Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok, a tanú szerint...

Mit szóltok, a tanú szerint milyen "szörnyű" dolgok történnek a világban?

Figyelt kérdés
A csepeli kongresszusokon hangzott ez el: " szörnyű dolgok történnek a világban. Például betilthatják a honlapunkat!" (jw.org, az előadó az orosz eseményekre utalt) Szerintetek az ilyen emberek képbe vannak, mik is zajlanak napjainkban a világban?
2015. aug. 11. 07:07
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Fárasztó, hogy naponta 4-5 kérdés a tanúkkal foglalkozik -ezt szólom. Nincs ezeknek az álkérdezőknek jobb, nemesebb, értelmesebb elfoglaltságuk? Tudják ezek a kérdezők, egyáltalán, mi történik a világban közvetlen körülöttük??
2015. aug. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Nincsenek. Naponta keresztények ezreit mészárolják le, ezeknek meg az a próféciai jel, hogy pár tanút megbüntettek valahol. De azt is olvastam már, hogy még a huszadik század elejére rakták a jelenések könyvében leírt két prófétát, hogy az már bekövetkezett és természetesen azok is tanúk voltak.
2015. aug. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

csatlakozom az első hozzá szóló első mondatához.


komolyodni kellene már.

2015. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekik alapvelvük ,hogy ők "bár a világban vannak ne ma világból valók" ami természetesen bibliai ige, de egy kontextusából kiragadott félreértelmezés ebben a formában, viszont erre hivatkozva tilos a külvilággal törődniük, persze sajnálják őket, nézd csak meg white dove(ő egy jehova tanúja) válaszát egy korábbi kérdésnél, azt írta szerinte egy kereszténynek nem kell törődni a menekültekkel.


hasonlóan pl nálunk mikor az összes felekezet összefog, hogy valami viszonylag nagyobbat tudjunk jótékonykodni a jehova tanúi gúnyolódnak ,hogy "úgy sem tudtok minden éhezőt megetetni" mi ételt osztunk ők meg a kiadványaikat


ennek mind az a lényege, hogy ők nem törődhetnek a külvilággal, nem szavazhatnak, nem vehetnek részt a közéletben, ezért gyakran híreket sem néznek, nem hatja meg őket a világ baja azt mondják "beteljesül a jóslat"

2015. aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A 3-as hozzászóló nem hiszem, hogy tanú, ismerek tanúkat, a tanúk nem bánják, ha kérdezünk, nagyon szívesen válaszolnak. Nekem még egy tanú sem mondta, hogy nem válaszol a kérdésemre, vagy unja, vagy komolyodni kellene. Mindíg tisztességesen válaszoltak, és örültek,hogy kérdeztem.
2015. aug. 11. 12:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Pedig tanú, a férje még vén.
2015. aug. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés igen nagy tájékozatlanságra vall a Tanúkkal kapcsolatban, vagy provokációgyanús, az első és a harmadik válaszoló lehet hogy szintén ezt érezte ebben és ezért írták, amit írtak. A tájékozatlanság önmagában nem baj, mert kellő őszinteséggel könnyen orvosolható.

Miért is ragadtál ki kérdező egy megállapítást egy előadásból? Vagy az egész kongresszusi anyagból? Miből gondolod, hogy ez így tisztességes kérdés, amikor azt sugallod, hogy a Tanúk tök hülyék a világban történő dolgokkal kapcsolatban? Főleg azért érdekes ez, mert a bibliai hitük alapja, hogy figyeljék a világot, hiszen az abban lévő próféciákat beteljesítő események zajlanak ma is.


A honlapunk korlátozása nagyon sokaknak okoz jelentős problémát, mert nagyon sokaknak segített megjobbítani az életét, egyáltalán életben maradni valamely krízishelyzetben. Ezen gúnyolódni igen durva!

2015. aug. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezt a mit tanít könyvből szedted? Ott van tán arról szó, hogy valakiknek nem tetszenek a kérdések, ugye? Azoknak, akik nem akarják, hogy megtudjunk bizonyos dolgokat?


Miért ragadtam ki,kérdezed. Nos, a világ állapotárol nem esett szó ebben a programban, de ha szeretnéd, feltöltöm neked az egész programot, hogy mindenki láthassa, milyen bohócokat engednek fel a tanúk a kongresszusi szinpadukra. Az ipse végig rángatózott, bárgyún vigyorgott, ide oda ugrált, minden második mondatával igyekezett nevetést gerjeszteni, ilyeneket is mondott: ezt majd utólag kivágjuk, nagyon szánalmas volt.


kb ennyi történt, ezenkívűl a tabletjét mutogatta a kamerának, ami ráközelített, és láthatóvá vált rajta marci az apukájával, mint bibliai példa az atya és a fiú közötti szeretetre.


Ha provokálni akarnék,a felvételt feltöltöttem volna. De ha továbbra is ilyen okos válaszokat írsz, meg is teszem, vágatlanul.


Megérné látni mindenkinek, milyenek is azok az emberek, akik a tanúkat oktatják... Meg milyen a stílusuk...

2015. aug. 12. 11:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Szóval egy emberből általánosítasz, dicséretes!
2015. aug. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A tanítvány nem lehet nagyobb a tanítójánál. Ez az ember 24 éve van a teljes idejű szolgálatban, bármit jelentsen is. A többi is próbálta ezt a stílust alkalmazni, de nem sikerült nekik ennyire lejáratni magukat, mint ennek. Ez az ember tanítja a véneket... Sajnos nem egy ember volt ilyen, hanem a többsége az előadóknak. Szünetben és a program végén beszélgettem, és halgattam beszélgetéseket is: ugyanez a pökhendi, lekezelő rasszista stílus volt megfigyelhető.


Az egyik programban arról volt szó, hogy a jó pásztor utánnamegy az elveszett juhoknak. Ha nem látja az egyik sarkon, megy mégegyet, és mégegyet. Addig, amíg meg nem találja. (ennek az előadója szerintem német volt, ez volt a legnormálisabb az összes közül)


Na, képzeld el, e program után a következő jelenetnek voltam tanúja: Jöttek a buszok, 2 roma asszony ijedten nézelődött, majd telefonálni kezdett. A beszélgetésből kiderült, hogy a program vége után 10 percel már a busznál kellett volna lenniük, de akkora sor volt a wc-nél, hogy nem értek oda, a program vége előtt meg nem akartak elmenni a helyükről, ezért 7 percet késtek, ÉS NEM VÁRTÁK MEG ŐKET, SŐT, FEL SEM TÜNT A FELELŐS SZEMÉLYNEK, HOGY NINCSENNEK OTT, ÉS VISSZA SEM FORDULTAK ÉRTÜK.


Mindezt egy olyan program után, amikor arrol volt szó, hogy a jó pásztor tudja, hány juha van, tudja, hogy száz, és amikor rájön, hogy csak 99 van meg, nem dörzsölgeti a tenyerét, hogy nem baj, van még 99 juhom, elég az. Nem, hanem ismeri a juhait, és utánnamegy az egynek is.


Nos a buszokat elnézve 50 juhból 2 hiányzott, és nem tünt fel a jó pásztornak, és miután szembesült a hiányukkal, az után sem fordult vissza értük. A két hölgy annyira kétségbe volt esve, látszott rajtuk, hogy mindjátrát sírnak. A fiatalabbik felment egy másik buszra, ahová nemsoká a másik hölgy is felszállt.


Ennyit az egy emberről, Mr. Ítélkező

2015. aug. 13. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!