Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Üdvözülnek-e az állatok?

Üdvözülnek-e az állatok?

Figyelt kérdés
Nem a személyes véleményetekre vagyok most kíváncsi, hanem arra, amit a különböző keresztény felekezetek hivatalosan tanítanak erről. (Egy-két felekezet tanítását ismerem, de nem mind.)

2015. aug. 7. 16:43
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
32%
Aha. Külön megnézném, amikor egy maláriaszúnyog, vagy egy galadféreg üdvözül. Merthogy azok is állatok, nemcsak a kutyák. Tudtad?
2015. aug. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Persze hogy tudtam. Esetleg a kérdésre is válaszolnál?
2015. aug. 7. 16:46
 3/35 anonim ***** válasza:
90%
Megjelent egyszer egy cikk, pár hónapja - persze nem nálunk, hanem valahol angol nyelvterületen -, amely azt taglalta, hogy a pápa kijelentette, miszerint az állatoknak is nyitva van a mennyország. Különben is, miért lennénk annyira érdekesek és különállóak, hogy csak nekünk legyen mennyország?
2015. aug. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
81%
Itt is van: [link]
2015. aug. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

#3 Köszi a választ!


Több pápai nyilatkozattal találkoztam én is (több pápától), mindegyikük hasonló tartalmú volt.


Ezekkel nekem az az egy gondom, hogy kevéssé konkrétak:

megengedik, hogy aki úgy szeretné hinni, azok szerint üdvözülnek, de azért nem jelentik ezt ki ezt kerekperec. Így akár még Semjénnek is igaza lehet, aki viszont (katolikus teológiai diplomával) az ellenkezőjét állítja. Szóval érdekelne a tényleges katolikus álláspont is. :)

2015. aug. 7. 17:05
 6/35 anonim ***** válasza:
0%

Nem.


az örök élet lehetőségét, kizárólag embereknek tervezte, ígérte, állatoknak nem, Ezért is tudhatta Ádám mi lesz a következménye ha a lázadást vállalja.

2015. aug. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

# White Dove


Neked is köszönöm a választ! Ez melyik felekezet tanítása, amit képviselsz?

2015. aug. 7. 17:25
 8/35 anonim ***** válasza:
Na, ácsi! Én úgy tudom, az ember is csak akkor nyeri el az üdvösséget, ha a földi élete során bizonyos feltételeknek eleget tesz. Ehhez viszont hitének ismérvei szerint kell élnie. Egy núbiai kőszáli kecskétől viszont aligha várható el, hogy ismerje és betartsa a tízparancsolatot. Ha viszont ezt nem kell tennie, hanem alapból üdvözül, akkor isten bácsi alaposan kibabrált velünk, emberekkel.
2015. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

abbadon sáskáié.


mellesleg akkor a sáskák sem üdvözülnek?

2015. aug. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Ozmium42 ***** válasza:
Többek között ezt hívják emberi okoskodásnak, amiről a Biblia egy szót sem szól.
2015. aug. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!