Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért különbözőek, a különböző...

Miért különbözőek, a különböző egyénekben meg mutatkozó hit ereje?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Zsenge hívőként érdekelne a kérdésemre a válasz. Sokszor gondolkozok azon, hogy én meddig lennék képes elmenni Jézusért, a hűségben. Meddig lennék képes hűséges maradni. A Bibliában olyan emberek történetét olvasom, mint Dávid, Salamon, Ábrahám, és talán az én egyik személyes "kedvencem" Jób története. Sokuk, és még sokan mások is, hatalmas tanúbizonyságot tettek, amikor meg kellett állni hűségben, amikor a gonosz kísértett, és többnyire megtartattak. Gyakran eszembe jut, miért nem teremtett bennem erős lelket az Úr, hogy őt hűségben tudjam szolgálni, sokszor elbukok az úton, és méltatlannak érzem magam a szeretetére. Miért teremtett az Úr, nagy szakadékokat ember és ember hite között? Miért van, hogy van ki hittben él, és hal, és van aki, csak apró szálakban képes bele kapaszkodni? A válaszokat előre is köszönöm. Isten áldjon mindenkit!
2015. aug. 23. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokat gondolkodtam már én is ezen, de nem tudom. Engem az is érdekel, hogy van, aki nagyon könnyen visszamegy a bűnbe és nem értem miért választja azt? Szerintem ezek fontos kérdések, amikről érdemes beszélgetni.
2015. aug. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezek valóban fontos kérdések. De talán túlságosan személyesek is ahhoz, hogy ezt az anonim fórumon érdemben ki tudjuk tárgyalni. Itt max. csak olyan általános bölcsességeik tudunk eljutni, hogy "mindenkinek más a keresztje" meg hogy "mindenkinek más talentumokat adott az Úr". Ezek persze teljesen korrekt válaszok a kérdésre, de nem hiszem hogy kellően konkrétak is lennének.


Szerintem keresd az alkalmat, hogy élőben is beszélgessél erről valakikkel. Ha ezek közé a valakik közé a papodat/lelkészedet is beveszed, akkor az jelentős előrelépés lesz az életedben. Mindezt tapasztalatból mondom.

2015. aug. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megengeded ajánlanék neked privátban könyvet ezzel a témával kapcsolatban.

De csak tömören: a hit ajándék ÉS gyümölcs is.

Az a fajta hit amely üdvözit, Isten kijelentésének a meghallásából származik. Ez ajándék, mivel Isten engedi meg, hogy megismerhessük az igazságot, mint egy személyt is.

Ha ez a hit megvan, akkor is sok múlik az emberen, hogy hogyan sáfárkodik vele. A gyümölcs azt jelenti, hogy nekünk is kell erőfeszitéseket tenni a fejlődésért. Isten megadja az eszközöket amelyek által tovább lehet épülni ebben a hitben. Van Biblia, vannak igehirdetések vagy akár személyes emberi kapcsolatok, szolgáló emberek, amelyek épülésre vannak.

És vannak olyan cselekedetek amelyek vagy nem használnak, vagy rombolják a hitet.

Ha valakinek gyenge a hite, akkor még lehet, hogy kevés a bizonysága Istenről. Imádkozni kell ilyenkor, hogy kapjál Te is bizonyságoknak a felhőit. Hogy feltöltődjél természetfeletti érintésekkel és fentről jövő sperpektívával. Amiket olvasol a bibliában, hogy a korai keresztények megkapták, azokra vágyni kell. Vágyni kell a Szent Szellem közösségére, jelenlétére. A Szellem ajándékaira és vezetésére is. Nyelveken szólásra. Imameghallgatásokra. Stb.

2015. aug. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kedvenc példám amit Jézus mondott a tanitványoknak a hit növekedéséről. Gondolkodj el azon, hogy miről szól:


Luk 17:5 És mondának az apostolok az Úrnak: Növeljed a mi hitünket!

...

