Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fel tudnátok sorolni, hogy...

Fel tudnátok sorolni, hogy mik azok, amik nincsenek benne a Bibliában, de mégis tanít róla a jehovista szervezet?

Figyelt kérdés
Mindig azzal jönnek, hogy a Szentháromság mint szó, nincs benne. De akkor lássuk az ő listájukat. :)
2015. aug. 3. 17:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

de: SOHA NE MOND: hitgyüli, vagy krisnások!!!!!!!!


krisna tudatú hívők, ok?


soha ne mond: orvos. nevezd meg a kokrét végzettségét!!!


autót se nevezz meg szleng alapján: kispolszki, merci, bömös.


mimdíg mond ki a teljes nevét, márkáját, tipusát, köbcentijét, és tipusnevét, mert különben megbotránkoztatod az ötletgazdát, és a gyártót.


ez a kiigazításod farizeusi gondolkodásra utal, akik rugalmatlanok és szörszálhasogatók voltak, kedves fehér galamb...


kérlek, ne menj el ebbe az irányba...


Istent nem zavarja ez, hidd el... még ha ajaézust káromolnák, azt is megbocsájtja...


te miért nem LÉPSZ TÚL az ilyeneken?


ezt tanulod?


én TUDOM, HOGY NEM. azt tanítják neked, hogy ne azt nézd, mibe köthetsz bele...


ugye, galambom? ne légy farizeus, kérlek...

2015. aug. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

egyetértek a 10-es válaszoddal, csak én ezt másra alkalmazom...


tudod, a kongresszusan azt tanították, hogy Jézus nem tudott továbbmenni, amikor olyat látott, ami sértette az Atyját...


egyszerűen nem bírta nézni a törvénytelenséget, pl a templomban a kereskedőket...


egyszerűen MUSZÁJ VOLT NEKI CSELEKEDNIE.


én Jézus saruját sem vagyok méltó megoldani, de érvekkel meggyőzhetőnek érzem magam. bármi olyat írtam, aminek ellenkezőjét be tudod bizonyítani a SZENTÍRÁSBÓL, én elnézést fogok kérni a hibás állításomért, és soha nem fogom rosszul idézni többé, vagy felhozni.


egy példa:


Jehova tanúi 3 napos kongresszusán NEM KÉRTEK PÉNZT, NEM VOLT "felmerült költségek". Én tévedtem, ezt csak egy napos kongresszusok esetében szokták bejelenteni.


elnézést a tudatlanságomból fakadó félrevezető féligazságért.


nagyon örültem neki, hogy nem volt 1200ft/fős számolás!!!


még egyszer elnézést kérek.

2015. aug. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ha valakinek nem tetszik a szektájának a hamis tanításainak a felsorolása, annak nem hogy írni, de olvasni sem kell. Még az igéket sem tudod helyén kezelni. Ezek a dolgok igazak és semmi bibliai alapjuk sincs, így aa rosszindulatú kötözködő, aki a hazugságot védi, te vagy fehér szappan.
2015. aug. 3. 22:13
 14/15 anonim ***** válasza:

Vezető testület: Cselekedetek 15:2 "Mikor pedig Pálnak és Barnabásnak nem kis viszálya és vitája támadt velük, úgy rendezték, hogy Pál és Barnabás néhányukkal menjen fel Jeruzsálembe az apostolokhoz és a vénekhez e vita ügyében." -Szerinted a Jeruzsálemben lévő apostolok mit csináltak? Talán nem vezetést nyújtottak? Akkor nem kellen követnünk a Bibliában feljegyzett mintát? Jehov a rend Istene, ha nem lenne Vezető Testület, hogyan működhetne egy világra kiterjedő szervezet? És ne mond azt, hogy ha igaz vallás lenne magától müködne, mert akkor az 1 században is magától kellett volna működjön.


Mihály = Jézus : Júdás 9:"Pedig Mihály, az arkangyal, amikor nézeteltérése volt az Ördöggel..." Tdujuk, hogy csak egy arkangyal van, ez pedig Jézus, ebből következik, hogy a Biblia rá útal Mihályként. De ha megvizsgáljuk a szövegkörnyezetet, ahol Mihályról van szó úgy van ábrázolva, mint egy harcos angyal, aki Isten népéért küzd, és megvédi őket, sőt még Isten legfőbb ellenségével, Sátánnal is szembeszáll.


Sátán= oroszlán : 1Péter 5:8: Maradjatok meggondoltak, legyetek éberek. Ellenségetek, az Ördög, fel-alá jár, mint egy ordító oroszlán, és azon igyekszik, hogy felfaljon valakit. -ez gondolom nem szorul magyarázatra.


a tüzijáték nincs tiltva, komolyan ezt a marhaságot honnan szedted?


pénzért prédikálni (lásd bétel szolgák): hány bétel szolgárol tudsz, aki gazdag lett? normáls, hogy valamennyi pénzre szükség van, hogy vegyenek maguknak ruhát meg ami kell, de ez annyirra minimális, hogy te biztos nem vállalnád. Hányszor mondják az emberek, hogy ők már bizony semmi pénzért nem prédikálnának...

ez csak nehany a hosszu listabol amire van valasz, de ebbol is latszik, hogy mindenikre van.Ha tenyleg erdekel akkor temankent megbeszelhetjuk.

2015. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

a Vezető testület NINCS BENNE A BIBLIÁBAN, mert a biblia tíltja, hogy Jézuson kívűl mást Vezetőnek hívjanak. nézd csak meg a szövegkörnyezetét az általad idézett versnek: kikkel is egyeztetett pál?


sátán = oroszlán:


tehát akkor az alábbi bibliavers alapján


4 Igen, a tőle való félelem miatt az őrök remegtek, és mint a halottak, olyanok lettek.

máté 28: 4


helyénvaló ugyanazon alapelv szerint az őröket halottnak ábrázolni?


vagy pl:


15 Bizony mondom nektek, hogy aki nem úgy fogadja az Isten királyságát, mint egy kisgyermek,

márk 10:15


ez alapján a felkenteket kisgyermeknek kellene ábrázolni, nem?


a tékozló fiút meg


29 Ő így felelt az apjának: »Íme, én milyen sok éve szolgálok neked, mint egy rabszolga,



rabszolgának kellene ábrázolni, nem?


vagy pált?


7 Azután megjelent Jakabnak, aztán az összes apostolnak; 8 mindenki közül utolsónak pedig, mint egy koraszülöttnek, megjelent nekem is.



őt miért nem koraszülöttnek ábrázolja egyik kiadvány sem? hiszen ugyanaz a logika mentén, amivel sátánt oroszlánnak ábrázolják, pált koraszülöttnek kéne ábrázolni.


sőt


17 Mindazonáltal, még ha kiöntetem is, mint egy italfelajánlás,

italfelajánlásnak kéne ábrázolni



jehova napját pedig tudod hogy kéne ábrázolni?


10 Ámde Jehova napja úgy fog eljönni, mint egy tolvaj,


bizony, tolvajnak.

2015. aug. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!