Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan jehova tanúja itt a...

Van olyan jehova tanúja itt a fórumon aki tudja, hogy mit támad?

Figyelt kérdés

Pl a Szentháromság.

Hogy magyarázzátok ti meg a Szentháromságot?

Erre nagyon kíváncsi vagyok, mert támadni azt tudtok de nem vagyok biztos benne, hogy tudjátok e egyáltalán, hogy mit is támadtok?



2015. aug. 14. 00:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%

Vankó


azt állítottad, hogy nem Isten Jézus. én erre reagáltam.


most váltottál, most ezt mondod:

"Erős Istennek" nevezi a Biblia Jézust egy próféciában, de sohasem a Mindenható Istennek."


nos, ez sem jött be.


18 Jézus pedig odament, és így beszélt hozzájuk: „Nekem adatott minden hatalom az égben és a földön.

máté28:18


remélem, egyetérteszabban, hogy akinek megvan minden hatalma, az mindenható, ugye?

minden hatalom az égen, és a földön=mindenható.

2015. aug. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

"18 Jézus pedig odament, és így beszélt hozzájuk: „Nekem adatott minden hatalom az égben és a földön.

máté28:18


remélem, egyetérteszabban, hogy akinek megvan minden hatalma, az mindenható, ugye?

minden hatalom az égen, és a földön=mindenható."


NEM, nem értek egyet, hiszen Jézus is csak KAPTA olyasvalakitől, akinek hatalmában állt neki adni olyasmit, amivel azelőtt nem rendelkezett. Ő az a Mindenható Isten, akit maga Jézus is az EGYEDÜLI igaz Istennel hívott és akit az első sz.-i tanítványok is egyértelműen a Mindenhatónak ismertek el - Ő pedig NEM Jézus volt! Logikus, hogy két mindenható egyszerre nem létezhet, márpedig Pál és a Biblia még sok más helyen határozottan különválasztja a MINDENHATÓ EGY Istent Jézustól.


Te rossz szokásodhoz híven most is kiragadsz egy kifejezést ("minden hatalmat"), melyet egyértelműen csak viszonylagosan lehet értelmezni (tudod "a betű megöl"), hiszen Jehova felett Jézusnak sem lett ezzel hatalma, de ettől még fordítva ez NEM IGAZ, Jehovának mindig is volt és lesz is hatalma Jézus felett!!!

2015. aug. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
34%

:-) már a bibliát is tagadod...


a minden hatalomba akkor mi nem tartozik bele szerinted? biztos csak túlzott Jézus, igaz? magasabbra emelte magát, mint az Atya, igaz?

2015. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
NEM EMELTE MAGASABBRA magát Jézus, szövegértésed igen gyatra! "Nekem adatott minden hatalom" - vagyis aki a király nevében, mint KÜLDÖTT, egy ilyen kijelentést tesz, az azt jelenti szerinted, hogy a Királlyal egyenlő rangot kapott, vagy magasabb nála? Nem, logikusan a király, azaz Jehova alatt, Jehován kívül kapott meg minden hatalmat Jézus, Jehova felett nincs hatalma, de fordítva ez nem így van.
2015. aug. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%

Ha te mondod! de én azért úgy értem inkább, ahogy Jézus mondta: Ő minden hatalmat megkapott, azaz mindenható.


sehol nem írtam, hogy felülemelte volna magát az atyján, ezt a te képzelgő elméd látta csak bele, és kreáltál ebből egy szövegértési problémát, mintsem hogy elismerd azt, hogy tévesen állítottad, hogy Jézus mindenható. még ha csak 1000 évig is az, akkor is az, de te szerinted az, hogy megkapott minden hatalmat, azt jelenti, hogy majdnem minden hatalmat megkapott, ergo hazugnak állítod be Jézust, olyannak, aki teokratikus hadviselést folytat, és nem a tiszta igazságot mondja.


ahogy érzed, tesó, szíved joga. Én maradok az egyszerű, könnyen érthető tanításnál, mert Jézus így tanított mindíg. Ha azt olvasom a bibliában, hogy neki adatott minden hatalom az égben és a földön, én elfogadom, mert tudom,hogy nem él vissza vele, és hogy jóra használja.

2015. aug. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

"Ha te mondod! de én azért úgy értem inkább, ahogy Jézus mondta: Ő minden hatalmat megkapott, azaz mindenható."


Ez nem igaz! Jézusra sehol sem mondja a Biblia, hogy "mindenható", és logikusan a "minden hatalmat megkapott" kifejezés sem azt jelenti. A háromság hazug, ördögi tanítás, tehát amikor a Biblia különválasztja Jehovát Jézustól személyükben, akkor valóságosan hatalmukban, vagyis MINDENHATÓSÁGBAN is különválasztja őket egymástól. Így tett Pál is a már sokat említett 1Kor 8:6-ban is, amikor az EGY (mindenható) Istent elválasztotta az EGY Úrtól, Jézustól. E vers szerint is kizárható hogy Jézus is "mindenható Isten" legyen, hiszen EGYSZERRE CSAK EGY mindenható lény lehet, az pedig a bibliai szöveg szerint Jehova Isten, az az EGY ISTEN, akit Pál is említ.

