Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, honnan veszitek...

Jehova Tanúi, honnan veszitek azt, hogy a Vezető Testületek a hű és bölcs rabszolga?

Figyelt kérdés
Mivel mindig azt olvasom tőletek, hogy másoktól kéritek, hogy a Szentírásból érveljenek, én is kérném tőletek, hogy a Szentírásból bizonyítsátok be ezt nekem!
2015. aug. 4. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

hát egy olyan szemléltetésből, amit mi próféciának értelmezünk!!!


meg hát a Vezető Testület mondta!


ha nem hiszed teljes szívedből,amit mondanak, kiközösítenek :-(


tudod, a családom, a gyerekeim, anyám, apám, barátaim, ismerőseim, szomszédom, mindenkim itt van...


ha nem fogadom el, amit mondanak KIKÖZÖSÍTENEK!!!!


Mi lesz akkor velem? kikkel beszélgetek?


mindenki gyűlölni fog, nem is köszönnek...


akkor nagyon sírnék ám!


inkább elhiszek nekik mindent, mondjanak bármit.


már az sem érdekel, hogy abbadonozzák Jézust, meg hogy szerintük szeráfok jönnek, ha megbánom a bűneimet, hogy megégessenek tüzes szénnel.


a lényeg: leadjam az óraszámot, bedobjam a pénzt, aláhúzzam a válaszokat, hozzászoljak, és NE KÉRDEZŐSKÖDJEK.


így tuti nem lesz baj.


jaj, és olyan boldog vagyok,hogy a legboldogabb néphez tatozhatom!!!!


és hogy a Hű És Bölcs Műsor Vezető Testületet szolgálhatom.

(irónia)

2015. aug. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

[link]


[link]


Itt vannak pontos válaszok kérdező.

2015. aug. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem látom sehol a két linkelt oldalon, hogy a Vezető Testület lenne a hű és bölcs rabszolga. Vannak Biblia versek hivatkozásnak, de ki mondta, hogy azok a ti vezetőitekről szólnának?
2015. aug. 4. 22:35
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát a vezetőik mondták. :) Ezek bármilyen hazugságot bevesznek. Még ha ellentmond a Bibliának, akkor is, ha a vezető testület állítja.
2015. aug. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

TALÁLT, SÜLLYEDT.


fel is szólították már őket, hogy a jövőben lehet, hogy furcsa kéréseik lesznek a tagok felé, de ne feledjék, a megmentésük azon múlik, mennyire engedelmeskednek Isten szellem által vezettett (de nem ihletett) szervezetének.

2015. aug. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szerintem elég feltűnő az is, hogy véleményük szerint az első keresztény generáció után már mindannyian eltértek az igaz hittől (ami vicces, mert akkor a bibliai kánon is téves kell legyen, jehova Tanúinál pedig alapvetés, hogy a biblia protestáns kánonja egy egséges, és közvetlen kinyilatkoztatás), és csak a 19. század végén lettek Isteni sugallatra a vezetől álltal igaz keresztények a világban, tehát inkáb arra hivatkozhatnának ,hogy Isten kiválasztotta őket, semmiféle apostoli jogfolytonosság nem áll felnt, tehát erre mint tanító hatalomra hivatkozni egyszerűen tévedés, ahogy az is, hogy "mi már Pállal is együtt prédikáltunk"


ha bárkinek is van ilyen dolgokra joga hivatkozni(nem állítom h feltétlenül van) az a katolikus, az ortodox, illetve a "keleti ortodoxok" összefoglaló-néven ismert egyházak

2015. aug. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Itt vannak pontos válaszok kérdező."


Hát persze! A VT egyik tagja sem ismerte el soha hogy kitől is van a kinevezése! Vajon miért?

2015. aug. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"szerintem elég feltűnő az is, hogy véleményük szerint az első keresztény generáció után már mindannyian eltértek az igaz hittől (ami vicces,"


Nem vicces, hazugság, mint ahogy sok más okoskodás is az témában.


A két link alatt pedig éppen elegendő információ van arra, hogy kik és miért a vezetőtestület.

2015. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
oóóóóóó, megtört a sorozatod... Megint befutott egy "hazugság". nem is kérdem, hogy telt a napod, és miért hazugozol másokat....
2015. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"A két link alatt pedig éppen elegendő információ van arra, hogy kik és miért a vezetőtestület."


Úgy emlékszem, hogy azt kértem, hogy a Szentírásból bizonyítsátok be ezt a tanításotokat!


Egyszer az egyikőtök azt tanácsolta itt valakinek, hogy ha mondanak neki valamit a hívők, akkor kérje meg, hogy mutassa meg azt a Bibliából. Én is ezt kérem most tőletek. Mutasd meg nekem a verseket a Bibliából, amik azt bizonyítják, hogy a ti Vezető Testületetek a hű és bölcs rabszolga.

2015. aug. 9. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!