Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézust nem keresztre...

Ha Jézust nem keresztre feszítik, hanem pl akasztják, akkor a kereszténység jelképe most egy akasztófa lenne?

Figyelt kérdés
És ha kerékbe törik? Vagy egyszerüen leszúrják, vagy lefejezik?

2015. aug. 4. 22:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Az a bibi az okfejtésben, hogy a kereszténységnek valójában nincs köze a kereszthez. A héber messiástól indulunk, melynek ógörög fordítása Chrisztosz. A magyar nyelvben ebből lett később kereszt(ény).
2015. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

az előbbi a keresztény szót magyarázta, a legtöbb nyelvben kb úgy hangzik h "krisztusista" vagy "názáretes"


de a kérdésedre válaszolva, valószínűleg igen, a többi jelkép pedig azonos lenne (hal, chi-rho, stb)

2015. aug. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
ha az alábbiakat tették volna vele, nem teljesül a bibliai prófécia, mert az azt mondja, átkozott, aki fán függ. mondjuk akasztás esetében teljesült volna. igen, akkor az akasztófa lenne a jelkép
2015. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A kereszt, mint jelkép korábban is létezett, a kereszténység egyes ágai eltérő alakú keresztet használnak, s ott van még az András-kereszt is.

A feszület viszont egyértelműen Krisztus halálára utal.

Történelemben nincs olyan, hogy ha! Feszület nyilván nem lenne.

Nem tudom jól és röviden leírni neked - főleg úgy, hogy ne is lehessen belekötni -, más kivégzési mód nem jöhet szóba.

Az egyes stációk, s maga a kereszthalál brutalitása, Jézus szavai, viselkedése, halála nem lenne annyira megrendítő egy "sima" akasztás esetén, vagy ha lefejezik. Sima gyilkosságról (leszúrás) már ne is beszéljünk.

Ez a kivégzési forma volt akkor egyben megalázó is volt.

Olyasmi, mint katonatiszt esetében golyó helyett kötél.

Azt írtam, nincs ha a múltban, így némi ellentmondásba keveredem: egy leszúrt Jézus nem lenne egy világvallás központi alakja, akárki fia is.

2015. aug. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A keresztre feszítés volt az egyik legbrutálisabb, legfájdalmasabb kivégzési mód, emellett a próféciák miatt is keresztre kellett feszíteni Jézust. Ő maga is mondta, amikor a szenvedéseit jövendölte, hogy ahogy a pusztában felemelték a rézkígyót, őt is úgy fogják felemelni. (Volt egy kígyó, amire bűnbánó tekintettel kellett nézniük azoknak, akiket büntetésből megmartak a kígyók, és akkor meggyógyultak. A rézkígyót nem imádták, csak bűnbánatot tartottak előtte.)

Emellett a kereszthalál látványos és megalázó volt, forgalmas utak mellett voltak a keresztek - egyes háborúk, lázadások esetén az út mellett mindenhol keresztek voltak.

Egy akasztás, megfojtás, leszúrás, stb. esetében nem lett volna annyira látványos a halála, és fontos dolog volt, hogy nem értették, miért kellett neki pont így meghalnia, ahelyett, hogy felszabadította volna a zsidókat a görögöktől. A feltámadása után vált érthetővé minden.

Meg akkor nem is lett volna érvényes a megváltás. Jézus a lehető legfájdalmasabb módon halt meg, hogy ezzel magára vegye a mi szenvedéseinket, és megbűnhődjön helyettünk. Ha lefejezték/leszúrták volna, akkor hamar és kevés fájdalommal halt volna meg, így nem válthatott volna meg minket. (Ha valaki erős idegzetű, és érdekli a téma, itt leírják, hogy mit kellett átélniük a megfeszítetteknek: [link]

Meg a keresztre szoktak szögezni egy táblát (Titulus), amin rajta volt az elítéltek kivégzésének oka. Ezen is sok igazság volt: Pilátus nem azt íratta oda, hogy Jézus a zsidók királyának nevezte magát, hanem ezt: "Názáreti Jézus, a zsidók királya". Ezt egyes emberei meg is jegyezték neki, de nem változtatott rajta, így egy igazság került fel a keresztre. Valahol azt is olvastam, hogy ennek a mondatnak (amit latinul, héberül és görögül írtak fel) a héber nyelvű rövidítéséből az jönne ki, hogy JHWH, ami Isten héber neve volt.

