Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi mit gondolnak...

A Jehova Tanúi mit gondolnak van élet a földön kivül?

Figyelt kérdés
Tehát egy másik bolygón,lehet-e még egy ilyen inteligens lény mint az ember..

2015. júl. 27. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs.
2015. júl. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És akkor azt mivel magyaráznátok ha bebizonyosodna hogy mégis van?
2015. júl. 27. 18:24
 3/10 anonim ***** válasza:

(Kérdező, éppen azért hisznek benne, mert nem hiszik, hogy valaha is felfedeznek földönkívülieket.

Olyan, mintha én nem hinnék abban, hogy a Föld banán alakú. Nem igazán számolok azzal az eshetőséggel, hogy egyszer bebizonyítják, hogy banán alakú a Föld, így nem is keresek rá választ.)

2015. júl. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igaz nem vagyok Tanú de már volt több eszmecserém olyanokkal akik tagjai e vallásnak.

Az általad feltett kérdés igen érdekes és az embereket már régóta megosztja. Szóval az hogy lenne intelligens lény valahol máshol nem igazán értenek vele egyet. Inkább azt vallják hogy szellemteremtmények lehetnek az univerzumban. A Bibliából kiindulva természetesen.

De ha mondjuk az egyszerű életformák - baktérium bármilyen egysejtűféle - kerülnek elő akkor azzal a döntő többségük egyetért hogy lehetnek az univerzum más égitestjein(bolygó,hold) persze a teremtés által. Bár előfordul hogy egy-két Tanúnál, sőt más kereszténynél is system error(nulla válasz) következik be az utóbbi témakörnél tapasztalataim szerint. Ez talán ezért következhet be mert az adott témában -egysejtű élőlények - nincs megfelelő instrukció a vallási vezetők, a vallás részéről, és abszolút a hívőre hárul a megválaszolás feladata.

2015. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor jön egy új világosság, hogy mégis van földön kívüli intelligencia. És új lendületet vehet a szántóföldi munka.
2015. júl. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az ember intelligens lenne? Hmm. Nem úgy tűnik.
2015. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amint az egyik válaszoló utalt rá és a Bibliából kiderül, más, tőlünk sokkal intelligensebb szellemszemélyek élnek sokan az univerzumban. De olyan lények, melyeket ma is erősen keresnek és kutatnak a különböző égi missziók is, vagyis valamely állítólagos "evolúciós" folyamat eredményei, egészen biztosan nincsenek.
2015. júl. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Vidiripi


Nem vagyok tanú de igen van élet a Földön kívül is. Pl. ott vannak a Nemzetközi Űrállomáson élő emberek ők a Földön kívül élnek.

Bár a Hold nem bolygó de azon volt emberi és intelligens élet addig amíg az űrhajósok a felszínén tartózkodtak.

Olyan intelligens anyagi életforma mint az ember csak és kizárólag a Földön él és a Nemzetközi Űrállomáson. De ez utóbbi nem bolygó! Más bolygókon nem élnek ennyire intelligens anyagi lények mint az ember!

2015. aug. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok tanú de igen van élet a Földön kívül is. Pl. ott vannak a Nemzetközi Űrállomáson élő emberek ők a Földön kívül élnek.

Bár a Hold nem bolygó de azon volt emberi és intelligens élet addig amíg az űrhajósok a felszínén tartózkodtak...."



Ez is igaz. :D

2015. aug. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
Konkrétan nem ír a Biblia róla, hogy máshova is teremtett, de pontosan ezt nem tudhatjuk. Ha lenne sem rendülne meg a hitem.
2015. aug. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!