Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy éreznétek magatokat, ha...

Hogy éreznétek magatokat, ha kiderülne, hogy egyedül vagyunk a világegyetemben?

Figyelt kérdés

Tehát csak a Földön alakult ki/ lett megteremtve (ki miben hisz) az élet.

Csalódott lennél? Örülnétek neki?

Légyszi írjátok le milyen nézetet vallotok (ateizmus, keresztény, ezoterikus stb.) és kort, nemet.

Köszönöm a normális válaszokat!


Kezdem én:

Igen, csalódott lennék. :(

Egy ezós

25/F



2013. okt. 24. 20:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Ugyanúgy mint eddig. Sosem éltem azzal a tudattal, hogy valakik élnének rajtunk kívül a világegyetemben. Persze a lehetőséget fenttartom.

22L, ateista

2013. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Amíg a gugli műhold figyel, nem vagyunk egyedül és nem is leszünk.
2013. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Én valószínűnek tartom, hogy van élet a Földön kívül, de ha kiderülne, hogy még sincs, éppen úgy élném tovább az életemet mint eddig.

Az én szememben nem létezik valaki/valami míg nincs rá bizonyíték, hogy van.

2013. okt. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Nagy a valoszinusege hogy vannak masok is-rajtunk kivul- az univerzumban.Dehat nem valtoztatna semmin az sem ha kiderulne hogy nincs senki odakint...vegul is mi a kulombseg a kozott hogy: vannak de nem tudunk egymasrol-vagy nincsenek egyaltalan ?? Nem vagyok vallasos,31 F
2013. okt. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Ez sosem fog kiderülni, nincs az a tudomány, és a Föld sem fogja megélni, hogy mindez valóban kiderülhessen, de, hogy a kérdésre is válaszoljak: csalódott volnék, ateista vagyok, ahogy gyakorin szokás 21f.
2013. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Én iszonyatosan megijednék :D Szerintem rémisztő lenne.


Én nem igazán tartozom besorolt valláshoz.

Nem utasítom el Isten létezését, bár nem ez amiben elsődlegesen hiszek.

Nem tartom elképzelhetetlennek a médiumok és a szellemvilág létezését.

Én elég spirituális ember vagyok, a megmagyarázhatatlan dolgokat szeretem természetfeletti erőknek tulajdonítani.

Hiszek a lélekben és annak halhatatlanságában

És mondjuk úgy, szeretném ha a reinkarnáció lenne igaz:)


Szerintem abban az esetben nincs a Földön kívül élet más bolygókon, ha Isten teremtette Ádámot és Évát - bár akkor sem kizárt, hisz a biblia a dinoszauruszokról sem írt-

minden más esetben biztos hogy van:)

2013. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem biztos, hogy van élet máshol, csak számunkra túl nagy a világegyetem... De, ha kiderülne ami soha nem derülne ki, őszintén magasról lesz**nám... Jah és keresztény vagyok 18/F
2013. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is van élet. Nem azt mondom, hogy szuperfejlett technológiájú űrlények, akik el akarják pusztítani a repülő csészealjukból a földet :D:D


De legalább mikroszkópikus szintem szerintem kizárt, hogy ne legyen élet sehol se...

2013. okt. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%

A Teremtő Istenen, és az angyali teremtményein kívül, nincs semmilyen más teremtmény a világ egyetemben.

Ez mindig is így volt és Én így is élek, ezzel a tudattal.

Ugyan miért kellene félni e miatt.

Hiszen az életünk forrása segítő kezet nyújt mindenkinek aki közeledik hozzá.

aztán meg itt vannak a rokonaink barátaink, ebben az értelemben pedig máris nem vagyunk egyedül.


Katy Weaver

2013. okt. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
82%

Vicces lenne azért ha a 2-3 trillió bolygó közül csak a Földön lenne élet ahogy ez a Jehovás mondja. Kicsit pazarlás szaga lenne a dolognak. Ez olyan, minthogy csinálok 3 tál csokis muffint, de csak az egyiket eszem meg.

Sci-fi: mi van akkor, ha Isten minden Naprendszerben elhiteti az életformákkal, hogy egyedül vannak és Ő az Isten és valójában csak szelektálja a legjobban sikerült fajt? :D Hú ezt a forgatókönyvet el is adom Andy-nek.

2013. okt. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!