Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék megkeresztelkedni,...

Szeretnék megkeresztelkedni, de nem találom az "igaz egyházat" nem szeretnék a Biblián kívűl semmi mást elfogadni, ki keresztelhet meg vízben, Egyház nélkül ez lehetséges?

Figyelt kérdés
2015. aug. 5. 15:37
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Sajnálom,hogy ez lett egy kérdésből. Keresztény emberektől vártam volna választ a kérdésemre, nem pedig ilyen acsarkodásra számítottam.

Ha Valaki még tud javasolni Egyháztól függetlenül valamilyen lehetőséget a keresztségre ami Biblikus annak örülnék.

2015. aug. 5. 21:55
 12/27 anonim ***** válasza:

10-es

Szerintem nálad vannak problémák.

Olvass Bibliát, ne csak azt hallgasd amit a pap prédikál.

Mesélhetnék pár dolgot...


És a stíllusodból is vissza vehetsz, mert én is feljelenthetnélek...

2015. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

kérdező, olyan nincs, hogy egyháztól függetlenül, minden egyház legaláb a hívei összessége, ha találsz valami kicsi független közösséget az is hivatalosan egyház lesz, minden keresztény közösség "egyház"


ha meg nagyon nem akarsz járni sehova keress egy közösséget ahol megkeresztelnek aztán nem kell feltétlenül ott maradnod, baptistáknál vannak ilyenek pl

2015. aug. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 szp72 ***** válasza:

Nem találod az "igaz egyházat"? Nem látod az erdőtől a fát.

Itt az ideje megalapítanod, az 1001.-et. Vigyél bele valami újdonságot, mondjuk az önkeresztséget.

Csak a Bibliát szeretnéd? Nem értem akkor miért érdeklődsz itt. Vagy neked ez a Biblia? Na látod ez új és érdekes.

2015. aug. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Azért érdeklődtem itt, mert nagyjából arra jutottam én is amit az első válaszoló írt, és gondoltam találok olyan csoportot akik kizárólag a Bibliában hisznek és még szoktak keresztelni is, illetve szerettem volna megtudni, hogy az Újszövetség alapján jól értem e az Igéket, és ezt így lehet e.
2015. aug. 6. 05:58
 16/27 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok!

Én egy szektában keresztelkedtem, mert azt hittem ők az igazi egyház, de menethközben rájöttem, hogy az Ószövetségben élnek. Hittem Jézusban és a Bibliában, de senkit nem találtam, aki az egyházi feltételeken kívül megkeresztelt volna. Szóval összeszorítottam a fogam, teljesítettem a plusz feltételeket, megkeresztelkedtem, majd otthagytam őket.

A missziós parancs rám is vonatkozik (Máté 8.18-20), és mindek Krisztus testére, nem csak az apostolokra, hisz akkor a haláluk után nem volna keresztség.

