Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most Oroszországban Jehova...

Most Oroszországban Jehova Tanúi hogyan tudják gyakorolni vallásukat?

Figyelt kérdés

Most hogy a hatóságok betiltották a vallási kiadványok behozatalát és a hivatalos honlapot? Lehet erre bármilyen megoldás?

Ennek van köze ahhoz hogy az ortodox Oroszország távolodik a nyugattól? Mert az Őrtorony amerikai szervezetnek számít hivatalosan.



2015. aug. 4. 14:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom úgy, ahogy régen: titokban. Ez miért lenne probléma? De ne vagyok tanú.
2015. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Nos, a bibliában nem olvasni arrol, hogy Jézus tanítványainak szükségük lett volna honlapra, vagy nem ihletett kiadványokra. Nem olvasunk, ugye?

biblia van. gyakorolják abból. ja, hogy egy tanú nem tud csak bibliával házról házra menni? mert abból nem tud semmit tanítani? képes kiadványok nélkül elvéreznek, igen. a szervezetük a hibás, aki eddig POSTAI KÉZBESÍTŐKET képzett, és nem keresztényeket.


Jézusnak írások nélkül sem okozott problémát tanúskodni az embereknek.


azt meg jól vetted észre, hogy nem Jehovát,nem Jézust, hanem egy amerikai CÉGET tiltottak be, elvégre embargó van. ha a zrt nem cég formájában működne, semmi baj nem lenne. de egy amerikai zrt-t bizony simán betiltanak.

2015. aug. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Géppel, vagy kézzel fogják megírni a mondandőjukat.
2015. aug. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%

csatlakozom az előttem szólóhoz,


És a házankénti szolgálatot is Bibliával végezzük, mert ez a legfőbb Tankönyv, Isten szava.


Régen a náci táborokba is bejutottak a kiadványok az őrök szeme előtt,

Isten nem hagyja szellemileg éhezni a népét.

Kár gúnyolódni. nos ez is sok mindent elárul a keresztény kárörvendezéssel kapcsolatban.


(Mikeás 7:8–10) 8 Ne örvendezz fölöttem, ellenséges asszony. Bár elestem, fel fogok kelni; bár sötétségben lakom, Jehova a világosságom lesz. 9 Jehova haragját hordozom, mert vétkeztem ellene, mígnem eljár peres ügyemben, és igazságot szolgáltat nekem. Kivezet engem a világosságra, meglátom az ő igazságosságát. 10 Ellenségem pedig látni fogja, és szégyen borítja majd azt, aki ezt mondta nekem: „Hol van ő, Jehova, a te Istened?” Saját szememmel fogom nézni azt; összetiporják, mint az utca sarát.

2015. aug. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%

grkaty:


hogy neked micsoda vágyaid vannak.


NEM ZAVAR, HOGY ELLENTMONDASZ JÉZUSNAK???


Ő ugyanis nem azt kérte, hogy elítélj, hanem hogy megments!!!!!!!!!!!!!


8 Ne örvendezz fölöttem, ellenséges asszony. Bár elestem, fel fogok kelni; bár sötétségben lakom, Jehova a világosságom lesz. 9 Jehova haragját hordozom, mert vétkeztem ellene, mígnem eljár peres ügyemben, és igazságot szolgáltat nekem. Kivezet engem a világosságra, meglátom az ő igazságosságát.

2015. aug. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

"s a házankénti szolgálatot is Bibliával végezzük,

Régen a náci táborokba is bejutottak a kiadványok"


Most Biblia vagy kiadvány? Hogy tudsz egy mondaton belül ekkora ellentmondást alkotni?

Nem értetted az előttd szólót, ugye? Kiálltok KIADVÁNYOKKAL, tanítotok KIADVÁNYOKKAL, tanultok KIADVÁNYOKBÓL, maximum az igét nézitek meg a saját szennyetekből, ami a KIADVÁNYBAN le van írva és előre meg van fogalmazva, hogy mit jelent. Miközben nem ihletett emberek írják ezeket a szemeteket.