Luk 17:7 Kicsoda pedig ti közületek az, aki, ha egy szolgája van, és az szánt vagy legeltet, tüstént azt mondja annak, mihelyt a mezőről megjő: Jer elő, ülj asztalhoz?

Luk 17:8 Sőt nem ezt mondja-e neki: Készíts vacsorámra valót, és felövezvén magadat, szolgálj nekem, míg én eszem és iszom; és azután egyél és igyál te?

Luk 17:9 Avagy megköszöni-e annak a szolgának, hogy azt művelte, amit neki parancsolt? Nem gondolom.


A hit úgy növekszik, hogy többet teszünk meg annál, mint amit Isten elvár tőlünk.

Példa erre Pál apostol. Aki azt írta, hogy jaj neki, ha az evangéliumot nem hirdeti. Mivel erre lett kivasztva. De ő mindezt ingyen tette, mivel nem fogadott el a gyülekezetektől anyagi juttatást. Annak ellenére, hogy Isten szolgáiért van megirva az Ószövetségben, hogy a nyomtató ökör száját ne kösd fel. Így amellett, hogy nagyon sok gyülekezetre volt gondja, még dolgozott is mint kisiparos sátorkészitő. Ő irta, hogy éjjel-nappal munkálkodott. (I.Thessz.2:9)

Jób is elmondja, hogy mennyi gondot forditott az elesettekre. Szegényekre, özvegyekre, árvákra, vándorokra. (29. Fejezetben)

2015. aug. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ismerem ezt az állapotot, én is voltam benne. Ez azért van, mert a cselekedeteiddel akarsz Isten előtt megfelelő lenni. Ezáltal akaratlanul is a törvény alatt találod magad és bűnös vagy, mert a törvény a bűn ereje. (1 Kor 15.56, Róma 7)

Isten csak Jézust fogadja el, senki nem tud Neki megfelelni. Viszont Jézusba vetett hit által Isten is elfogad minket. Jézust ha elfogadod, Isten előtt máris tökéletes vagy szellemben, mert Jézus mindenki helyett mindent megcselekedett, ami az üdvösséghez kell. "Elvégeztetett". Neked most már az üdvösségtudatban és hálában kellene járnod, nem a bűnre, hanem az új jellemedre kell figyelned, ami Jézus Krisztus.

A hívő nincs a törvény alatt, nincs kárhoztatva Istentől, még ha bűnt is követ el. Ha nem figyelsz a bűnre és a saját teljesítményedre, egyre kevesebb bűnt követsz el, elindulsz a megszentelődés folyamatában. Hidd el, hogy áldott vagy!


2 Kor

1,19 Mert az Isten Fia Jézus Krisztus, a kit köztetek mi hirdettünk, én és Silvánus és Timótheus, nem volt igen és nem, hanem az igen lett ő benne.

1,20 Mert Istennek valamennyi igérete ő benne lett igenné és ő benne lett Ámenné az Isten dicsőségére mi általunk.


Efézus

1,3 Áldott legyen az Isten, és a mi Urunknak, Jézus Krisztusnak Atyja, a ki megáldott minket minden lelki áldással a mennyekben a Krisztusban,


Olvasd el a Római levelet (főleg a 2-8 fejezetet) és a Galata levelet.

Majd szépen megjelennek a gyümölcs cselekedetek, amelyekről beszél Jakab 2. Azok nem a mózesi törvény cselekedetei!!! Higgy Istennek és cselekedd a jót. Ha adsz, Ő még többet ad, stb... Ismerd meg a szellemi törvényeket. Olvass Újszövetséget! Tanulj!

2015. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és nincs bennünk különböző lélek (szellem). Isten szellemben elpecsétel minket a Szent Szellemmel (Efézus 1.13, 4.30). Ne higgy a sátánnak, aki azt hazudja, hogy nem fogsz Istennek megfelelni. Jézus mindent megtett helyettünk! Hallelúja!!! Dicsőség Istennek Jézusban!
2015. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!