Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Matematikailag bebizonyították...

Matematikailag bebizonyították, hogy létezik Isten?

2015. aug. 23. 15:55
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Én ezt nem a vallásba szántam. Az alkalmazott tudományokba tettem fel, ott szeretném ezt a témát megvitatni, hiszen ha valamit bizonyítottak, akkor az már tudományos.
2015. aug. 23. 16:12
 2/44 anonim ***** válasza:
44%
Már csak az a kérdés: az emberi hülyeség véges, határtalan vagy végtelen?
2015. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat várok. Nem poénból tettem fel a kérdést, hanem mert kíváncsi vagyok, hogy hogyan állnak hozzá az emberek. Ha cáfolják akkor miért cáfolják, ha egyetértenek vele, akkor miért értenek vele egyet. Stb.
2015. aug. 23. 16:26
 4/44 anonim ***** válasza:
31%
A kettes tökéletes válasz volt...Nincs bizonyítva sem cáfolva hogy isten létezne.Haggyuk már ezt az istenes cuccot.
2015. aug. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
37%
Sok mindent mond a matematika... emelt szintű matekon számoltunk olyan dolgokkal is, ami egyébként nem megengedett. Elég elvont volt, gyök alatt negatívokkal meg hasonlókkal. Úgyhogy ez nem bizonyít semmit.
2015. aug. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Valamiért áthelyezték a kérdésem a tudományokból ide.
2015. aug. 23. 17:15
 7/44 anonim ***** válasza:

Kicsit konkretizálnám a kérdést, mert így fogsz kapni mindenféle választ, csak olyant nem, ami konkrétan a belinkelt írásokra reagál. :)


Szóval a kérdés az, hogy

1) Gödel valóban az Anzelm-Leibniz-féle ontológiai istenérvet ültette-e át a matematika nyelevére, illetve hogy

2) az így átültetett érvrendszer levezetése matematikailag helytálló-e?


Az én gimis szintű matektudásomat ez a kérdés túlságosan meghaladja, sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom Gödel elméletét.


Filozófiából viszont annyit azért tudok, hogy filozófiailag senki nem tudta eddig még cáfolni Aquinói Szent Tamás 13.században született istenérveit.


Egyébként meg a tudományok szempontjából szerintem teljesen indiferens, hogy van-e Isten vagy nincs, és hogy ezt sikerül-e vagy sikerülhet-e valaha is egyáltalán bizonyítani vagy cáfolni.


A hit szempontjából meg aztán még inkább indiferens, hogy mit is mondanak a tudományok Istenről. A tudomány fejlődik, a tudományos állítások folyamatosan változnak, nem egyszer pont az ellenkezőjükre váltanak. Isten pedig örök és változatlan :) Akár van, akár nincs ;-)

2015. aug. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
Emberi elmével, emberi logikával és emberi fogalomrendszerrel soha nem fogunk bebizonyítani semmi ilyesmit. Nem más, mint homokvárépítés az óvoda homokozójában, amikor a gyerekek meg vannak győződve arról, hogy éppen felépítik a világ Legnagyobb Várát, amit az első fuvallatt betemet fél nap alatt homokkal.
2015. aug. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
Egy embernek megérteni, hogy ki Isten vagy, hogy létezik-e vagy nem kb olyan mintha egy hangya akarná megérteni a Penrose-féle kvantummechanikát...
2015. aug. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagyok egy nagy matekos, bár valaha szigorlatoztam belőle.


De ki kell ábrándítsalak: ha valami matematikailag bizonyított, attól az még nem biztos, hogy létezik is.


Vannak ugye negatív számok. Képzeld el, jön egy villamos a megállóba, ülnek rajta négyen, leszállnak hatan, de felszállnak újból ketten, s akkor lesz üres. Az életben van ilyen? Nincs.


Beszélhetünk 114 dimenzióról, vonhatunk gyököt negatív számból, bevezethetsz irracionális elemeket, de attól ezek még a valóságban nem biztos, hogy léteznek.

2015. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!