Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám vallás miért ennyire...

Az iszlám vallás miért ennyire eltipró és semmibevevő a nőkkel szemben?

Figyelt kérdés

Oké, hogy a kereszténység sem volt ilyen téren a helyzet magaslatán, de már a középkorban jobb sorsuk volt a keresztény nőknek, mint most pl a nőknek Szaúd-Arábiában.


Szaúd-Arábiában például még személyigazolványuk sincs a nőknek, tehát az állam még csak nyilván sem tartja őket. Fekete lepelben kell járniuk, Szaúd-Arábiában a férjük nélkül sehova sem mehetnek. Persze vannak jobb iszlám országok (mint pl Jordánia vagy Törökország, esetleg Libanon), sok helyen csak fejkendőt hordanak.


Az Iszlám Állam rabszolgaként tartja a nőket, egy doboz cigiért adják őket.


Miért ilyen iszonyatosan férfiközpontú az iszlám vallás? Még a mecsetbe se mehetnek be nők, vagy ha be is mehetnek, nem imádkozhatnak ott.



(egy plusz kérdés: hol szokás a nőket kasztrálni (kivágni a csiklót), hogy ne élvezzék a szexet? Erről is hallottam, de nem tudom, hogy ez még ma is igaz-e.)



2015. jún. 9. 18:08
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
6%
Mert semmibe vették őket,a férfiak azt hiszik övék a világ...így ott a nők csak a gyerekgyártásra jók magyarán megmondva. :(
2015. jún. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Amit az IS művel, az egyenesen emberiség elleni bűncselekmény. :(
2015. jún. 9. 18:15
 3/27 anonim ***** válasza:
68%
A nők imádkozhatnak mecsetben, de a férfiaktól különválasztva. Az iszlám világban a társadalom két részre oszlik, férfiakra és nőkre, akik az idejük nagy részét elkülönítve töltik. Csak a családban lehetnek együtt a nemek, miután elérték a felnőttkort.
2015. jún. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
(én vagyok az első válaszoló) egyet értek! Szerintem igazán újíthatnának az iszlám törvényeken...
2015. jún. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
70%

Először is. Az iszlám államnak semmi köze az IGAZI iszlám valláshoz.


Másodszor. Az iszlám vallásban voltak először a nőknek jogaik. Most is csak azért ritka a válás mert a törvények annyira védik a nőket, hogy a férfiaknak nem is éri meg elválni, mert minimum mindenük fele az a nőé lesz és ez ellen semmit nem tehet.


A kendő, abaya(bő, földig érő ruha), az, hogy nem mehetnek el sehova felügyelet nélkül az a védelmükre lett eredetileg kitalálva és szokás/hagyomány lett belőle. Most egy "zsákot ami" mellett ott a férje, kisebb eséllyel erőszakolnak meg, mint azt aki pl egyedül flangál testhez simuló ruhában.És nem csak Szaud-Arábia van. Iránban, Afganisztánban kint lehet a nők haja akár teljesen is. Az ő választásuk igazából, hogy mennyire akarják eltakarni magukat.(persze egyiket sem engedik el otthonról prostinak öltözve)Vagy pl Törökországban már többen vannak kendő nélkül.


A nőket kasztrálni sehol nem szokás. A kasztrálás azt jelentené, hogy meddővé teszik őket. Te a női körülmetélésre gondolhatsz. Afrikában fordul elő és csak a csikló feletti, a férfi fitymának megfelelő bőrt vágják ki, de ez gyakorlatilag kihalt szokás.

A csikló kivágása sehol sem fordul elő muszlimoknál ugyanis nagyon súlyos büntetést vonna maga után. Ez a szokás a visszamaradottabb afrikai bennszülött népeknél létezik a mai napig sajnos. :/

2015. jún. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
66%

Egyrészt, valóban ne az Iszlám Állam alapján ítéld meg a muszlimokat, mert ez kb. olyan, mintha azt mondanánk, hogy a kereszténység milyen vallás már, hogy tiltják a vértranszfúziót, pedig jól tudjuk, hogy csak egy kis szekta kardoskodik emellett.

Másrészt, én beszéltem már erről muszlimmal és olvastam is a témában (nem bestseller szintű botrányregényeket) és azt tudni kell, hogy ők ezekről a dolgokról másképp gondolkodnak. Te ezt itt Európában nehezen fogod megérteni, mert nem így szocializálódtál. Az ő szemükben a mi kultúránk alacsonyítja le a nőket, hiszen "mindenünk kint van" és ugyanazt a kemény munkát kell végeznünk, mint a férfiaknak.


"Még a mecsetbe se mehetnek be nők, vagy ha be is mehetnek, nem imádkozhatnak ott."

Bemehetnek és imádkozhatnak is. Én is jártam keresztényként mecsetben, persze betartva az öltözködési szabályokat.

2015. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
61%

A nok csonkitasa ma is elo hagyomany es kizarolag muszlim vallasu afrikai orszagokban szokas.

Mint eu dolgozo sokszor talakozok vele nagyon fiatal lanyoknal is.

