Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyit ér egy eredeti Károli...

Petya66666 kérdése:

Mennyit ér egy eredeti Károli Gáspár által lefordított Biblia?

Figyelt kérdés

#Biblia #eredeti károli gáspár
2015. aug. 21. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:

"2003. november 28-án egy szinte teljesen sértetlenül fennmaradt kötete 12 millió forintért (a szakértők értékét 25-30 millió forintra becsülték) kelt el egy budapesti könyvárverésen.

2001-ben Londonban került kalapács alá a Bibliák egyike, ott 26 millió forintnak megfelelő összeget fizetett ki érte az új tulajdonos.

2008 májusában egy újabb példány került kalapács alá. Az árverés során a biblia Ószövetségi hiánytalan jóállapotú része került eladásra, 2,2 millió forintért."

[link]

2015. aug. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én egyszerösszeakadtam egy uriemberrel, aki szerint neki 20 milliós bibliája van, eredeti károli gáspár. megkértük, mutassa már meg: kihozott egy reprodukciót. felhívtuk erre a figyelmét: nem érdekelte különösképpen.


meggyőződésem, hogy az értéke belül van, az üzenetében. nem hiszem, hogy nállad lenne az a 9 példány egyike, ami megmaradt.


a biblia önmaga szerint örök élethez vezethet, bizonyos feltételekkel.

2015. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen ,már én is rájöttem idő közben ,hogy ez egy utánnyomtatott változat. Pedig jólesne most az a 20 milla :DD
2015. aug. 25. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!