Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezetét miért...

Roland G. kérdése:

A Hit Gyülekezetét miért tartják szektának? Hívők véleményére lennék kiváncsi elsősorban, mégpedig teológiai szempontok alapján. A vezető lelkész személyére se térjünk ki, csak a tanításokra. Biblikusak vagy sem?

Figyelt kérdés

A Hit Gyülekezete a pünkösdi karizmatikus kereszténység egyik képviselője Magyarországon.Rajtuk kívül vannak még kisebb gyülekezetek,akik ugyanúgy hisznek a Szentlélek megnyilvánulásaiban.Szerte a világon a leggyorsabban növekvő irányzatról van szó a kereszténységen belül.

Helytelen külön a Hit Gyülekezetét kiemelni,mert nem egy egyedi gyülekezet,hanem a karizmatikus egyház egyik képviselője itthon.


2015. aug. 6. 12:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
46%

Több olyan tanítás miatt, ami nem egyeztethető össze a krisztusi szeretettel. Ilyen például:

ha szegény vagy, akkor nincs hited

ha beteg vagy, nincs hited

ha gondod van, nincs hited

ha depis vagy, nincs hited


Engem legalábbis ezek zavarnak, nem is szeretek beszélgetni a hitgyülis ismerősökkel.

2015. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Igen ebben van igazság,de ez nem tanítás,hanem egyes hívők bigott és buta véleménye.Vannak páran itt is ott is.
2015. aug. 6. 13:25
 3/31 anonim ***** válasza:
Nekem csak ennyi a gondom velük, más nincs.
2015. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
30%

a szekta szó azt jelenti, hogy Krisztus tanításától eltért felekezet

Ha nem azt a tanítást oktatást nyújtja amit Jézus és a tagjai sem élnek keresztény életet, akkor mondható ez.


Persze a nem hívők, vagy egyéb emberek számára régen szektának számítottak a Jézust követők is

ezért aztán az emberek nem tudják valójában, mit is higgyenek tegyenek.


rossz indulat nélkül:

Sajnos a nacionalista szellem, és egyéb világhoz tartozó szokások miatt, hogy elnyerjék az emberek tetszését, tanítanak illetve gyakorolnak olyan dolgokat, amik nem Jézus követését, vagy a keresztény életet jellemzi.

2015. aug. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

White Dove!


A Wiki szerint:A szekta a leggyakoribb értelmezés szerint egy nagyobb vallási, kulturális, politikai, vagy szociális szempontból jól megkülönböztethető csoporttól elkülönülő, azzal szemben álló kisebb csoport.


Ha jól tudom,akkor te Tanú vagy,s ez alapján nem szekta a Russelizmus sem.Bár nem értek sok mindenben egyet vele,de nem szektázok le senkit,mert egyrészt sértő,másrészt nem igaz jogi értelemben sem.

2015. aug. 6. 15:54
 6/31 anonim ***** válasza:
1. vagyok: nekem tapasztalatom van fehér szappan, neked viszont ezt tanította a szervezet és ahogy sok minden másban is, ebben is hazudhatnak. Vajon melyikünk véleménye a mérvadó?
2015. aug. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

igen a Wiki szerint.

De a Biblia tanítása, vagy Jézus tanítása szerint kell érteni, nem a világban elfogadott emberek által megszokott hagyományok szerint.

ahogy írtam is volt, a tanítványokat is leszektázták, az emberek nézőpontjából.

2015. aug. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
És Jézus tanítása szerint szekta szerinted?
2015. aug. 6. 18:04
 9/31 anonim ***** válasza:

szerintem, vagy Jézus szerint?

persze nekem egy a véleményem Jézuséval.

amit Ő mond erről, Én is csatlakozom.

de ennyi nem az Én dolgom a többi.

2015. aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
76%

White Dove!


A buddhisták, taoisták, konfucianisták is eltértek Jézus tanításától, de őket nem szektázza le senki!


Hibás logika!

2015. aug. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!