Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is ez az irgalom?

Szerintetek is ez az irgalom?

Figyelt kérdés

A tanúk szerint a legjobb példa az irgalomra az, amikor egy anya megszoptatja az éhes csecsemőjét...


ez szerintetek irgalom?


2015. aug. 9. 07:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kötelességnek hívnám.
2015. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
végző kérdező, kifordítja a gondolatokat, de hát...
2015. aug. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Javítás:

a lejárató kampányt végző kérdező, élvezi, hogy kiforgatja a gondolatokat...


No nem baj...

2015. aug. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

kérlek, akkor írd le, mi volt a kiadványban: meglátjuk, be mered-e másolni. ugyanis semmi kiforgatás nincs benne.

egy könyvben, és egy folyóiratban is ugyanezt a példát hozták fel az irgalomra...


nem is értem, mire gondolsz, hogy lehet ezt kiforgatni.

te foggal körömmel igyekszel védeni a társulatodat, olyannyira, hogy még kiadványaikat is cáfolod...


sajnos én nem tudom belinkelni a cikket, mert egy új vírusírtót tettem fel, és TELJESEN KITÖRÖLTE a watchtower libaryt....

2015. aug. 9. 08:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a az irgalom....az könyörület...büntetést nem hajtja vègre...ezért irgalmat kap
2015. aug. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez csak azt bizonyítja,hogy mennyire ostobák a tanúk.Ennek annyi köze van az irgalomhoz,mint a palacsintának a Szaturnuszhoz.Bár ha ők alapból nem tennék ezt a gyerekükkel,csak a vallásuk miatt,irgalomból,akkor az ijesztő,de nagyon.Ez a világ egyik legtermészetesebb,legalapvetőbb dolga,amit minden anya,legyen az ember,vagy más fajba tartozó,megtesz gondolkodás nélkül.Mert ez a természet adta feladatuk.Ebbe igazán ne magyarázzanak bele hülyeségeket az agymosottak.
2015. aug. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én megtaláltam amit fehér szappan tagad (gondolom nem fogod megérteni, hogy hazugságot hazugsággal védesz, ugye?):


" 20 A Biblia az anyának a kisgyermeke iránti érzései által tanít minket Jehova könyörületéről. Az Ézsaiás 49:15 -ben ezt olvassuk: „Hát elfeledkezhetik-é az anya gyermekéről, hogy ne könyörüljön [ra·chamʹ]

méhe fián? És ha elfeledkeznének is ezek: én te rólad el nem feledkezem.” Nehéz elképzelni, hogy egy anya elfelejtené megszoptatni a kisgyermekét, vagy elfelejtene gondoskodni róla. Hiszen egy csecsemő magatehetetlen, ezért éjjel-nappal igényli édesanyja figyelmét."

2015. aug. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aki elfogadja ezt a tanítást, az elmebeteg.
2015. aug. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Még a tanítások által ismertetett tanú állapotot sem értették meg. A tanú állapot nem egy könyvben leírt fiktív lény melletti tanúskodást jelent, hanem azt a létállapotot, hogy minden belső és külső történés a tudat tanúskodó jelenlétébe kerül. Éberség, ahogy Jézus Krisztus tanította. A kegyelem, irgalom pedig a szenvedés vége. Annak felismerése, hogy a szenvedés addig szükséges, amíg ráébredsz, hogy szükségtelen.

2015. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm, közben újratelepítettem a könyvtárat, amit vírusnak érzékelt a gépem:


egy kis kiegészítés, hogy miért is irgalmat írtam:


"irgalmas [szó szerint: könyörületes]”


a közeledj Jehovához könyvben van ez, és én erre gondoltam, illetve innen szedtem az irgalmas kifejezést.


a problémám nem a bibliaversel van, hanem a tanú magyarázattal.

2015. aug. 9. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!