Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan jehova tanúja itt a...

Van olyan jehova tanúja itt a fórumon aki tudja, hogy mit támad?

Figyelt kérdés

Pl a Szentháromság.

Hogy magyarázzátok ti meg a Szentháromságot?

Erre nagyon kíváncsi vagyok, mert támadni azt tudtok de nem vagyok biztos benne, hogy tudjátok e egyáltalán, hogy mit is támadtok?



2015. aug. 14. 00:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2015. aug. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
Nem érthetö a kérdésed, úgy teszel, mintha a szentháromság létezö dolog lenne, nem pedog egy logikai nonszensz.
2015. aug. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%
Pedig sokan értjük és látjuk. Ha te nem, kettes válaszoló, akkor benned van a hiba.
2015. aug. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Én igen, én pl a zrt tanítását támadom.
2015. aug. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
18%

Kedves kérdező, ezzel a kérdéseddel nagy bakot lősz, hidd el! Sokakat még azzal is becsapnak a szellemi vezetőik, hogy szerintük Jehova Tanúi még azt sem tudják, hogy mi az a háromság. Az a szomorú, hogy valójában a benne hívők milliói nem tudják, hogy miben is hisznek. Itt van bővebb bizonyíték arról, hogy a Tanúk nagyon is tisztában vannak azzal, hogy miben NEM HISZNEK és azzal is, hogy miért:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


A 7-es választól alapos elemzéssel vesézik ki, hogy mi is az a háromság. Azt szintén sokan nem tudják a háromság hívei közül, hogy messze nem egységes elképzelés van forgalomban különböző régiókban, ezért az Érveljünk könyv a következő meghatározást teszi:


"Meghatározás: A kereszténység egyházainak központi tanítása. Az athanaszioszi hitvallás szerint három isteni személy van (az Atya, a Fiú és a Szentlélek), akikről azt állítják, hogy mindegyik örök és mindenható, egyik sem kisebb vagy nagyobb a másiknál, mindegyik Isten, még sincs három Isten, csak egy Isten. A dogma másfajta magyarázata szerint a három „személy” nem különálló és önálló egyén, hanem az isteni lényeg három megjelenési formája. Ezért állítják a háromság egyes szószólói azt, hogy Jézus Krisztus Isten, vagy hogy Jézus és a Szentlélek Jehovával azonosak. Nem bibliai tanítás."


Az említett 7-es válaszban pedig ezt a mondatot emelném ki:


"A kis-ázsiai Niceában i. sz. 325-ben egy püspöki zsinat egy hitvallást foglalt magába, amely azt hirdette, hogy az Isten Fia „igaz Isten” éppen úgy, amint az Atya is „igaz Isten.”"


Na mármost, ha ez szerintük így van, akkor ezek szerint Jézus becsapott bennünket, hiszen a János 17:3 szerint ezt mondta:


"Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Tehát Jézus az Atyjáról úgy beszélt, mint az "EGYEDÜLI (más fordítások szerint "EGYETLEN") igaz Isten", igaz? De ha az Atya az EGYEDÜLI, vagy az EGYETLEN igaz Isten, akkor Jézus hogyan lehet az "igaz Isten"? De felteszem a kérdést másként: ha te valakit magadon kívül "egyedülinek", vagy "egyetlennek" nevezel valamely tulajdonságában, akkor hogyan lehetsz vele "egyenlő", ahogy a háromság mítosz tanítja??


Jó tanulmányozást és elmélkedést kívánok!

2015. aug. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%
2015. aug. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Vankó.


akkor miért nevezi a biblia ERŐS ISTENNEK Jézust? Miért mondja, hogy A SZÓ ISTEN VOLT? Miért mondja, hogy általa jött létre minden?


Miért nem szerepel az újszövetségben a Jehova név?

