Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Harcművészetet tanulni okkult...

Harcművészetet tanulni okkult dolog? Miért nem tetszik ez Istennek?

Figyelt kérdés

Gondolkodom rajta, hogy elkezdek valamilyen harcművészetet. A kung fu, ju jitsu és ninjutsu jönnek be a legjobban, de amikor beszéltem a terveimről hívő barátaimnak, akkor ezt ők rosszallással fogadták, hogy okkult, Istennek nem tetsző, más vallásokat tartalmazó dolog, ami ördögi. Én ezzel nem értek egyet. Miért is lenne baj ilyet tanulni? Nagyon tetszenek ezek a harcművészetek, teljesen azonosulni tudok velük, van stílusok, van mögötte tudás és tradíció, nem utolsó sorban pedig egészségesebbé tesz,valamint magabiztosságot és önvédelmet is ad. Vagy nem lehetek önmagam?


21/L



2015. aug. 14. 18:01
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
84%
Isten felhívott pár perce és mondta: "megengedem ennek a lánynak, hogy harcművészetet tanuljon". Picit beszélt ezután arról is, hogy miért hiszik az emberek, hogy ő tiltana bármi olyan dolgot is, ami nem árt senkinek. Picit szomorú volt emiatt, de majd megengesztel... :)
2015. aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem csakis előnyei vannak a különböző küzdősportoknak,én is tanultam kung-fut évekig.Nem hinném,hogy ördögi dolognak kéne tartani olyasmit,ami segíthet megmenteni akár az életedet is adott esetben,és jót tesz a testnek is.Ahogy írtad,az önbizalmat is növeli,nálam ez segített rengeteget,mert előtte nagyon visszahúzódó,és félénk voltam. Ne akadályozzon meg mások véleménye semmiben,csináld azt,amit szeretnél,így névtelenül és ismeretlenül is támogatom az elképzelésed,ha ez számít valamit :) Legyél önmagad,ez a legfontosabb,és ne mások befolyásolják az életed. (nem mellesleg sok jófej embert lehet megismerni az edzéseken,én is így szereztem sok barátot)
2015. aug. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
59%

Ha csak azért tanulod, hogy meg tudd magad védeni, és, hogy jobb kondiban legyél, nincs vele semmi baj.

A jógánál kell vigyázni, de az nem harcművészet. Azt lehet használni sima testgyakorlatként, de ezoterikus dolgokra is (pl. csakrák megnyitása által különböző rossz lelkeknek megnyílni).

Nem hiszem, hogy a harcművészetek között lenne olyan, ahol ilyen ördögi dolgok vannak.

Persze az nem jó, ha az ember visszaél a tudásával, tehát, ha megtanul pl. karatézni, és minden vele szembejövőt lecsap.

Egy kultúrát vagy vallást megismerni önmagában nem bűn. Ez olyan, mint amikor hittanórán szóba kerülnek más vallások, és pár szóban tanulunk róluk, hogy ők miben hisznek, és mit látnak máshogy. Ha csak érdeklődik valaki a kultúrák után, de nem cserélgeti a vallását, az nem bűn.

2015. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
80%
Jajj hagyjuk már ezt... Akarsz tanulni vagy sem? Tanulj. Se nem ördögi se nem okkult. Ilyen istenes fa szság sose gátoljon semmibe amit megakarsz tenni.
2015. aug. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Rossz lelkeknek megnyílni...ez most komoly? -.-


Nem hiszem, hogy lenne meditáció egy kung fu edzésen vagy hasonlón :) És szerintem is jó lesz, örömmel látom, hogy sokaknak, nektek is bevált!


Egyébként egyesek szerint nem helyes önvédelmet sem tanulni, mert ,,Istenben kell bízni, ő megvéd". OK... Hasonló gondolkodás szerint pedig semmilyen verekedős sport nem helyes, mert az, ha arcra ütsz, súlyos bűnt, mivel ,,Isten az embert a saját képmására teremtette", így gyakorlatilag Istent sérted meg. Ezzel sem értek egyet.


Dehogy fogok lecsapni mindenkit :D A ninjáknál szerintem fő szabály a ,,láthatatlanság", a többi harcművészetnél is alapelv, hogy először nem ütsz. Ez csak önvédelem :)

2015. aug. 14. 18:29
 6/44 anonim ***** válasza:
80%
Semmi ördögi nincs benne.
2015. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
84%
Persze a bigott ember írja mindjárt, hogy el tudtad volna-e képzelni Jézust, hogy lekaratézi a meleg római katonákat a megkínázsakor....
2015. aug. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
83%

"Egyébként egyesek szerint nem helyes önvédelmet sem tanulni, mert ,,Istenben kell bízni, ő megvéd"."

Én inkább bízok saját magamban.Kíváncsi vagyok,hogy ha az,aki ilyet állít,megtámadnak az utcán,akkor beválik-e a buzgó imádkozás a kés ellen.Van egy sejtésem,hogy mi lenne a vége.

"Hasonló gondolkodás szerint pedig semmilyen verekedős sport nem helyes, mert az, ha arcra ütsz, súlyos bűnt, mivel ,,Isten az embert a saját képmására teremtette", így gyakorlatilag Istent sérted meg. Ezzel sem értek egyet."

Hát ezzel én sem.Miért kell minden dolgot bűnnek beállítani?Az nem bűn,ha ki akarnak rabolni,vagy meg akarnak késelni?Az kinek lesz jó,ha te ottmaradsz,és soha nem mész már haza egy ilyen találka után,csak azért,mert "jaj,hát nem bánthatom szegény kis bűnözőt"...Nevetséges.Eszem ágában nem lenne engedni magam összeverni mindenféle hiedelem miatt.

2015. aug. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm, látom nem vagyok egyedül :)


De ez viszi a pálmát: ,,Tegyetek mindent Isten dicsőségére!" Minden bűn, amit nem Isten dicsőségére teszünk. Szóval az is bűn, ha úgy iszok vizet, hogy az nem Isten dicsőségre van, nemhogy még egy idegen harcművészetet tanulni. Ez abszurd.


Ja és amikor ilyeneket mondok, akkor sokan ezt mondják: ,,vagy teljes szívedből szereted az Urat, vagy sehogy! A langyosokat Isten kiveti!" Ez számomra zsaroló és manipulatív. Ti hogy gondoljátok?

2015. aug. 14. 18:55
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

A teljes szívedből szereted Istent nem azt jelenti, hogy egy fogalmat bálványként imádsz és közben megtagadsz minden szép és kellemes dolgot, megtagadsz minden szeretetet, jó szándékot, tudást stb...


Egyébként is a szíved nézi az Úr, nem a képmutató hitet.

Nem hiszékenynek lenni és farizeusnak, hanem jó embernek.

Ami senkinek sem árt, nem bűn.


Egyébként meg mi volna, ha valaki maszturbáció után jobban tudna koncentrálni a Bibliára? Az bezzeg ördögi megtévesztés...

2015. aug. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!