2015. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
47%
két malomban örlünk. te nem arra reagálsz, amit én írok, hanem azt mondod, ami eszedbe jut ezzel kapcsolatban.
2015. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
84%

"Ez nem igaz! Jézusra sehol sem mondja a Biblia, hogy "mindenható", és logikusan a "minden hatalmat megkapott" kifejezés sem azt jelenti."


ez a mondatod egyszerűen fantasztikus, ha nem haragszol, kiírom egy külön kérdésbe, mert kíváncsi vagyok, ki hogyan látja ezt. szerintem Pont azt jelenti, logikusan...



" A háromság hazug, ördögi tanítás, tehát amikor a Biblia különválasztja Jehovát Jézustól személyükben, akkor valóságosan hatalmukban, vagyis MINDENHATÓSÁGBAN is különválasztja őket egymástól. Így tett Pál is a már sokat említett 1Kor 8:6-ban is, amikor az EGY (mindenható) Istent elválasztotta az EGY Úrtól, Jézustól. E vers szerint is kizárható hogy Jézus is "mindenható Isten" legyen, hiszen EGYSZERRE CSAK EGY mindenható lény lehet, az pedig a bibliai szöveg szerint Jehova Isten, az az EGY ISTEN, akit Pál is említ."


na, erről beszélek, a házigazdák ilyenkor szokták becsapni az ajtót, és a térdüket csapkodva röhögni. ezért próbálják tanítani a tanúkat arra, hogy FIGYELJENEK ODA ARRA, AMIT MOND A HÁZIGAZDA, jelen esetben figyelj oda a vitapartneredre. te olyan dolgot bizonygatsz, amit nekem nem kell bizonygatni, és ráadásul nem is vetettem fel ezt a témát. egyszerűen fogtad, és összemostad az általam a te írásodra bemásolt írásszöveget, és ehhez hozzácsaptad a fixa ideádat. ez nem beszélgetés, vagy vita, tesó. olvasd vissza: én a te írásodra reagáltam, te ezt mire írtad????


szerintem ez egy külön téma, szerinted nincs annyi szeretet Jehovában, hogy megbízzon a fiában?


szerinted egy villyanyszerelő, aki a fiával dolgozik, és hozzányúlna egy vezetékhez, és megkérdi a fiát: fiam, lekapcsoltad a firelét? le apa. szerinted hozzányúl a vezetékhez az apa, vagy nem?


ugyanígy az atya is képes megbízni a fiában olyannyira, hogy 1000 évig minden hatalmat odaadott neki égen és földön. ha nem lenne ez a kijelentés: égen és földön, akkor igazad lenne. de ott van: minden hatalom égen és földön. ez egy világos, egyértelmű tanítás, amiben semmi nem utal arra, hogy itt valaki a háromságban hinne, vagyhogy ettől nem Jehova lenne a Teremtő. itt egyértelműen KIÉRDEMELT BIZALOMRÓL VAN SZÓ, és szeretetről. a tanúk beteges belemagyarázási kényszerében szenvedsz, amit, belátom, elég nehéz legyürni, és gyógyszerekkel nem is fog menni...

2015. aug. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem külön téma, te itt is csalni akarsz! Azért állítod Jézust hamisan "mindenhatónak", mert a háromság pogány eszméje ezt tanítja. Jézust ezzel a háromság részévé teszed.


Jehova azt akarja, hogy „Jézus nevében minden térd meghajoljon: az égben levőké (és) a földön levőké” (Fil 2:9–11).


De azt nem olvasod sehol, hogy Jehova is meghajol, és imádja Jézust, IGAZ? De fordítva viszont igen, Jézus IMÁDJA Jehovát! Sőt, az égben is "istenének" nevezi Jehovát a Biblia.


Jézus nagy hatalmat kapott, mégis alázatosan alávetette magát az Atyja akaratának (1Kor 15:28).


"Mikor pedig minden alávettetett neki, akkor maga a Fiú is aláveti magát Annak, aki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenkinek."


Vagyis Jézusnak UGYANÚGY ISTENE és ATYJA Jehova, mint nekünk, és UGYANÚGY imádja Őt Jézus, ahogyan nekünk kell. A feltámadása után ezt mondta Jézus: „Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez” (János 20:17).

2015. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
18%

nos, leírom, lassan, nagy betűvel, hogy te is értsd:


N E M H I SZ E K A H Á R O M S Á G B A N .


az, hogy Jézus megkapott minden hatalmat az égben, és a földön, bibliai tanítás. de nem jelenti azt, hogy az atya őt imádná, vagy hogy ő felé emelné magát.


én nem akarok csalni, te vszont ítélkezel, vádaskodsz és rágalmazol.


Az ATYA meg akarta-e ölni a fiút? nem


a fiú mégis beválalta a halált. = hatalmas bizalom


eddig tudtad követni?


AZ ATYA minden hatalmat a fiúnak ad 1000 évre = ugyanaz a bizalom, mint amit a fiú kimutatott felé.


nem történt az alárendeltségbenmódosulás, nem változott meg a Teremtő személye. egyszerűen mindent odaadott a fíúnak, mert ekkora szeretetet, és alárendeltséget mutatott.



nem tudom, hogy egy tanúnak érthetőek-e ezek a fogalmak:


szeretet

bizalom

feltétlen szeretet

feltétlen bizalom


ha nem, akkor vitatkozz tovább, az aranyköpéseid mennek a kérdések közé, ha valamelyiket netán nem érteném.

2015. aug. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!