Szerintem, ha más halált halt volna, akkor nem lenne kereszténység, vagy, ha lenne, másabb lenne a hitünk.

2015. aug. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%

A legnagyobb bibi az az okfejtésedben kedves kérdező, hogy nem akasztófa, sem nem bárd vagy kard,hanem kereszt.

És ez nem véletlen!

Ha tetszik neked ha nem, de ezt nyeld le és ne stresszeld magad emiatt mert csak idő pocsékolás egyrészt, másrészt meg;


1Kor 1:18

Mert a keresztről való beszéd bolondság ugyan azoknak, a kik elvesznek; de nekünk, kik megtartatunk, Istennek ereje.


Felejtsd el az akasztófát meg a többit és ne káromold az Urat hülyeségekkel!

Ne tekints úgy a keresztre mint egy kivégző eszközre, hanem úgy mint az egyedüli útra ami az Úrhoz vezethet.

2015. aug. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Roland G. ***** válasza:

Sziasztok!


Szerintem a kereszt nem volt eredetileg a kereszténység jelképe,ez késöbb alakult ki.A kereszténység jelképe például a zsidó menóra.(hétágú gyertyatartó)

A Jelenésekben amikor János hét gyertyatartót látott,akkor Jézus elmondja neki,hogy amit láttál,az a 7 gyülekezet.

Ezek alapján ez lehet az egyik jelkép.

Az elöttem szólók jól mondták,hogy ez egy kivégzőeszköz volt,ehhez nem kell nagy tudomány,és elég bizarr dolognak tartom,hogy ilyeneket hordanak a hívők a nyakukban.

Nem a keresztet kellene viselni a nyakon,hanem a megváltót kéne befogadni a szívbe.Szerintem más nem kell.

Persze sokan a hitük kifejezése végett hordják,vagy csak divatból,de a lényegről elfeledkeznek.Ez nem tesz senki kereszténnyé,sőt sok esetben babonás módon viselik,Jézus követése nélkül!


-Roland

2015. aug. 5. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Valójában meg a hal volt a kereszténység jelképe évszázadokon át.


A menóra mindig is a zsidóság jelképe volt.

2015. aug. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Látom páran féreértették a kérdést.... és kikérem magamnak, nem vagy Istenkáromló! Inkább ott van a baj, ahol még el sem gondolkodnak dolgok8n..


szerintem az hülyeség, hogy ha nem megfeszízik, akkor nem történik meg a megváltás.... a lényeg azon van, hogy egy isteni lény ártatlanul felvállalja a bűneinket és helyettünk hal meg, nem pedig a szenvedés, vqgy a szimbólum... úgy értem, kár misztifikálni a dolgot, a keresztre feszítés abban az időben ésmhelyben bevett szokás volt, és persze, a megalázás egy formája, tiszta sor, de ha Jézus valahova Európa közepébe született volna, akkor a kereszt nem merült volna fel, mert errefelé nem ez volt a szokás...

megjegyzem, a nyilvános vérpad is elég megalázó és szenvdéssel teli, de gondolom egy péniszcsípőfogó talán durva lenne szimbólumnak:D


A legtöbb választ köszonöm!:)


Egyébként ja, egyetértek azzal, hogy nem nyakban hordani kell a keresztt.... ugye vannak a vallásosak, meg a hívők, és sajnos utóbbi a ritkább:/

2015. aug. 5. 10:26
 10/14 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem vagyok hívő, teljes mélységében nem ismerem a Könyvet, mégis az én világi tudásommal ugyanarra jutottam, mint a hívő válaszolók.

Egy jelentéktelen alak nem lesz központi figurája semmiféle vallásnak. Ha nem provokatív célod van, akkor el kellene fogadnod a kapott válaszokat.

Az első HA szócskától már értelmetlenné válik az egész.

2015. aug. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!