Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudtátok, hogy melyik...

Honnan tudtátok, hogy melyik felekezethez kell csatlakozni?

Figyelt kérdés

Honnan tudtad, hogy ők az igaziak?

Miből gondolod, hogy pont a te felekezeted jár a helyes úton?

Bele születtél vagy felnőtt fejjel választottad?

Mert nem mindegy, hogy valaki azért katolikus,mert a család is az és ő ebbe nő bele vagy felnőtt fejjel választotta.Esetleg hosszabb keresgélés után.


Én nem tudom eldönteni melyik papnak,lelkésznek,egyháznak van/lehet igaza a Bibliamagyarázásban.



2015. júl. 29. 13:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A sorrend ez volt:

Megtértem

Megkérdeztem Istent, hogy akkor most hogyan tovább?

Egyszerűen elvezetett a gyülekezetembe

Bemerítkeztem

2015. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én rájöttem, hogy nem tartozom sehová. (amúgy r.katolikus családba születtem)

Ha valaha vallást alapítanék, akkor mindent a tagok szerveznének benne és inkább a karitatívitásról szólna az egész. Nem egy zárt, egyedüli igazságot képviselő szekta lennénk. Az életet és szabadságot képviselnénk mindenkinek. Több dogmánk nem lenne.


https://www.youtube.com/watch?v=_yKOETEmSG4

2015. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%

minden út Jézus elé vezet...


nem jöttetek még rá?


mindannyian előtte fogunk állni.

2015. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
61%
Én azt javaslom kerüld a sz ilyen szektákat.
2015. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

én úgy, hogy ismertem egy arcot aki egy református templomba járt, mivel érdekelt megkértem had menjek vele egyszer, jó arc volt a lelkész, frankó volt a közösség, a református egyház nagyon "egyszerű" ezért előnyös megtérés szempontjából, de sosem vallottam magam kifejezetten reformátusnak, mai napig úgy gondolom a történelmi felekezetek egyaránt helyes úton járnak, bár a katolicizmusban vannak buktatók, viszont jó látni, hogy ezeket a vadhajtásokat sokszor az egyház sem nézi jó szemmel


későb ahogy egyre jobban beástam magam a dologba úgy érteztem az ortodox kereszténység a leghiteleebb és legeredetibb, ezért nemsokára ortodox leszek, viszont járok az eddigi református közösségembe is, mert semmi kétségem afelől, hogy ők is keresztények, méghozzá jó keresztények, még ha nem is mindenben értünk egyet


fontos, hogy tudd, hogy a történelmi egyházak szinte mindenben egyet értenek, tehát nem kell félned, hogy véletlenül a rosszat választod, a 3 nagy protestáns felekezetet pl csak 2 dolog választja el egymástól, reformátusként csodálkoztam is, mert minket, és a másik kettőtől csak 1 dolog választ el, sőt nyugateurópában a baptisták és a reformátusok sok helyen egyesültek is, mivel ezt az 1 dolgot sikerült rendezni :)


2 dolgot javaslok:


1:

oda menj ahol úgy érzed "otthon vagy" tehát ne felekezet hanem gyülekezet alapján keresgélj

2:

ha mindenképp felekezetek alapján akarsz keresni vizsgáld meg mindegyik érveit és nézeteit, döntsd el egyet tudsz e érteni velük, és amelyiket leghelyesebbnek találod csatlakozz ahoz

2015. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
még valami: jehova tanúit messziről kerüld el, vagy ha nem teszed vigyél magaddal valakit aki nagyon felkészült, látszólag nagyon logikusak az érveik, ezért azokat akik nem kellően tájékozottak a bibliában és a történelemben könnyen megtévesztik, még az intelligens embereket is(igaz ők többnyire 1-2 év után lelépnek tőlük, de addigra már nagy kárt szenvednek ettől a szektától)
2015. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy jehovista osztálytársam, és úgy tudom, hogy ők semmilyen ünnepet nem tarthattak meg. Se szülinapot, se karácsonyt, húsvétot... semmit. Még a ballagásra sem jött el. Egy orvosos műsorban pedig majdnem meghalt a jehovista szülők gyereke, mert nem engedték, hogy vért kapjon. Én is azt tanácsolom, hogy ha felekezetet választasz, ne őket válaszd. (Bár lehet, hogy ők nem felekezet, hanem szekta, ezt nem tudom...)

Ha lehet, akkor ne a szekták között keresgélj, hanem a nagy egyházaknál, például a római vagy a görög katolikus (nagyon kevés különbség van köztük), esetleg evangélikus vagy református.

Én római katolikus vagyok. Kiskoromban lettem megkeresztelve, tehát nem én választottam. A családom nem túl vallásos, de én, amióta járok hittanra és misékre, nagyon jól érzem itt magam. Tehát nem azért, mert úgy lettem nevelve, hogy muszáj minden vasárnap misére menni, hanem, mert érdekelt és érdekel a vallásom, és szeretem a miséket is.

Szerintem, ha imádkozol, hogy Isten mutassa meg, hova kellene menned, segíteni fog.

Teljesen tökéletes felekezet nincs, mindegyikben vannak kisebb-nagyobb hibák, mivel tökéletes ember sincs. Én a Katolikus Egyházban érzem úgy, hogy a legjobb helyen vagyok, de van, aki teljesen máshol érzi ugyanezt.

Az sem ártana, ha beszélnél olyan barátokkal, rokonokkal, akik vallásosak, és tudod róluk, hogy jó emberek, nem csak látszólag vallásosak.

2015. júl. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Honnan tudja mik a szekták?

Engem megtaláltak már az adventisták, a baptisták, a jehovások,meg a mormonok is.

Eddig csak az adventistákkal beszéltem.


3 nagy protestáns? Mik azok a különbségek? Azok biztos nem számítanak.Mert egy katolikus pont az ilyen a apróságokra mondta, hogy nagyon nem mindegy.


5, a kettest, hogy tarthatnám be? Nem látom át a témát!


5,Orsolya.

én is úgy tudom, hogy a karácsony nem kötelező ünnep.Jézus nem kérte. A húsvét oké. A születésnap meg nem vallási ünnep.


Őszintén szólva még jó régen, de akkor rendszeresen kértem imában Isten, hogy találkozhassak valakivel aki elvezet egy gyülekezethez,a helyes útra vagy legalább meg tudja magyarázni mi áll a Bibliában,választ ad a kérdéseimre. Aztán sokáig semmi, majd találkoztam egy adventista lelkésszel. Ráadásul évek óta a közelben lakik. Ez lehet jel?


Engem aztán össze lehet zavarni. Mindenki tudja a maga igazát igazolni.

2015. júl. 30. 11:02
 9/21 anonim ***** válasza:
49%
Jézus soha nem mondta, hogy valláshoz, szervezethez kellene csatlakoznunk. egészen mást kért.
2015. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Mit?
2015. júl. 30. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!