Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység java része...

A kereszténység java része hisz az ördög létezésében, de vannak olyan keresztények akik nem hisznek a pokol létezésében. Miért?

Figyelt kérdés

Hogy lehet ezt a kettőt külön választani?

Ne értsetek félre mert én a poklot nem úgy értem mint pl a mesékben, hogy hú de jó ott az ördögöknek mert az az otthonuk és szőke király lányokkal buliznak meg hálnak, hanem így;


Júd 1:6-7

" És az angyalokat is, a kik nem tartották meg fejedelemségöket, hanem elhagyták az ő lakóhelyöket, a nagy nap ítéletére örök bilincseken, sötétségben tartotta.

Miképen Sodoma és Gomora és a körültök lévő városok is, a melyek azokhoz hasonlóan paráználkodtak, és más test után jártak, például vannak előttünk, örök tűznek büntetését szenvedvén."

Mt 25:41

" Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett."


Jel 20:10

"És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké."


Tehát, hogy lehet hinni az egyikben, a másikban viszont már nem?



2015. júl. 28. 23:54
1 2 3
 1/21 anonim válasza:

Szóval az a kérdés hogy a poklot és az ördögöt hogy lehet külön választani? A pokol az azoknak az embereknek a "helye" akik elkárhoztak. Az ördög viszont a gonosz, aki bűnre és rosszra csábít. Valahol amúgy szerintem van közük egymáshoz mert nem igazán tudom úgy elképzelni hogy az egyikben tudok hinni a másikban meg nem. Mert az is igaz hogy a pokol az ördög helye is, de nem ugyan az a kettő.

Ez olyan mint hogy van Isten és van Mennyország is. Elég valószínűtlennek tartom hogy az egyikben ne higyjenek. Vagy mindkettő vagy egyik sem.

2015. júl. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezek még azt sem tudják, hogy milyen Istennel együtt élni, így elutasítják azt, hogy a pokolban nélküle vannak az emberek földi test nélkül, teljes kiszolgáltatottságban a gonosznak. Menekülnek az igazság elől, mert azt hiszik, ha tagadják, ha elfogadnak emberi okoskodást, akkor az nem fog létezni. Mint a strucc és a homokba dugott feje.

Pedig Krisztus nem azért halt meg, hogy majd egyszer megemlékezik azokról, akik akarták az ő váltságát, hanem ettől akarja az embert megmenteni.

2015. júl. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

a gyehenna, az örök tűz tava, a kénkő tava ugyanis nem egyenlő a pokollal.


aki meghal, a pokolba kerül. innen VAN feltámadás. aki a gyehennába kerül, pl a sátán és démonai, azok soha nem fognak feltámadni.


kb olyan ez, mint a lomtár a gépeden: egy laikus, ha a lomtárba dob valamit, még vissza tudja állítani. de ha kiüríti a lomtárat, akkor vége az adatainak, örökre elvesztek.

2015. júl. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Sok hívő gondolkodását a megtérése után is a humanizmus uralja. Emiatt szelektál a Bibliából. Bizonyos dolgokat, melyek számára tetszőek megtart és hisz benne, más dolgokat, amelyek az emberekre nézve rosszak, szenvedést okoznak, azokat tagadja. A humanizmus lényege az emberközpontúság, melynek ellentéte az Istenközpontúság. Aki humanista eszme alapján gondolkodik az úgy gondolja, hogy átértelmezheti azokat a nyílt részeket is a Bibliájában amelyek az embert rossz, büntetésre méltó lényként tünteti fel, hiszen a humanizmus Isten igéjével ellentétben az embert eredendően jónak állítja be. Márpedig egy ember bűne miatt az egész emberiség méltó lenne az "örök kárhozatra". Csupán Isten atyai érzései és tulajdonságai miatt kaptunk még egy esélyt Krisztusban az "örök életre", melynek előfeltétele az, hogy az ember a maga eltévelyedett útjáról Istenhez térjen és higgyen az evangéliumban.
2015. júl. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Az idézeteidben ott van a válasz.

Én most is azt olvasom ki belőle,hogy az örök tűz nem az embereknek készült,hanem az ördögnek és angyalainak.

A seol pedig szerintem, az átmeneti hely az emberek lelkének, a feltámadásig.

2015. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A Máté 25:41 pont hogy emberekről szól.
2015. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Molnár Sándorné ***** válasza:
42%

T. Kérdező!

Sátán létezik, ezt tudjuk. De vajjon létezik-e a pokol? Nos a "tüzes pokol" nem létezik.

Amikor Isten parancsot adott az első emberpárnak, hogy nem ehetnek a kert közepén álló fáról, ezt mondta Isten: "amely napon eszel a fa gyümülcséből, meghalsz."

A halál büntetésként jött be az emberek életébe. A Biblia megemliti azt is a Prédikátor 3:9-11-es verseiben, hogy: "Visszatérsz a porba, mert porból vétettél és ismét porrá leszel." Tehát ha meghal valaki, az nem megy sehová. Visszaatér a porba ahonnan vétetett. Aki meghalt, egyszerüen megszünt létezni. Olyanná lesz, mint mielőtt megfogant volna, nem létezik. A Biblia sehol nem irja azt, hogy a halálunk után szenvednünk kéne a pokolba. Milyen igazságtalan és kegyetlen lenne Istentől, hogy az embereket, akik leélnek itt a földön 7O-8O esztendőt, az ez alatt az idő alatt elkövetett vétkeikért egy örökkévalóságon át kinozná a pokolban. Nagyon nem lenne arányos a büntetés. Isten soha nem kinozott meg senkit. Büntethet és büntetett, de akkor a legsulyosabb büntetés mindig a halál volt, és nem a kinzás.