Szomalia egyiptom a leggyakoribb de nagyon sok helyen elvegzik

Aki azt irta kihalt szokas azt szivessen latom egy nap rendelesre egy vilagvarosban.

Fiatal nok szabalyosan be vannak varva csiklojuk kisajkuk hianyzik es a nagyajkakat egymashoz varrjak tuskevel vagy tuvel.

Szuleskor egy hosszanti vagast olloval metszunk a nagyajkak kozepen igy feltarul a huvelybemenet es a csiklo csonk ill hugyut.

Itt az eu ben a torveny szigoruan bunteti ezt a szokast igy szules utan a sebet ellatjuk de a nagyajkakat nyitva hagyuk igy az anya vegre eloszor eleteben tud normalisan vizelni es szexelni.

Sajnos a csalad sokszor a 8-10 eves lanyokat hazaviszi nyaralni es ott csonkitjak oket.

Barbar szokas es sokszor halalos kimenetelu vagy orokre nyomorekka teszi oket.

Iszlam egy barbar vallas ferfisoviniszta es elvetemult.

Sajnos a koran tobb helyen felhatalmazza a ferfiakat a tobbnejusegre a bantalmazasra es leirja hogy egy no semmit nem er.

Igy ertheto egy igaz hivo ezeket a verseket komolyan veszi pedig csak egy nogyulolo agyszulemenyei aki 10 ves kisalnnyal kotott hazassagot.

2015. jún. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, én írtam a választ és bemegyek a rendelésre elvégre arab vagyok és muszlim.

Mégis hol olvastál te ilyeneket a Koránban? Épp, hogy büntetést és kárhozatot ír annak aki nőt/a feleségét bántalmazza. És kötelezi a férfit arra, hogy jól bánjon a feleségével.

És mielőtt azt mondaná valaki, hogy akkor biztos a férfi oldalról nézem a dolgot.Elárulom, hogy nem. Nő vagyok és itt születtem Magyarországon. Minden tekintetben az itteni szokások szerint lettem nevelve, persze azt leszámítva, hogy a muszlim elveket igenis be kellett tartanom. Férjnél vagyok a saját szabad választásom volt az ideje és a párom személye. Aki egyébként egy Afganisztánban született és felnőtt férfi, akit a szüleim még elleneztek is. Mégis boldogok vagyunk. Néha ugyan összekapunk, mert mást szoktunk meg az életünk során. Mégis valahogy soha nem is próbált meg megütni, a hangját sem emeli fel velem szemben. És minden egyes férfi a családjában, a mi családunkban meg az egész ismeretségi körünkben ugyanez.

Nem kéne néhány olyan esetet általánosítani az egész iszlám vallásra és minden muszlimra amit csak olyan helyeken végeznek ahol a régi afrikai törzsek szokásait vegyítik minimális mértékben az iszlámmal.

Egyiptomban meg börtönbüntetés jár a csonkításért.

2015. jún. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
50%

Majd rajossz mibe keveredtel..

Sajnos sok sok muszlim novel talakozom szetverve megcsonkitva osszerugdosva akar terhessen is vagy egyszeruen elvagjak a nyakukat mint a birkaknak

A bizonyos esemeny neve eervraak vagyis becsuletrendezes csaladon belul.

Bizony bizony evente tobb no hal meg benne ES muszlim csaladok teszik ezt sajat hugaikkal vagy asszonyaikkal.

Persze szemedben nem igaz hivok de ok annak mondjak magukat.

Tudod mikor az egyik kismamam babaval a hasaban az ablakon ugrott ki mert edes kedves hivo ferje kessel fenyegette es osszerugdosta akkor eltorott bennem valami.

A halott babat szulte vonyitva es a ferje aki kint imadkozott bilincsbe verve csak annyit nyogott oda : megerdemelte mert budos K@@@

Egy eumropai muszlim tarsadalom hanyadek ferfia akik a noket messzi foldrol importaljak es a kutyamnak jobb sorsa van mint nekik.

tudod mikor mentem dolgozni anno a csaladhoz a ferj rankzarta az ajtot

Kerdeztem a fiatal anyukat miert tette

Erre a valasz az orszag rossz iogy ved engem es a babat bezar a biztonsag kedveert a lakas elfuggonyozve a holgy elkendozve.

Egy eu nagyvarosban dolgozom es elek 25 eve annyi szerencsetlen allatkent kezelt muszlim not lattam amirol te meg almodni sem mersz

anno 2000 evek es a ferfiak mar itt szulettek es igaz hivok allitjak magukrol bizony ott terdelnek minden pentek este a borbely utan aztan jol osszeverik az asszony

Mindjart megkeresem neked azt a verset ami az asszony fenyiteserol szol

2015. jún. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
48%

Tavaly 500 becsulet erowszak ugyet targyalt a Holland birosag es a resztveveok mind mind muszlimok voltak

500 eroszak 500 no elete forgott kockan 500

Ebbol 20 meggyilkoltak

2015. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!