Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent ez a vallási szöveg?

Mit jelent ez a vallási szöveg?

Figyelt kérdés

"Ímé én elbocsátlak titeket mint juhokat a farkasok közé"


Ezt én nem értem, mit jelenthet ez? Ez valami Halálra ítélő szöveg, vagy mi?



2015. júl. 27. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a szöveg többször is benne volt "Az Ördög ügyvédje" című filmben. :D
2015. júl. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, és nem értem, hogy mire mondták ezt... :D
2015. júl. 27. 19:36
 3/9 anonim ***** válasza:
farkasok, a farkastörvények között élő emberek, a bárányok akik igyekeznek elvek szerint élni, ahol és mikor ezt mondták a bárány nem jelentette azt amit ma "buta birka"
2015. júl. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Isten szavát olvasva látható, hogy Jézus elküldte a követőit, hogy az embereknek hirdessék az üzenetet.

Ezek azoknak akik nem szeretnének a Jézus általi erkölcsi mértékek és elvárások szerint élni, "fájdalmasan" érinti az embereket ezért megvetéssel találják szembe magukat azok akik ezt a munkát végzik


volt hogy szavakkal, de akár tettlegesen is bántották Jézus követőit ez miatt. sőt némelyeket meg is öltek.


ezek az emberek farkasai azoknak akik szelídségben és magas erkölcsi értékek szerint akarnak élni

s ez ma sincs másként.

2015. júl. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez Máté Evangéliuma, azt jelenti, hogy aki Jézust követi, az sohasem üthet vissza, még önvédelemből sem bánthat másokat. Hisznek az örök életben, ezért nem okoz problémát a számukra, ha megölik őket.

Pont úgy ahogyan Jézus is tette, minden hatalma meg volt, hogy az ellenségeivel(farkasok) szemben simán győzőn, de mivel tudta, hogy a halál után van feltámadás is, ezért a tanítványainak a gyakorlatban is igazolta, hogy bárányként viselkedett a farkasok között, akik aztán keresztre is feszítették.

2015. júl. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez azért elég nagy gonoszság volt Jézustól, hogy biztos vesztőhelyre küldte tanítványait...nekem ez a szöveg inkább büntetésképp hangzik. Oda szúrnám be, ahol Isten ki utasította Ádámot&Évát a paradicsomból.
2015. júl. 27. 20:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyan már'

Kedves Kérdező!


Ha a saját gyermekeid gonosszá (farkassá) válnának, na nehogy azt mond, hogy nem tennél meg mindent azért, hogy megváltozzanak (bárányként), bizony mindent megtennél értük, már ha szereted őket, ha nem akkor persze az egészen más helyzet. :)

2015. júl. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem meghalni küldte oda őket, hanem életet adni a halottaknak.
2015. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

Szia


Biztosan a Máté 10:16ot idézted. Ha tovább olvasod, kiderül mire gondolt Jézus, amikor figyelmeztette a tanítványait, vagyis felhívta a figyelmüket azokra a veszélyekre, amelyek leselkedtek rájuk a munka miatt, amelyel Jézus megbizta őket.

Egyébként a lábjegyzet visszautal a

Sofóniás 3:3-ra

Fejedelmei ordító oroszlánok voltak benne. Bírói esti farkasok, melyek nem rágták reggelig a csontot.

és a

Cselekedetek 20:29-re

Tudom, hogy eltávozásom után elnyomó farkasok jönnek közétek, és nem fognak gyöngéden bánni a nyájjal


Az" elnyomó farkasok"-kal kapcsolatban szintén azt írja a lábjegyzet:

Ézsaiás 56:11

11 Igen, telhetetlen lelkű kutyák, akik nem tudnak megelégedni. Pásztorok is, akik nem tudják, hogyan értsenek. Mindnyájan a saját útjukra tértek, a tisztességtelen nyeresége után megy mindegyik a maga határáról:


Máté 7:15

Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik juhok ruhájában jönnek hozzátok, de belül prédaleső farkasok.


2Tesszalonika 2:3

Senki, semmilyen módon ne vezessen titeket tévútra, mert nem fog az eljönni, csak ha előbb eljön a hitehagyás, és kinyilatkozik a törvénytelenség embere, a pusztulás fia.


2Péter 2:1

Mindazonáltal hamis próféták is támadtak a nép között, miként közöttetek is lesznek hamis tanítók. Ugyanezek romboló szektákat fognak bevezetni csendesen, és megtagadják még a tulajdonosukat is, aki megvette őket, gyors pusztulást hozva magukra.

2015. júl. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!