Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van tulvilági...

Szerintetek van tulvilági élet (menny és pokol)?

Figyelt kérdés
Már gondolkodtam ezen szerintetek lehetséges hogy léteznek ezek a helyek?

2015. aug. 14. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Menny és pokol valószínűleg bibliai értelemben nem létezik. Amúgy nagyon relatív az egész, a földi élet is lehet X számára mennyország, Y számára pokol. Nem a hely dönt, hanem a lelkiállapot és a szemlélet.
2015. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Nos, szeintem igen, de teljesen maskepp, mint ahogy a hivok tobbsege gondolja, ok beszukultek ilyen szempontbol.
2015. aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ozmium42 ***** válasza:
52%
Nincs túlvilág semmilyen értelemben.
2015. aug. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Butaság azt mondani, hogy nincs. Ezért az utolsó válasz hülyeség. Nem tudhatod meg, csak ha megtapasztalod. Ha tudnád mi van a halál után, halott lennél. Egyébként vannak olyan életszakaszok, amikor azt gondolod a lélek örök, van menny és pokol stb. de bizonyítani nem tudod, csak szentül hiszel benne, bizonyos lelki megtapasztalások/elképzelések miatt. Viszont én már nem hiszek benne annyira, mint régen. El tudom képzelni, hogy nincs semmi a halál után pl. amikor alszol részegen.. nem emlékszel az álmodra, sőt semmire csak kómásan kidőltél.. lehet örökre ilyen lesz, ha meghaltál és nem kelsz már fel sose. Őszinte voltam.
2015. aug. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

Felesleges lenne az örök élet előtt egy rövidke élet és halál. Mondhatnánk, hogy cirkusz a népnek.

Az sem lenne fair, hogy valaki néhány elkövetett hiba miatt örök életére Pokolra kerüljön. Miközben valaki más ugyancsak elkövetett bűnökkel bánkódva örök életére megjutalmaznák a Mennyben. Ez inkább valami vicc. Nem tudom hány éves lehetett aki ezt kitalálta, komolyan.

2015. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ozmium42 ***** válasza:
#4 Ha pusztán az alkohol, de egyébként gyakran a sima alvás is képes minket ilyen állapotba hozni, akkor szerinted mennyivel inkább ilyen lenne, ha effektíve nem lenne többé tested? Hogy a fáradtság, és az alkohol képes megszüntetni a tudatot, de a test totális megsemmisülése nem?
2015. aug. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Hogy a fáradtság, és az alkohol képes megszüntetni a tudatot"


Dehogy szünteti meg. Álom és részegség közben sem szűnik meg a tudatod, reagálsz a külvilágra. Még a kómában lévő ember is képes valamilyen szinten kommunikálni (néhány éves kutatási eredmény). Emellett a halálközeli élmények egy része is erősen azt sugallja (mivel érzékel a "lélek" - vagy nevezd, aminek akarod - a testi funkciói működése nélkül), hogy a tudat nem szűnik meg a test elhalásával. Csak "átalakul", és legfőképpen "más külvilágot" fogad be.

2015. aug. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ozmium42 ***** válasza:

A halálközeli élmények azért érdekesek, mert egy részükben valóságon túli élményekről számolnak be, ez rendben is volna, de néha meg nem erről számolnak be, hanem a mi saját valóságunkról. Látnak szem nélkül, hallanak fül nélkül, beszélnek száj nélkül, tárgyakat mozgatnak a szellemek, és ez nekem már meredek.


A tudat pedig igenis ennyire könnyen megszűnik, amiről te beszélsz, az azért nem szűnik meg, mert nem a tudathoz tartozik. Ha beléd rúgnak, persze felébredsz, de nem tudatosan, hanem a tudatod tér vissza az ébredéssel. Ez szerintem ösztönös reakció, nem tudat. Valószínűleg a kómásokkal is hasonló a helyzet, bár nekik a sérülésük jellegétől függően lehet, hogy részben vagy egészben a tudatuk is ép, csak nagyon korlátozottak a lehetőségeik.

2015. aug. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Itt most az alvásról beszéltem és nem a halálról. A halál nem egyenlő feltétlen a test totális megsemmisülésével. Ha természetes halált halsz, öregkorodban végkimerülésben meghalsz , akkor ezoterikus és vallási szempontból is jön a felvetés, hogy pl. elhagyod a tested. Ha alszol akkor nem tudod elhagyni, de ha meghalsz igen és ezzel együtt a tudatod egy másik síkra, dimenzióba, világba lép át akár egy új testtel. Közben viszed magaddal a személyiséged, lehet az emlékeid is ,de lehet csak szimplán újja születsz és csak hasonlítani fogsz az előző életedbeli önmagadhoz. Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem hiszek, hanem hogy kevésbe.. szóval lehet velem beszélgetni ellenérvekkel is :D de sokkal inkább azt vallom, hogy a tudat örök. ergo nem tudsz "nem-létezni", ha már egyszer megtapasztaltad önmagad az életben.
2015. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"egy részükben valóságon túli élményekről számolnak be, ez rendben is volna, de néha meg nem erről számolnak be, hanem a mi saját valóságunkról. Látnak szem nélkül, hallanak fül nélkül, beszélnek száj nélkül, tárgyakat mozgatnak a szellemek, és ez nekem már meredek."


Meredek vagy sem (némelyik nekem is az, de ez ugye szubjektív dolog, nem perdöntő vagy cáfoló erejű a személyes meggyőződés), számos ilyen, állítólag dokumentált eset van. És ami még érdekes: a HKÉ-t átélt emberek elsöprő többsége (nem emlékszem a százalékokra a kutatásokból, 98% körül lehet) biztos abban, hogy élménye valós volt, nem hallucináció, álom vagy egyéb. Ebben magasan kvalifikált személyek ugyanúgy megegyeznek, mint olyanok, akik már számos drog indukálta tripen átestek.


Vissza a tudathoz: A tudat folytonos, ne keverjük az öntudattal. Éppen azért vagy képes visszatérni az ébrenlét állapotába, vagy éppen kómában rögzíteni ilyen-olyan eseményeket, amelyek körülötted történnek, mert a tudatod ép. Más kérdés, hogy nem tudod használni, és az öntudat nem aktív, azaz "nem vagy magadnál". Éppen a HKÉ miatt, illetve ezért valószínű, hogy a tudat nem agy előállította "melléktermék" (ahogy az szép, materialista nyelven megfogalmazást nyert), hanem egy olyan folytonos valami, ami nem szűnik meg az öntudat szünetelésével vagy teljes "elpusztulásával" sem.

2015. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!