Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tolerancia. Van e jelentősége...

KZitus kérdése:

Tolerancia. Van e jelentősége a mindennapi életünkben?

Figyelt kérdés
János4:9 " A szamáriai asszony ezért így szólt hozzá: „Hogyhogy te zsidó létedre inni kérsz tőlem, mikor én szamáriai asszony vagyok?” (Mert a zsidók nem érintkeznek a szamáriaiakkal.)

2015. aug. 7. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van.

Ezért lehetsz te most itt.

2015. aug. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én a sok irritáló jehova tanúja közül zitust kifejezetten kedvelem, bár ezek a kérdések engem is húznak, de szerintem zitus tényleg csak jót akar, a maga meglehetősen buta módján, nem arrogáns és felsőbrendű mint pl a 23%-os akire ráférne a kitiltás


szóval ne bántsátok, persze a nézeteivel vitatkozzatok továbra is

2015. aug. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg a saját elhatározásából jönne ide, és nem lenne neki kötelező - valamint tényleg érdekelné a kérdés és nem csak álkérdéseket tenne fel - akkor lehetne vele beszélgetni.

De így?

Lehet, hogy ő maga nem rosszindulatú - de a szervezete, aki miatt itt van, már igen.

És ő ezen nem is akar változtatni.

2015. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meleg van és legalább ezt a jót el lehet mondani, hogy nem rakják ki az öregeket az utcára ebben a hőségben, hanem írogathat a gyakra.
2015. aug. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
te miért nem vagy toleráns, Zita? Te tanú létedre KIKÖZÖSÍTETTÉL ENGEM, mint írod, egyáltalán nem reagálsz az írásomra. Te, aki másokat tanítasz, megadat nem tanítod? Te, aki a tolerancia fontosságára hívod fel a figyelmet, miért nem vagy toleráns? Mégha ki is lennék közösítve (nem vagyok) akkor is hozzám kellene szólnod, ha már ezt a szamáriai példát idézted. Te folyamatosan, minden kérdéseddel magadt ítéled meg, és a vallásodat. Szerintem ez nem véletlen...
2015. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen,van jelentősége.Pl.ha megértjük azt,hogy nem kell mindenkit megtéríteni úton-útfélen,mert egy szervezet azt mondta nekünk,akkor az emberek is sokkal toleránsabbak lesznek velünk,és ez nekünk is jó.
2015. aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ó de még mekkora!

2016. jan. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es

kicsit részletesebben?

2016. jan. 1. 16:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Pl. a tolerancia egyik ilyen jele az hogy van amiben egyet tudok érteni. Ha nem lennék toleráns akkor tényleg mindenbe belekötnék amibe csak tudok s nem keresnék olyan dolgokat amiben egyet értünk. Vagy inkább letagadnám.

De pl. ha esetlegesen személyesen beszélek valakivel akkor tolerálom annyira hogy végig hallgatom az álláspontját. Persze az az ideális ha ő is az enyémet!

De olyan helyzetben is lehet toleráns valaki amikor alkalmazkodni kell egy helyzethez! S alkalmazkodik. Nem azért mert ínyére van csak nem akar sértően vagy zavaróan viselkedni.

Többféle helyzetben lehet az ember toleráns. Na meg persze az sem mindegy hogy mit és meddig tolerál az ember.

De ha maradunk a vallásánál akkor az azt jelenti hogy elfogadom hogy a másik valami másban hisz vagy másképp hisz s nem próbálom minden eszközzel meggátolni ebben pusztán azért mert nem értek vele egyet!

2016. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9-es


Köszönöm, hogy elmondtad a véleményedet, főleg az utolsó mondatod tetszett nagyon. Jó lenne ha sokan gondolnák így, akik ide írnak:-)

2016. jan. 6. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!