A keresztség feltétele, hogy szívből higgy Jézusban. Pl. Apcsel. 8.26-40 vagy apcsel 10.38-10.48. Ha csak az "egyházi" papok és presibterek keresztelhetnének, az világos rendeletbe le lenne írva, ahogy Mózeséknek minden tételesen a törvény szerint. 2 Mózes 20-tól 3 Mózes végéig. Mindenki keresztelhet, akiben Isten Szent Szelleme lakozik, ezt pedig megtéréskor kapjuk az újjászületéssel (Ef 1.13, 4.30.) A korintusi gyülekezet kezdett hasonlítani a mai katolikus, református stb. egyházakhoz + a Laodiczeaiak akartak templomokat építeni, ez ellen is kikelt Pál, bá ez utóbbi csak apokrif irat, így ne vegyük figyelembe. Ma a hívő teste a templom (1 Kor 3.16). Ugyanis a temlpom az a fizikai "képződmény", amiben Isten Szelleme lakik. Az Ószövetségben nem volt a hívőkben Szent Szellem, ott a templomban volt, vagy a sátorban és csak a prófétákban, felkentekben (Pl. Dávid, Salamon, stb, bár Ők is prófétáltak). Jó úton haladsz, de vigyázz, a felekezetek sokszor csak arra jók, hogy eltérítsenek a Biblia igaz kijelentéseitől. Nekem se higgy, mindent ellenőrizz le a Bibliában csak Te magad és a Jézus segítségével. A Szent Szellem segíteni fog. Sose feledd, az üdvösségnek nincs cselekedetbeli feltétele, ahogyan IStennek való megfelelésnek sem. CSak Jézusban való hit által tudod eet teljesíteni. De a helyes hitnek megfelelő gyömölcs-cselekedetei lesznek (pl. Jakab 2. fejezet.) Sose feledd Jézus minden. Jézus=üdvösség+cselekedetek megjelenése, Jézus+saját cselekedetek=0. Jézushoz senki nem tehet hozzá semmit, a munkásságát (betöltötte a törvényt) és az áldozatát (kereszt) elfogadva ingyen üdvösségünk van, hit által. Vigyázz, legyél józan, mer a sátánnak ez nem fog tetszeni és sok embert küld Rád, akik összezavarnak majd. Az igazi egyház az szellemi egyház, Krisztus testében "materializálódva". Az igazi egyház minden olyan ember, akiben Isten lelke lakozik. Ne feledd, a Bibliában található levelek nem egyházaknak, hanem Krisztus testének gyülekezeteihez szólnak. Mindenhol csak gyülekezeteknek kellene alakulniuk, ahogy anno. Mindenkinek egy értelemben kellene járnia, a hit szabályai szerint. Másról sem oktat az Újszövetség, az apostoli levelek, és arról is, hogyan tekintsünk magunkra. Krisztus a tükör, Krisztust öltözzük fel, Ő a mi új szellemi aznosságunk.


Galata

3,22 De az Írás mindent bűn alá rekesztett, hogy az ígéret Jézus Krisztusban való hitből adassék a hívőknek.


3,23 Minekelőtte pedig eljött a hit, törvény alatt őriztettünk, egybezárva az eljövendő hit kinyilatkoztatásáig.


3,24 Ekként a törvény Krisztusra vezérlő mesterünkké lett, hogy hitből igazuljunk meg. [Róm. 10,4.]


3,25 De minekutána eljött a hit, nem vagyunk többé a vezérlő mester alatt.


3,26 Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által. [Ján. 1,12.]


3,27 Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel. [Róm. 6,3.13.14.]


3,28 Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.


3,29 Ha pedig Krisztuséi vagytok, tehát az Ábrahám magva vagytok, és ígéret szerint örökösök.


Róma

8,1 Nincsen azért immár semmi kárhoztatásuk azoknak, a kik Krisztus Jézusban vannak, [Gal. 3,13.5,24.] kik nem test szerint járnak, hanem [rész 7,22.] Lélek szerint.


8,2 Mert a Jézus Krisztusban való élet lelkének törvénye megszabadított engem a bűn és a halál törvényétől.


8,3 Mert a mi a törvénynek lehetetlen vala, mivelhogy erőtelen vala a test miatt, az Isten az ő Fiát elbocsátván bűn testének hasonlatosságában és a [2 Kor. 5,21.] bűnért, kárhoztatá a bűnt a testben.


8,4 Hogy a törvénynek igazsága [5 Móz. 27,26.] beteljesüljön bennünk, kik nem test szerint járunk, hanem Lélek szerint.


8,5 Mert a test szerint valók a test dolgaira gondolnak; a Lélek szerint valók pedig a Lélek dolgaira.


8,9 De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. [1 Kor. 3,16.] A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.


8,10 Hogyha pedig Krisztus ti bennetek van, jóllehet a test holt a bűn miatt, a lélek ellenben élet az igazságért.