2015. aug. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Shirayuuki ***** válasza:
6%
Énnem vagyok Tanú, de ezt még én is megválaszolhatom neked :D Azért nincs benne az újszövetségben a név, mert a görögöknek nincsenek ilyen betűik :D Nem a Biblia nevezi Istennek Jézust, hanem ez az egyik evangéliumíró személyes véleménye Jézusról, ami nem biztos, hogy igaz. Jézus sosem nevezte magát Istennek, sem egyenlőnek Istennel. Én Római Katolikus vagyok, de beszéltem az Atyával, elmagyaráztam a Bibliából, mit miért gondolok így a háromságról és az Atya mondta nekem, hogy igazam van, csak így tovább, kutakodjak még. Nem mindig ugyanazt a csontot kellene hajkurászni, hanem olvasni tényleg a BIbliát. És ismétlem, az ATya helyt adott ennek, egy felszentelt templomi személy.
2015. aug. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

"Erős Istennek" nevezi a Biblia Jézust egy próféciában, de sohasem a Mindenható Istennek. Abban a próféciában, mivel egy prófécia (Ésaiás 9:6, 7), onnantól nézve a jövő eseményeiről van szó, igaz? Ott még arról is szó van, hogy az "Örökkévalóság Atyjának" is nevezni fogják. Sokan erre felületesen rögtön rávágják, hogy "na ugye, megmondtam, Jézust a Biblia 'örökkévalónak' nevezi". De ne felejtsük el, hogy EZ EGY PRÓFÉCIA, ami a jövőre vonatkozott. Mondjuk nem sok értelme lenne ennek a próféciának, ha már a megírásuk idején is ezekkel a nevekkel lehetett volna illetni Isten Fiát, Jézust. Nem, ezeket a neveket onnan nézve a jövőben végrehajtott óriási, egyedülálló és áldásos tetteiért lehet Jézusra mondani.


Pl. az "Örökkévalóság Atyja" név nyilvánvalóan azért illeti meg Őt, mert a megváltásával az emberiség számára elérhetővé tette az örökkévalóságot, vagyis az örök életet. Így természetesen ő az atyja az örökkévalóságnak.


Azért mondja, hogy a "Szó (egy) isten volt" (HATÁROZOTT NÉVELŐ nélkül), mert Jézus valóban egy isteni tulajdonságokkal rendelkező személy volt. Egyébként csak néhányszor mondja Jézusra a Biblia azt a jelzőt, hogy 'Isten', ellenben Ő maga EGYSZER SEM nevezte magát annak! Sőt, amikor a zsidók hamisan azzal vádolták, hogy "egyenlővé" tette magát Istennel, határozottan elutasította azt, mivel ellene érvelt.


Az Isten szó a Bibliában gyakran nem a Mindenhatóra értendő, hanem szinte minden teremtményre alkalmazza a Szentírás. Így az angyalokra, egyes emberekre, magára Sátánra és a nem létező bálványistenekre is. Ezért mondja Pál az 1Kor 8:5-ben, hogy "sok isten van és sok úr ..." Ez azért van, mert egyrészt a Mindenható EGY Istennek van személyes és általa egyedülállóként kinyilatkoztatott tulajdonneve, a JHVH, melyet ma a legismertebb kiejtés szerint Jehovának ejtünk, másrészt az "Isten" szó a Szentírásban csak rangot vagy címet jelent, tehát nem egy "mágikus" szó, amivel csak az állítólagos háromság tagjait illethetjük.

2015. aug. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

"számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala."


Ez az említett vers folytatása, vagyis az 1Kor 8:6, ami tisztába teszi, hogy Jézus kicsoda és milyen szerepe volt a teremtésben. Tehát Pál beszél (számszerűen) EGY Istenről, aki nyilván a Mindenható és "EGYEDÜLI igaz Isten", ahogy Jézus is nevezte (akiből van minden, Jézus is), másrészt beszél Jézusról, mint "Úrról" (aki által van minden, vagyis Jehova Őt használta fel a teremtésében). Akkor végül is hány (mindenható) Isten van??? Jézus ezek szerint nem a (mindenható) és az "egyedüli igaz Isten", igaz, vagy sem??

2015. aug. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!