Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a Jehova és...

Mi a véleményetek a Jehova és az szervezet c. Könyvről?

Figyelt kérdés

2015. aug. 10. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Jehovának sohasemm volt szervezete. Ha lett volna, erről olvashattunk volna a bibliában. Jehova megszervezte az őt imádók életét, de sohasem volt szervezete. ennek ellenére a következő bibliafordításban már benne lesz.


egy elgondolás rabjai erőltetett, féligazságokkal teli, emberi magyarázatokra épülő, manipulatív, nem ihletett kiadványa. a károliból bizonyíthatatlan tanításokkal van tele.

2015. aug. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja, bocs szerintem nem arra gondoltam, amire te. én egy zrt-s kiadványra asszociáltam, te pedig szerintem egy leleplező antizrt könyvre kérdeztél rá, sorry...
2015. aug. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen ez egy anti ZRT könyv :),semmi baj.
2015. aug. 10. 21:23
 4/8 Kaotikuss ***** válasza:
Abbòl a könyvböl nekem is van otthon egy példányom, ezért bátran kinyilvánitom a véleményemet erröl a teologiai témájú, Jehova Tanúi tanitásait az igazi fényükben bemuttató nagy erejü dokumentum könyvröl.A müvet Dr Szalai András irta ,ö az apologiai kutató központ vezetöje aki egyben metodista teológus is ,nagyon kiváló valláskutató ,megbizható és hiteles.Szerintem ebben a könyvben kiválòan feltárja és ismerteti az olvasòval Jehova Tanui tévtanait és a hamis tanitásokat a bibliával és az örtorony társulat ellentmondò irataival cáfolja ,de mindezt együtérzöen és gondolkozalásra késztetve teszi. Szó esik benne a tanúk téves jövendöléseiröl és a szervezet néhai vezetöiröl, ennek az egyháznak a megalakulásárol na meg sok más dologrol amelyet e szervezet tagjai mimdmáig vallanak de a bibliával összeel egyezhetetlenek.Én ezt a könyvet magyarországon az egyik legjobb, ha nem a legjobb Jehova Tanúi elleni hitvédelmel kapcsolatos iratnak "titulálom".Olvasd el ,hiddel nem bánod meg.
2015. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kèrdező:A fentemlitett cimü köny v Jehova tanuinál nincs.

Ha rágalmazni akarsz akkor egy igaz keresztèny idèz belőle ès megcáfolya,hogy valamikor tègedet hazugnak ne nevezzenek.

Ha kereszènyi èrzès van benned ugy viselkednèl mint Jèzus,mert ha valaki nem èrtett egyet vele nem kivánta a hátaközepère,hanem sajnálattal volt irántuk,pedig Ő tudta,hogy az igazsægba van.

Te pedig el vagy bizakodva es erre Páp azt mondta "ki jol áll vigyázzon,hogy el ne essen.

Honnan vagy olyan biztos,hogy a 45500 vallásbol te vagy az igaz? De honnan tudod,hogy Jehova Tanui nem igazak.

Nèzd meg az oldalon melyik viselkedik rágalmazoan es haraggal es melyik türelemmel es tisztelettel.

Amig nem tudsz viselkedni ,tanitani sem,főleg ha nem ismered azt amit követsz.De mèg rosszabb azt rágalmazni amit nem ismersz,mert egy Jezus követője ezt nem teszi.

Mert egy kèrt tanács is nehèz, nem,hogy egy kèretlen.

2016. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elég jól ismerjük....
2016. máj. 16. 08:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak három pèldát mondjál.
2016. máj. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
AZ utolsó nemzedék kitolása egy generációval,1975 világvége sugallatmeg mégsok más,és a vér álláspont oda vissza változtatása...Amúgy meg miért vagy felháborodva,én sem dörmögök Ennyire ha az én hitem kérdőjelezik meg sok nagyobb hazugsággal!
2016. jún. 8. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!