Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt-e valaki úgy a csíksomlyó...

Volt-e valaki úgy a csíksomlyói bucsún vagy zarándoklaton, hogy nem vallásos? Milyen volt; szabad-e úgy csatlakozni, ha valaki nem hívő?

Figyelt kérdés
Mert nagyon szép, érdekes eseménynek tűnik, de ha mindenki a hit miatt megy oda, akkor jobb, ha nem megy olyan, aki csak egyszerűen a közösség miatt menne; nem?

#vallás #közösség #hit #csíksomlyói zarándoklat
2015. máj. 24. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
miert ne mehetnel? attol, hogy nem vallasos, az nincs rad irva, senki nem fogja tudni . szerinted csak vallasosak mennek? ugyanmar, masokat is biztos hajt a kivancsisag, mint teged. masreszt, meg lehet hogy pont ott vallsz vallasossa. nyugodtan menjel.
2015. máj. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hogy ne lenne rám írva; nem tudom az imákat, énekeket. Nyilvánvalóan el lennék veszve a formaságokban. Látszana.
2015. máj. 24. 19:33
 3/10 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Persze, hogy lehet csatlakozni. Egy ismerősöm évek óta tervezgette, hogy elmegy. Most épp ott van. Neki a csíksomlyói búcsú mélyebb dolog, mint, hogy valaki vallásos-e. Másik ismerősöm tavaly az El Caminot járta végig. Ő csak annyit mondott, hogy mindenki, akiben felébredt a késztetés, menjen el és járja végig, mert arról beszámolni nem lehet, csak átélni.

2015. máj. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít a formaság, ha nem tudod mikor mit kell mondani, csinálni akkor se szól meg senki. Rád se néznek. Nyugodtan menj és nézd meg, nem hívőként is nagy élmény lesz
2015. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam ilyenen de protestáns keresztény vagyok, református, nekünk az ilyesmi még rosszabb mint a nem hívőknek, most nem kezdme le fejtegetni miért, mert gondolom nem érdekel, én is azért mentem ,hogy megértsem mi ebben olya nagy dolog a katolikusoknak, sajnos nem sikerült, de azért mégis nagyon érdemes volt menni :)
2015. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bátorítást; akkor érdemes lesz tervezni.

Kedves 5-ös, ha elmagyaráznád, érdekelne, hogy vajon miért lehet reformátusnak még kellemetlenebb, mint ahogy én gondolom, hogy nem hívőnek lehetne.

Nekem az a nagyon vonzó, hogy -ahogy az ott készült riportok szerint látszik- a különböző vidékekről érkezett magyarok mind különböző tájszólással beszélnek,és ez olyan szép. Mert ritka, hogy hallhatjuk a tájszólással beszélő magyarokat, mintha nem lenne elég jólneveltnek tartott.

Bár azért manapság akad egy-egy ember, még valamelyik miniszter is, meg a röpülj pávában az egyik zsüritag, néha a hírekben. Pedig a tájszólások olyan izgalmasak, nem olyan sterilek, mint a köznyelvi magyar. Élet van bennük, nemigen lehet megmagyarázni, csak örül az ember, ha hallja.

2015. máj. 24. 22:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Én vasutas vagyok, eddig 3-szor voltam, és kizárólag mint vasutas érdeklődtem a dolog iránt. Volt rajtam kivül kismillió másik ember vasutasok / vasútbarátok akik például csak az út vasutas része felől érdeklődtek főképp. Senki sem nezett ki minket onnan.
2015. máj. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Protestánsoknak ez olyan szempontból amiket te is írtál a legkevésbé sem visszataszító, sőt ugyan úgy vonzó mint neked.

Ez vallási dolog:

a protestánsok szerint a hiteles kereszténységben Istenen kívül tilos bárki másnak bármiféle vallásos tisztelettel adózni, ez a hely ugye Máriáról, Jézus édesanyjáról szól, bár a protestánsok szerint is a kereszténység egyik legfontosabb alakja, mégsem szabad imádkozni hozzá, kegyhelyeket alapítani a tiszteletére, stb


a protestánsok szerint a hiteles kereszténységben nem szabad a vallási életben semmiféle szobrot képet, vagy bármi egyéb ábrázolást használni, nyilvánvalóan a Csíksomlyói szobor egy ilyen, a katolikusok azzal szoktak érvelni ,hogy ezek a szobrok és képek cak segédeszközök, az emberek pedig nem ezeket tisztelik, tehát ha pl egy szobr összetörik senki nem fog siránkozni, hiszen nem a szobrot hanem a tisztelt személyt illetik a vallásos tiszteletben, ennek az eszköznek a segítségével. A Csíksomlyói szobor viszont ennek a filozóiának sme felel meg, hiszen az emberek ahoz az egyedi szoborhoz járulnak, annak tulajdonítanak mindenféle csodatevő hatalmat (ez így megint ütközik a protestáns nézetekkel), és ha a szobornak baja esne akkor ott valami maradandóan elveszne.

2015. máj. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

kerdezo, rengetegen, foleg fiatalok mennek csak a tarsasag es "buli" kedveert.

sot olyant is ismerek aki sult roman es ortodox, megis ott volt.

2015. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as;köszönöm szépen a pontos magyarázatot.

Amit mellesleg illett is volna tudni, hiszen azért tényleg ezek azok a dolgok,amiben a protestánsok különböznek. De ilyen jól nem tudtam volna szavakba önteni. Köszönöm.

2015. máj. 25. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!