Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit válaszolnátok erre?

Ti mit válaszolnátok erre?

Figyelt kérdés
"Nem én kértem azt, hogy megszülessek, nem én kértem az életemet, ezért hadd éljek úgy, ahogy nekem tetszik."
2015. aug. 24. 08:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

Nem tetszik, mert egy látszólagos ok-okozati viszony van a két mondatrész között. Az, hogy "nem kérted" az egyáltalán nem jogost fel arra, hogy "úgy élj, ahogy neked tetszik."

Élj úgy, ahogy tetszik - nem ez a probléma - hanem az, hogy egy nem odatartozó okra fűzöd, mint okozatot. Élj úgy, ahogy tetszik - és a társadalomba helyezkedj bele, mert nem egy lakatlan szigeten élsz, úgy ahogy tetszik, mint pl ahogy Robinsonnak tetszett élni:D

Vallás kat, ezért e1-2 megjegyzés:

Az életet ajándékba kapjuk, a szülők is ajándéknak fog(t)ák fel a gyermeket, van is egy ősi fiúnév: Ajándok, női újkeletű párja: Ajándék.

Ez minden vallásra igaz.

A buddhisták ezenkívül azt is tudják: a leszülető lélek tudatos választása, ott még tudatos- és elfelejti. Ez megjelenik mély tanításokban későbbi vallásokban is. Ezért az igazság görögül:alétheia=nemfelejtés

2015. aug. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezen túl vagyok a beszélgetésben. Kifogás: ő beilleszkedett a társadalomba, de hát mindenki utálja, mindenki hülye, így joga van neki is gyűlölködni.
2015. aug. 24. 09:11
 3/16 anonim ***** válasza:

joga van - de önmagának árt vele a legtöbbet. Mert jónak lenni jó. El kellene jutni addig, hogy ez a jóság belülről fakadjon - csak úgy, cél nélkül, viszonzásvárás nélkül, minden üzleti megfontolás nélkül,minden hátsógondolat nélkül jónak lenni Ez pedig a zen buddhista 'musotoku' kifejezés tartalma már hogy a vallásban vagyunk)


József Attila:

Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis.

2015. aug. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

lázadó tinédzser?


időt kell neki adni.

2015. aug. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Lázadó középkorú, akinek nem megy az Istennel járás, mert jobban szereti a bűnt.
2015. aug. 24. 10:07
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha nem Te kerted az eleted es nem Te akartal megszuletni, akkor ahhoz sincs sok kozod, hogyan elj ... ez a logikai sorrend. Vagy ha az elejebe sem volt beleszolasa, akkor mi koze a folytatashoz? Hol fordult meg a dolog?


Ezt csak egy hozongo gyerek szokta belevagni a szulok arcaba, amire a szulo csak csuklik ... vagy azt mondja, hogy a kulon utakhoz es kulon jogokhoz kulon is kell elni. Csa!

2015. aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem kotelezo kigyot melengetni a kebleden! A csalad egy kozosseg, amibe illik beilleszkedni ... aki kilog a sorbol, az alljon odebb.


Tudom egy szulonek ez kegyetlen dolog, de amennyire a gyerek nem kerte az eletet, a szulo sem gondolta, hogy haladatlan lesz a gyermek. Elvetemedett gyerekkel nem lehet mit kezdeni, el kell verni a haztol mint egy ruhes kutyat. Ilyenekbol lesz az anyagyilkos.

2015. aug. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

De ő egy középkorú, bevallása szerint megtért férfi ismerősöm, akinek ezzel a mondatával nem tudok mit kezdeni, csak álltam ott és néztem, mert visszatért a bűnhöz: megint más nőket nézeget a felesége mellett, megint félre akar lépni, megint szeretetlen, stb.

És jó lenne rá hatni valahogy.

2015. aug. 24. 11:40
 9/16 anonim ***** válasza:
beszélj a feleségével.
2015. aug. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Csapd el nyugodtan a haztol (semi Baja nem lesz) ... legalabb idejeben megtanulja, hogy mere lakik a joisten. Amugy ilyenkor hol az apa? Ilyen hozongeseket csak szigorral lehet kordaban tartan ... csak a veszett kutya harapja meg azt a kezet ami enni ad neki.
2015. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!