8,11 De ha Annak a Lelke lakik bennetek, a ki feltámasztotta Jézust a halálból, ugyanaz, [Csel. 2,24.] a ki feltámasztotta Krisztus Jézust a halálból, megeleveníti a ti halandó testeiteket [1 Kor. 15,51-54.] is az ő ti bennetek lakozó Lelke által.


8,12 Annakokáért atyámfiai, nem vagyunk adósok a testnek, [Gal. 5,24. rész 6,7.18.] hogy test szerint éljünk:


8,13 Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldökölitek, éltek. [Gal. 5,19-21.]


8,14 Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.


8,15 Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, [2 Tim. 1,7.] hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki [Gal. 4,5.6.] által kiáltjuk: Abbá, Atyám!


8,16 Ez a Lélek [Eféz. 1,13.14.] bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.


8,17 Ha pedig gyermekek, [Tit. 3,7.] örökösök is; örökösei Istennek, örököstársai pedig Krisztusnak; ha ugyan vele együtt szenvedünk, [Jel. 3,21.] hogy vele együtt is


Jézus kegyelme Veled!

2015. aug. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

11-es hozzászólásodra reagálva én meg szégyellem, hogy a keresztények saját egyházaikat dicsérik, a másét meg lehúzzák. Sok a vallásos keresztény, de kevés a hívő keresztény. Róma 1,17 ... Az igaz ember pedig hitből él. Nem véletlen mondta Jézus

Lukács

18,8 Mondom néktek, hogy bosszút áll értök hamar. Mindazáltal az embernek Fia mikor eljő, avagy talál-é hitet e földön?


A hit és vallás tűz és víz. A vallás a saját cselekedeteim alapján való megfelelés Istennek (gyökér cselekedet), a hit az Jézus cselekedetei alapján való megfelelés Istennek és megjelennek a gyümölcs cselekedetei. jézus a gyökér, mi a szőlővesszők vagyunk


" Én vagyok a szőlőtő és ti a szőlővesszők, aki énbennem marad én pedig őbenne az terem sok gyümölcsöt." János 15,5

2015. aug. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 szp72 ***** válasza:

Minden Egyház tökéletlen emberekből áll, s ti azok vagytok. Mindenki tévedhet, még ti is. Úgy hogy jobban teszitek ha csatlakoztok valamelyik felekezethez, amelyikről el tudjátok hinni, hogy tényleg Jézus Egyháza. Mert hogy nem a ti új szektátok lesz az, arra mérget vehettek.

Lehet, hogy nem a legjobb felekezetet fogjátok választani, de változtatni később is lehet, s Krisztus különben is elnézi a tévedést.

Sok felekezet van, ezért szükségszerűen sok tévedő is van. Miből gondoljátok, hogy pont ti nem fogtok tévedni? Járjátok a meggyőződésetek szerinti legjobb utat. S ha később úgy érzitek, hogy nem jó, akkor változtassatok szintén a legjobb tudásotok szerint.


Én katolikus vagyok, mert szerintem ezt az egyet alapította Krisztus minden bűne és hibája ellenére. De egyáltalán nem tagadom, hogy más felekezetekben is működik Isten, s hogy lehetnek ott is olyan dolgok, amelyet a katolikusoknak is meg kéne tanulni.

Én mindaddig katolikus leszek, amíg ez a lelkiismeretemmel összeegyeztethető. Nagyjából ismerve a konkurens egyházak kifogásait és a saját felekezetem érveit, úgy tűnik, hogy egyenlőre katolikus maradok.


Ha tévedek Isten legyen hozzám irgalmas.

2015. aug. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

16-os válaszban véletlen lemaradt egy kettes:(


"A missziós parancs rám is vonatkozik (Máté 8.18-20), és mindek Krisztus testére, nem csak az apostolokra"


Ez Máté 28.18-20!

2015. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat és a rengeteg Igét is, sokat segítettél és gondolatokat ébresztettél :)

Jézus Veled!

2015. aug. 6. 11:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!