Valóban emlit a Biblia bizonyos helyeket, mint pl. a Gyehenna, a kénköves tüzes tó. De ezek nem létező helyek, hanem szemléltetések.

A Gyehenna az ókori Jeruzsálam városfalain kivül elhelyezkedő szeméttelep volt. Ide hordták ki a város szemetét, és azoknak a kivégzett bünözőknek a holttesteit, akiket nem tartottak méltónak a temetésre. Itt a szemetet egy éghető anyaggal locsolták állandóan, miáltal a szemét totálisan megsemmisült.

A kénköves tüzes tó is, amiről a Jelenések könyvében olvashatunk, szintén egy szemléltetés. Akár a gyehennába kerül valaki, akár a kénköves tüzes tóba, az azt jelenti, hogy totális megsemmisülésben lesz része, ahonnan soha többé nincs feltámadás. Tehát a pusztulása végleges.

A Bibliában nagyon sok minden csak szemléltetés. Jézus is elmondott egy ilyen szemléltetést, amikor a gazdag Lázárról, és a szegény emberről beszélt, akik meghalnak, és Lázár a pokolba kerül, mig a szegény ember Ábrahám kebelére, vagyis a mennybe.

Lázár nagyon szenved a pokolba, és felszól a szegény emberhez aki a mennyben van. Kéri, hogy nyujtson le neki egy csepp vizet az ujja hegyén, hogy a szomját olthassa.

Nyilvánvaló hogy ez is egy szemléletés. Vajjon a menny olyan közel van a pokolhoz, hogy a szegény ember valóban le tudja nyujtani az ujját Lázárhoz? És az az egy csepp viz vajjon nem párologna el azonnal a hőségben?

Ez a példázat teljesen másról szól.

És még megjegyezném, hogy ha a pokolba nem ment senki akkor a mennybe sem. A János 3:13 verse ezt irja: "És a mennybe sem ment fel senki, hanem ha az, aki a mennyből szállott alá, az embernek fia a Krisztus."

A Biblia világos választ ad arra, hogy a halottak a sirban vannak, és várnak a feltámadásra. Ha teheted, olvasd el a Prédikátor 9:7,8,12-es verseket. Itt arról ir, hogy a halottak semmit nem tudnak. A halálban nincs tudomány, bölcsesség, érzelem és érzékelés.

Ha bármi kérdésed van, szivesen válaszolok. Üdvözlette: Judit!

2015. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszokat!

A legtöbb válaszírőval egyetértek, viszont Molnár Sándornéval nem tudok egyetérteni.


Tisztelt Sándorné ön többek között ezt írja;


"A Biblia sehol nem irja azt, hogy a halálunk után szenvednünk kéne a pokolba. Milyen igazságtalan és kegyetlen lenne Istentől, hogy az embereket, akik leélnek itt a földön 7O-8O esztendőt, az ez alatt az idő alatt elkövetett vétkeikért egy örökkévalóságon át kinozná a pokolban."


Árulja el nekem legyen szíves melyék bukott angyal vagy nevezzük ördögnek az amélyék 70-80 évet él?

Évezredekről beszélünk tisztelt asszonyom, gyikos évezredekről!

Őn szerint ezek a lények mit érdemelnek?

Nem azt kívánom, hogy Isten helyett döntsön, hanem csak azt, hogy írja le a véleményét, hogy mit érdemelnek ezek a lények.


"Júd 1:6

És az angyalokat is, a kik nem tartották meg fejedelemségöket, hanem elhagyták az ő lakóhelyöket, a nagy nap ítéletére örök bilincseken, sötétségben tartotta."

Ezek fejedelmek voltak és kitudja milyen időktől fogva.

Kérem gondolja át mégegyszer válaszát és legyenek saját gondolatai.


Köszönöm!

2015. júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Molnár Sándorné ***** válasza:

T. Kerdező!

Nagyon félreértettél. Én arról irtam, hogy az emberek átlag életkora 7O-8O év. És ez alatt az évek alatt elkövetett büneikért aránytalan lenne az örökkévaló szenvedés a pokolban. Tehát nem Sátánról irtam ezeket.

Másrészt a magam gondolatait irtam meg. Az idézeteket pedig a Károli Bibliából, utána lehet nézni. Nem szeretek másolgatni. Ha irok valakinek, akkor az az én saját gondolatom, természetesen a Bibliára alapozva. Üdvözlettel:Judit!

2015. júl. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Molnár Sándorné ***** válasza:

Bocsánat!

Kifelejtettem a válaszombol azt, hogy természetesen a Sátán és démonai évezredek, évmilliókkal előtt léteztek mint mi. És teljesen nyilvánvaló, hogy mit érdemelnek. A teljes totális megsemmisülést, ahogy a Jelenések könyve is irja. Judit!

2015. júl. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!