Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az alábbi írásszöv...

Szerintetek az alábbi írásszöveg azt jelenti, hogy Jézus mindenható?

Figyelt kérdés

18 Jézus pedig odament, és így beszélt hozzájuk: „Nekem adatott minden hatalom az égben és a földön.

máté 28:18


Vankó szerint nem:

Ez nem igaz! Jézusra sehol sem mondja a Biblia, hogy "mindenható", és logikusan a "minden hatalmat megkapott" kifejezés sem azt jelenti.


igaza lenne, ha nem ezt mondta volna: égben és földön. de mivel égben és földön minden hatalom...


mit gondoltok???


az, hogy Jézusnak adatott minden hatalom az égben és a földön, az azt jelenti, hogy nem lett mindenható???


2015. aug. 20. 12:07
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:

# 3

# 7


"Mindenekelőtt azt kell megértenetek, hogy az Írás egyetlen prófétai beszéde sem egyéni értelmezés dolga." (2Pét 1,20)

2015. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 szp72 ***** válasza:
88%

Több szempontból sem értelek kérdező:


Miért beszélgetsz "pszihiátriai" esetekkel és miért keresel megerősítést a "pszihiátriai" betegekkel szemben?

Ha pedig nem vallod a Szentháromságot, akkor mit vallasz? Akkor miért fontos, hogy Krisztus mindenható legyen? Esetleg a Szentkétséget vallod, vagyis az Atya és a Fiú istenségét igen, de a Szentlélekét nem?


De hogy a kérdésre is válaszoljak, igen én szerintem azt jelenti. A Fiú minden hatalmat megkapott, tehát mindenható, de nem abban az értelemben, hogy az Atya felett is hatalma van. Az Atya mindent átadott a Fiúnak (Jn 3,35), vagyis minden ami az Atyáé a Fiúé is (Jn 16,15). Az Atya csak annyiban nagyobb a Fiúnál, hogy ő az Atya, hogy ő szülte a Fiút, hogy ő adott mindent a Fiúnak és nem fordítva. A Fiú bár mindent megkapott az Atyától szeretetből és alázatból önként veti magát alá annak, akitől mindent megkapott.

Az Atya és a Fiú lényegében egyenlőek, mert mindenük közös, mindenük egy. Az Atya annyiban mégis nagyobb a Fiúnál, hogy eredendően minden az övé.

2015. aug. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

egyetértek, én is így értem ezt. azért fontos, mert ellentmond a bibliának, és nem érti, pedig idézi. akkor így 3:2


szorosabb, mint gondoltam, bár szerintem az előző nem szavazó sem értette, hogy itt nem a szentháromságról van szó, hanem feltétlen bizalomról, ami szereteten alapul. Jézus odaadta az életét, amiko r az Atya elküldte őt. az Atya minden hatalmát a fiúnak adta ezért 1000 évre. de minden hatalmat odaadott: égben,és földön.


3:2

2015. aug. 20. 14:27
 14/50 A kérdező kommentje:
pszichiátriai eset = ott dolgozik
2015. aug. 20. 14:27
 15/50 anonim ***** válasza:
88%

Tisztázni kell, hogy mit jelent a mindenható szó (pantokratór):

- teljhatalmú

- mindent uraló - mindent legyőző - mindent birtokoló - mindent felülmúló

A Jelenések 1. rész 7-8. verse nyíltan kijelenti, hogy Jézus mindenható, "pantokratór".

Bár ez nem a kérdéshez tartozik, de a biblia első lapjai kijelentik, hogy Isten több személyű:

1Móz 3:22 "És monda az Úr Isten: Íme az ember olyanná lett, mint mi közülünk egy..."

Ha az Isten azt mondja, hogy "mi közülünk egy", akkor biztos, hogy az Istenben több személyiség van. Mivel Isten itt nem a más fajba tartozó angyalokra utal. Jehova hamis tanui éppen azért vitatkoznak a Jézusról állitott mindenhatóságról, mert ha azt elismernék akkor azzal beismernék, hogy Jézus egyenlő az Istennel, hiszen csak Isten lehet mindenható.

2015. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
88%
És még valami. Az Újszövetség határozottan állitja, hogy az emberek Jézust még a megdicsőülése előtt Istennek járó imádatban részesitették, amelyet soha nem utasitott vissza.
2015. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:

Kérdező: először azt kell tisztázni, hogy Jézus azonos-e Istennel. Méghozzá teljes egészében - tehát nem csak úgy, hogy "mindent megkapott, csak ezt meg ezt nem" - hanem tényleg teljes egészében azonos-e?

CSAKIS ebben az esetben lehet mindenható.

De akkor saját magát küldte le a földre meghalni?

2015. aug. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
Istennel azonos, de az Atyával nem, mert ő a Fiú.
2015. aug. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
Ha az ATYA és a Fiú az isten különböző megnyilvánulásai, akkor a Fiú NEM LEHET mindenható. Mert az Atya felügyelete és hatalma alatt áll...
2015. aug. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
Ezek emberi okoskodások. Szerencsére Isten nem a te feltételeid szerint jelentette ki önmagát. A Fiú megismertette az Atyát és ha fejen állva pörögsz üvöltve, a kérdésben leírt ige önmagában is azt jelenti, hogy minden hatalom az övé égen és Földön, tehát mindenható. Én a helyedben nem tagadnám meg Jézust.
2015. aug. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!