Akkor lennétek igazán krisztusiak, ha Bibliával állnátok ki, abból tanítanátok és nem ilyen szennylapokból. De ezek nélkül már élni sem tudtok, se lélegezni. Ha valamit le akarsz írni, akkor állandóan bemásolsz, önálló gondolatod rég nincs!

2015. aug. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

és a nem ihletett énekek!!!


pl az új 136-os, és 137-es!!! olyan zenéje, és szövege van...


és majdnem az összes annyira manipulatív, és rasszista...


de, persze, fülbemászó. de NEM IHLETETTEK!!!!

2015. aug. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%

T. kérdező! Nem tudom neked mennyire észrevehető, hogy ami most Oroszországban folyik, az bizony egyre keményebb diktatúra, melynek nem csak Jehova Tanúi a szenvedő alanyai, hanem más csoportok és személyek is. Te olyan világról kérdezel, ahol az emberi jogokat egyre gyakrabban és egyre több helyen két lábbal tapossák.

Ennek semmi köze ahhoz, hogy Jehova Tanúi központja Amerikában van, mert ettől még "hivatalosan" nem "amerikai" vallás! Jehova Tanúi világvallás.

Nehezebb lesz nekik, de volt már ilyen máskor is. Jehova megadja az erőt a kitartáshoz. Nem ők az elsők és nem is az utolsók valószínű, akikkel ilyen jogtalanul bánnak.


"Nos, a bibliában nem olvasni arrol, hogy Jézus tanítványainak szükségük lett volna honlapra"


A Bibliában arról sem olvasunk, hogy elektromos árammal kell világítani otthon vagy te éppen ezért fáklyát gyújtasz minden este???


2-es, 5-ös, 7-es válaszoló. Téged nem zavar, hogy sokadszorra bizonyulsz rágalmazónak és Jehova Tanúiról hazudozónak?

2015. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Igen, számomra is nyilvánvalóvá vált hogy ami Oroszországban folyik az lassan kezd hasonlítani a diktatórikus berendezkedésre. Aminek szenvedő alanyai többen is.


"Ennek semmi köze ahhoz, hogy Jehova Tanúi központja Amerikában van,.."


Ehhez annyit tudnék hozzá szólni hogy, igen Jehova Tanúi egy világvallás. De a kiadványokat, és a honlapot az Őrtorony működteti jogilag mint nonprofit szervezet, mely Jehova Tanúi vallásához kapcsolódik közvetlenül, és aminek a központja az Usában van. Na mármost, az oroszok viszonya a nyugattal - amibe az Amerikai Egyesült Államok is beletartozik - igencsak fagyos. Az utóbbi időben számos nyugati szervezet munkáját kezdték el megnehezíteni, vagy ellehetetleníteni, az állambiztonsága meg egyebekre hivatkozva. Nem e ennek az áldozata az Őrtorony? És így közvetve a Tanúk?

2015. aug. 4. 22:04
 10/18 anonim ***** válasza:

kedves 23%-os. szerintem ezek a dolgok csak szerinted vannak így, én legalábbis nem hazudtam, a tényeket írtam a legjobb tudásom szerint. Ha ez számodra hazugság...

lelked rajta.


egy kis kiigazítást szeretnék tenni, kérdező.


honnan veszed, hogy az őrtorony nonprofit?


ez egy zrt. pl van olyan, hogy zwack zrt, nos, az sem nonprofit.


a nonprofit jelzőnek szerepelnie kellene a nevében: nem szerepel.


mivel az egyik legnagyobb befektető (azaz kamatra köti le a pénzét) nem is lehet nonprofit.


mindaddig, amíg nem mutattok egy cégnevet, amiben benne van, hogy nonprofit, én ragaszkodom ahhoz, hogy ez egy PROFITORIENTÁLT RÉSZVÉNYTÁRSASÁG.

2015. aug. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!