Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Télen miért nem engedik be a...

Télen miért nem engedik be a templomokba a hajléktalanokat?

Figyelt kérdés
A keresztény irgalmasságba bele kéne hogy férjen legalább ennyi.

2012. aug. 11. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert vannak kifejezetten hajlélokat megcélzó, egyház vagy egyházi szervezetek által szervezett, hajléktalanokat segítő programok; és több éjjeli menedéket is nyújt nekik.


Ha a templomokba engednék be őket, sokszor a pokol szabadulna el. Szegeden nemrég rendőri biztosítást kellett kérni a Dóm elé misék idején, mert a hajléktalanok eltörték egy idős néni kezét az épületből kijövet.

2012. aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, azt kihagytam a számításból, hogy nem mindenki rendszerető és tisztelettudó, békés.
2012. aug. 11. 12:32
 3/9 Főzős Laci ***** válasza:
93%
Mert a "homleszek" nagy része megbízhatatlan,és ekkor finoman fogalmaztam.Leírom,hogy a mi lépcsőházunkba,ha sikerül bejutniuk,akkor mit csinálnak.Vagy szét kakálnak,vagy törnek-zúznak=ilyen egyének,embernek nem nevezném őket,hanem szemétnek.
2012. aug. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Mert télen a templomokban hidegebb van, mint odakint.
2012. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az előttem levők jól írták le, van nekik hajléktalanszálló, ami pont erre való, ellentétben a templommal.

Az sem elhanyagolható, hogy egy nagy templomban egyáltalán nincs valami meleg, ráadásul a szükséges higiéniás körülményeket sem lehetne biztosítani. (Egy templom sekrestyéjében 1 WC szokott lenni, ami elég kevés lenne, fürdeni meg nem lehet egyáltalán).

2012. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Misére/istentiszteletre bárki bemehet, lakni meg azért nem, mert egyrészt nincsenek meg egy templomban a lakhatás feltételei (fűtés, mosdási, mosási stb. lehetőségek), másrészt egy templomot sem tartanak egész nap nyitva felügyelet nélkül.
2012. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5%

Azért mert a mise ingyenes, különben meg belépőt szednek.

Még egy túrista sem tud bejutni Isten házába ha nincs pénze.

2012. aug. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 yuda ***** válasza:
100%

Gondold végig. Azt csinálnák egy idő után, mint bárhol másutt, tisztelet a kivételnek, bár olyat ritkán látni.

Ápolatlanok, részegesek, büdösek, oda piszkítanának ahol laknak. Hányás, wc-zés, szétdobált szemetelés. Ki takarítana utánuk?

Egyébként ilyen kérdéseknél mindig az jut eszembe, hogy aki kérdez, úgy akarja feltüntetni magát, milyen jótékony, de nem a más megoldását kellene keresni, hanem a kérdező miben segít?

Kérdező! Beengednéd a lakásodba ott aludjon veled?

Megtisztelnél, ha leírnád, hogy IGEN, mert ekkora emberszerető vagy. :)

Ha viszont nem így van, miért mástól várod a megoldást, miért másokra mutogatsz, hogy oldják meg ők?

Templom is valaki tulajdona és ő úgy látja jónak, nem takarítana utánuk.

Ha te ezt megteszed a saját lakásodban, jobb vagy mint ők, ha viszont nem, akkor ez képmutatás.

Mindig könnyebb másokra mutogatni és nem csinálni semmit.

Ötletem nekem is van, meg még másik pár millio embernek, de az ötletek ott mentek félre, hogy ne másokra terheld rá, hanem ha tudsz, te magad segíts valamiben.

Ez a nehezebb igaz? :D

Miért nem oldják meg mások?

Azért, mert mások is úgy gondolkodnak, mint te azért.

2012. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk Erzsébeten a mise elött megjelentek a pofátlan tetves cigányok és a mindenkit kihasználó redvás alkoholista hajléktalanok.Kiakarják használni hitünket és a segitségünket HÁT NEM ezek nem néznek se istent se embert csak a pénzt piára és gépezni.És nincs kivétel
2012. aug. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!