Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak és ateisták,...

Vallásosak és ateisták, válaszolnátok erre a négy kérdésemre? (nemet/életkort/vallást/felekezetet/kedvenc csokimárkát írjatok! )

Figyelt kérdés

1. Ki vagyok (és mennyit érek?)

2. Honnan jövök?

3. Miért vagyok itt, mi az élet célja?

4. Hová megyek, amikor meghalok?



2013. nov. 20. 11:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


1. Isten egyszeri és megismételhetetlen teremtménye vagy, így az értéked felbecsülhetetlen.

2. Isten már a fogantatásod előtt ismert, és tervezett veled, de az életed csak a fogantatásoddal indult.

3. Az élet célja a tökéletességre való eljutás. Azért vagy itt, hogy Isten bebizonyítsa, hogy ez lehetséges. Ő azért alkotott meg téged, mert szeret, és szeretne a boldogságodban gyönyörködni.

4. A halálod után a sírba kerülsz. Innen lesz a feltámadás át idők végén.


Üdv. Péter (42, keresztény, adventista, nincs kedvenc csokim)

2013. nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod Péter, de azt szeretném igazából ha mindenki magának tenné fel a kérdést és így válaszolna :)
2013. nov. 20. 12:05
 3/28 anonim ***** válasza:
81%

Férfi/17/ateista/Milka??


1. Tanuló, kinek mennyit érek? Magamnak mindent, másoknak kevesebbet.


2 Édesanyám méhéből.


3. Szüleim utódnemzési ösztöne miatt vagyok itt. Az életnek minden a célja, ha egy célt megcsinált akkor keres másikat.


4. Legjobb tudomásom szerint halhatatlan vagyok, ha mégis meghalnék, a testem lebomlana, és mivel az "lelkem" a pár sejt a testemben(Agy) akkor vele halnék.

2013. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%

A második válaszoló vagyok, kiegészíteném a második válaszom:

2. Édesanyám méhéből, Édesapám heréjéből

2013. nov. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
70%

1. Ember vagyok, egy embert pedig a tettei és a céljai határozzák meg. Az én kis univerzumomban én vagyok az isten :)

2. Anyám méhéből.

3. A fajfenntartás végett.

4. Sehová, maximum a tetemem a temetőbe. A tudatom megszűnik.


Férfi/20/ateista/Mars

2013. nov. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
25%

Egy Nőnek született ember vagyok, s hogy mennyit érek azt a Teremtőre hagyom megítélni, igyekszem elérni, hogy elismerjen...

egy házaspár szerelmének a gyümölcse vagyok ami Isten áldása, az anyaméh gyümölcse Istentől jövő jutalom


Azért vagyok itt mert Isten azon tervének a része vagyok, hogy a földet népesítse be az ember akit teremtett, és élvezze azt az életet amit adott az embernek.

Jelenlegi célom Isten királyságának támogatása, és a mindennapokban pedig az ebben való segítség nyújtás, Jézus és Jehova akarata szerint

Ha kiváltságom lesz túl élni Isten számadásának napját, ott valószínűleg Istennek tetsző életet szeretnék továbbra is élni, miközben élvezhetem az életben a munkám gyümölcsét amiért dolgozom.


Ha meghalnék, akkor nem megyek sehova mivel élettelen vagyok, inkább visznek arra a sírhelyre ahova eltemetnek, nem magamtól megyek oda. :D

S reménykedem abban hogy Isten a feltámadáskor rám is gondol ha utoljára is, és újra élhetek az Ő igazságos új rendszerében.

2013. nov. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%

Bocsánat:

Kedvenc csokim: kinder pinquin

2013. nov. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
56%

"1. Ki vagyok (és mennyit érek?)"


Egy ember a sok közül, annyit érek (szerintem) amennyire békés és megértő vagyok, de nem hagyhatom a hazugságokat és az igazságtalanságot szó nélkül.


"2. Honnan jövök?"


Messziről. Mentálisan sehonnan, nincs lélek, nekem nem is kell. Az anyag, ami a testemet építi fel millió helyről jöhet, nekem ennyi elég.


"3. Miért vagyok itt, mi az élet célja?"


Nem vagyok olyan arrogáns, hogy azt képzeljem, a világmindenség céllal hozott létre. Oka van a létemnek: a sok-sok ok-okozati következmény, ami idáig vezetett el. Ha cél kell az életemnek, azt majd én kitalálom, mi legyen az. Nem egy könyv, vagy ideológia mondja meg nekem, mi legyen a célom.


"4. Hová megyek, amikor meghalok?"


Sehova. Nincs minek tovább mennie, és nincs hova. A testem majd újra egy öntudatlan anyaghalmaz lesz, és ennyi, vége a dalnak. Nem ringatom magam tévhitbe.


20 éves ateista srác, aki nemsokára vesz egy tibicsokit.

2013. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


1. Egy fiú vagyok, az értékem pedig felbecsülhetetlen, mert Krisztus az életét adta értem.


2. Isten teremtette meg az Őszüleimet Ádámot és Évát, nekik vagyok a leszármazottjuk.


3. Azért vagyok itt, mert Isten szeretetből megosztotta velem az életet, és az a célom, hogy alkalmas legyek az örök életre, illetve, hogy másokkal is ismertessem az evangéliumot.


4. Ha meghalok, a sírban maradok egészen a történelem lezárulásáig, onnan lesz majd feltámadás.


Nem: Férfi

Kor: 24

Vallás: Keresztény

Felekezet: adventista

kedvenc csokimáka: nincs kifejezetten

2013. nov. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
51%

1. Sajnos nem ismerlek, de annyi biztos, hogy van helyed a világban, van életcélod és vannak értékeid.

2. Szombathelyről...? Á, csak egy tipp volt, nem jött be? Erre a kérdésre sajnos nem tudok válaszolni.

3. Az élet célja maga az élet. Illetve az, hogy minél jobb emberré válj.

4. A számtalan verzió közül válassz ki egyet, amiben hinni tudsz. Én úgy vagyok vele, hogy majd megtudjuk, ha oda kerülünk. Abban biztos vagyok, hogy valaminek lennie kell a halál után, és remélem, hogy az valami jó lesz, szenvedés nélkül.


N/25/evangélikus/egészmogyorós csoki

2013. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!