Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért, és hogyan közösítenek...

Miért, és hogyan közösítenek ki egy Jehova tanúját? Konkrét esetek érdekelnek. Nem baj ha hosszú a történet, van időm olvasni. (bővebb lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Komolyan ez a téma érdekel.Lehetőleg az elejétől a jelenlegi pontig.Hogyan közlik vele ? Ja,és ha valaki taggá válik annak a neve bekerül valamilyen rendszerbe,és Magyarország egyettlen Jehova tanú gyülekezetbe sem mehet ? Vagy,csak abba az egy gyülekezetbe nem mehet ?

2015. júl. 28. 08:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos igy van,hogy akkor is kiközösitnek,ha valaki hamisan vádol be.Nem egy ilyen esetet ismerek.Pár évet jártam a gyülekezetbe és láttam amit látni kellett.A fb-t pedig miért akarod megszüntetni?Igaz egy időben tiltották az internetezést,azzal a szöveggel,hogy ott csak helytelen dolgokat lehet látni,de most jó néhányat látok az fb-is
2015. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%

kérdező


jelenleg vannak fent a facebookon, de:


nemrég beszéltem egy diplomás tanúval (a diplomáhozNEM KELL tudnia bibliai nyelveket, szóval a zrt tanításából diplomázott)


ő elmondta, hogy ott előadást tartott egy műsorvezetőtestületi tag, aki kikelt a facebook ellen, és azt mondta, hogy "szent emberek ne tegyék ki a fotóikat SEMMI EMBEREK közé"


ez hamarosan gondolom iránymutatásba is megjelenik.

2015. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom, hogy félre magyarázod az írásomat.

Nem azt mondtam, hogy nem szeretett teljes eljárás, hanem szomorú dolog, és ezért nem lenne jó ezen csámcsogni.


igen szeretett teljes eljárás, hogy a helytelenséget elkövető érezze tetteinek a következményeit.

ha ne lenne feddés, akkor senki nem érezné a tetteinek a súlyát, és akkor semmi különbség nem lenne a keresztény életet élők, és a nem élők között.


az apa is megdorgálja a gyermekét, mert szereti, s a Teremtő szavát idéztem is evvel kapcsolatban.


egyébként pedig évek óta fent vagyok a facebook oldalon, s soha senki nem tiltott el, és nem fenyegettek kiközösítéssel senkit ezért.

a Biblián alapuló tanácsok óvatosságra intenek sok dologban amit egy keresztény a világban használ.

az ilyen és ehhez hasonló ellenszenvet kiváltó hazugságok azoktól jönnek akik már nem tudják mit találjanak ki

régen azzal vádolták a testvéreket, hogy motoszka estet tartanak, aztán meg kitalálták a Tanúk ellen hogy nem lehet TV-t nézni, stb

miközben sokan tartanak tv-t és néznek műsorokat, jól lehet az igazán szellemi ember megválogatja mit fogad be az elméjébe.

Egyébként a Facebook oldalt lehet szabályozni.

Én minden olyan személyt aki nem tisztes dolgokat mutogat vagy tesz fel az oldalra egyszerűen letiltom, így védve vagyok.


Nem vagyok vén, már csak azért sem, mert Nőnemű vagyok.

s nem azért néztem be ide, hogy másokat ellenőrizzek.

Erre ott van Jehova, Ő előtte nem tudsz semmit eltitkolni, ennél fogva nincs szükség arra, hogy embereket ellenőrizzenek.

Isten mindent felszínre hoz előbb vagy utóbb, ahogy a vers is írja.

De jobb előbb, mert armageddonkor már nincs lehetőség megbánásra és javításra.

Addig lehet "titkosan" huncutkodni, ....

ennél fogva aki így gondolkodik az saját magát csapja be, mert embereket félre vezethetsz, Jehovát nem.

Higgyétek el, jobb ha mindig őszinte az ember, és akkor békével alszik és ébred.

2015. júl. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 KZitus ***** válasza:
18%

Szervusz


Elküldtem neked, miért, és hogyan közösítenek ki valakit, azt is milyen bibliai oka van. Ne várd kérlek, hogy egy kiközösített(aki nem bánta meg bűnös életét, és gondolkodását), reális képet írjon neked erről a témáról. Pedig hidd el, minr írták már, mind Isten, mind mi valamennyien visszavárjuk.

De itt a legtöbbjük csak támad, és mocskolódik - sajnos. Csak figyeld kérlek....

2015. júl. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Igen a büszkeség és a harag rossz tanács adó, s akik nem tiszta szívűek a feddést megalázónak tekintik, és máris juhokból farkasok lesznek.

Köszönöm Zitus.

2015. júl. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
47%

a kiközösítetteket a tanúknak "elméjükben betegeknek" és "fertőzőeknek" kell tekinteniük. én nem vagyok egyik sem a három közül. az előző két nőnemű tanú megítél mindenkit, utasításra, és utasításra gyűlöli azt, akikről a zrt azt mondja, gyűlölniük kell.


és még ők állítják be magukat szentnek. remélem, lányok, egyszer rájöttök, mi is Jézus tanításának veleje.

2015. júl. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Két kategória van ami alapján kiközösítenek valakit. Az egyik az erkölcsi ok.

Pl. házasságtörés, paráznaság, lopás, stb.



A másik az ha hitehagyottá válik valaki. Hogy ez mit is jelent?

Azt jelenti hogy nem fogadja el az Őrtorony szervezet valamelyik tanítását és ezt nyilvánosan ki is jelenti!

Ez a dolog viszont egy kissé bonyolultabb kategória! Mert a szervezeti tanítások változnak!

Szóval egy kissé érdekes hogy ez miatt kiközösíthetnek valakit. Na de az tény hogy ilyen okból is megteszik. (utasítás is van rá, hogy az bibliai vagy sem az megint egy másik kérdés)


"Ha meg akarod tudni, hogy ki uralkodik fölötted, elég kideríteni, hogy kit nem szabad bírálnod." - Voltaire


Itt egy elgondolkodtató gondolat!


White Dove!


"ha ne lenne feddés, akkor senki nem érezné a tetteinek a súlyát, és akkor semmi különbség nem lenne a keresztény életet élők, és a nem élők között."


Azért ennyire nem egyszerű a dolog. Mert ott a lelkiismeret. Amely meg tud szólalni!

A Biblia által kiiskolázott lelkiismeret!


Még egy kicsit utalsz is rá!

"Higgyétek el, jobb ha mindig őszinte az ember, és akkor békével alszik és ébred."

2015. júl. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy egyszer a jehova szóra bízzák az ítéletet, de amúgy meg ők ítélkeznek. Mellesleg sosem voltam tanú, így kiközösített sem lehetek. Ez pont olyan öngól, mint amikor írtam önjelölt Krisztus kérdése alá feleség témában, hogy mások és azt hitte, hogy csak férfiak válaszoltak. Azt hiszi mindent tud, csak mert a szervezet szárnyai alatt van.
2015. júl. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!