.

2015. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Semmi értelme a vitánknak. Megmutatom:

"Csakhogy egy félreértelmezés miatt itt volt egy káros kovász, aminek terkjedését saját lehetőségeimmel meg akartam akadályozni. "

Dettó. Én mondhatom Rád is, illetve a teológiádra.


"És valóban nem az igék mennyiségével akartam ezt bebizonyítani, hanem inkább minőségi túlsúllyal. "

Szerintem meg az Ige a minőségi és a saját okoskodás a veszélyes. Persze mindenki kimagyarázhatja magát, de "a hit hallásból van, a hallás pedig Isten Igéje által". Szóval bízhatsz magadban, az egyházad teológiájában, akkor is Isten térít, az Igéjén keresztül. A hazugság atyja szereti kidumálni magát, főleg Ige nélkül.


"Egyébként mégegy kérdésedre válaszolva: Igen, a sátán is szokta idézni a Bibliát. Pont a hívőkkel szemben, mert az igét szívesen veszik, de nem mindig veszik észre, hogy téves magyarázat jött a csomaggal együtt. "

nem kérdeztem...


Amúgy felőlem imádkozhatsz Máriához, bálványimádhatod a szombatot, halandzsázhatsz kétéves gyermeki szinten, maradhatsz a mózesi törvények alatt, vagy nem tudom, melyik "egyház" tagja vagy, nem tudom melyikkel gázoltam a lelkedbe. De ezek érvényességét nem tudod az Újszövetségből bebizonyítani, látom, nem is akarod, inkább kidumálod, hogy ne kelljen Igéket írnod. Ez pedig a hamis tanítók és a hamis próféták ismérve. Én nem ellened, hanem a hazugságok ellen vagyok. Amiket írtam, a Biblia is alátámasztja. Tudom, Te is írtad, én is írom, így ez szerintem nem érv, és csak azért írtam, hogy lásd, hatásvadász beszólásokkal nem lehet bizonyítani.

Isten igazsága abszolút, tehát akkor is igaz marad, ha minden ember azt mondja rá, hogy hazugság. Ezért nem mész ezekkel az érvelésekkel nálam semmire. Ráadásul az evolúció hívők szoktak így érvelni:

- Ez nem igaz + odaböfögnek valamit bizonyítás nélkül + egy kis személyeskedés.

Nézd meg:

[link]


Látod, belemehetünk egy végeláthatatlan adok-kapoknak, érvelgethetünk a magunk relatív szemlélete szerint, amibe bele akarsz rángatni és eddig bele is mentem, de én kiszállok.


Kedves Kérdező!

Ne higgy se nekem, se a szektásoknak, mindent vizsgálj meg Igével és a Szent Szellemhez imádkozz és Jakab 1.5 szerint kért Istentől bölcsességet!

Jézus kegyelme Veletek!

2015. aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Girgoy ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ugye megérted, ha erre nem reagálok, és fogod tudni, hogy miért. Elég a stílust megnézni és azt, hogy ki az, aki érti is azt, ami "hallásból ered". ;)
2015. aug. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Girgoy ***** válasza:
És még vak is. Meg lehet nézni, hogy már az első reakciómban is idéztem az Igét. Ezután vitte át saját érvképtelenségét személyeskedésbe, és olyan témákba, amit én nem is említettem, mivel nyílvánvaló volt, hogy nem igazán kapott bölcsességet még tök egyszerű igazságok belátására sem... De nem akarom magamat megismételni, mert tartok tőle, hogy másodszor se fog megérteni. Pedig megmutathatnám ha tényleg kapott bölcsességet...
2015. aug. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Girgoy ***** válasza:
"megmutathatném ha" = "megmutathatná, ha"
2015. aug. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!