Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kérdésem az, hogy akkor...

A kérdésem az, hogy akkor mikor van a feltámadás a Biblia alapján?

Figyelt kérdés
Biblia olvasäs közben elakadtam a feltämadäs tèmänäl. A 2Kor 5,8; Fil 1,23 azt èrezteti, hogy Päl az itteni èlet utàn az Urhoz megy. A 1 Thessz 4,16; 1Kor 15,52 meg mintha azt mondanà, hogy lesz majd egy idöpont amikor feltàmadnak a keresztènyek ès akkor mennek az Urhoz. Ez nem ellentèt?

#Feltàmadàs
2015. aug. 27. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. Pál, amikor kiköltözik a testéből, amit földi sátornak nevez, akkor szellemben megy Jézushoz.

Viszont Isten nem véletlen adott testet, hisz a Földre teremtett minket, így feltámadáskor visszakapjuk (a szellemünk) a már megdicsőült testünket. Lesz új Föld és új ég, új város, ahol majd Istennel élünk együtt.

Ez azokra vonatkozik, akik kérik a kegyelmet, ami ingyen van. Van, aki azt gondolja, hogy nincs szüksége rá.

2015. aug. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az 1-es "elvette a kenyerem":))) Tökéletesen írja. A feltámadás a testre vonatkozik, szellemben a testi halál után tovább élünk. Van aki Istennel a Mennyben, van, aki máshol...

Most is szellemi élőlényeknek tekintsük magunkat, akik ( a még romlanó) testben élnek, dea szellemi megváltásunk Jézus Urunk által megtörtént. Szellemben már újjászülettünk és Isten tökéletes szellemi teremtményeknek (szentknek) fogad el, Jézus miatt.

A mi országunk a MEnnyek országa jelen pillanatban. és fontos, hogy Pálféle kegyelmet tanuljuk és abban járjunk. A törvény vége Krisztus minden hívő igazságára (Róma 10.4)


Filippi

3,17 Legyetek én követőim, atyámfiai, és figyeljetek azokra, a kik úgy járnak, a miképen mi néktek példátok vagyunk. [rész 15,1. 1 Kor. 4,16.11,1. 2 Kor. 9,2.]


3,18 Mert sokan járnak másképen, kik felől sokszor mondtam néktek, most pedig sírva is mondom, hogy a Krisztus keresztjének ellenségei; [vers 2. Gal. 6,14. Róm. 8,7.3,8. Gal. 5,13.]


3,19 Kiknek végök veszedelem, kiknek Istenök az ő hasok, és a kiknek dicsőségök az ő gyalázatukban van, kik mindig a földiekkel törődnek. [2 Kor. 11,15. Róm. 16,17.18. 1 Kor. 6,13. Ésa. 3,10. Kol. 3,2.]


3,20 Mert a mi országunk mennyekben van, honnét a megtartó Úr Jézus Krisztust is várjuk; [Eféz. 2,6. 1 Kor. 1,7. Kol. 1,13. Eféz. 2,19. Luk. 10,20. 1 Thess. 1,10. Ján. 15,19. Róm. 8,18.23. Luk. 18,7.8.21,28.]


3,21 Ki elváltoztatja a mi nyomorúságos testünket, hogy hasonló legyen az Ő dicsőséges testéhez, amaz Ő hatalmas munkája szerint, mely által maga alá is vethet mindeneket. [Róm. 12,1. 1 Kor. 6,13.15,50-54.35.36.44.48. 2 Kor. 5,1. Róm. 8,11. Zsolt. 110,1.2. Mát. 22,44.]

2015. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik a sírban vannak, meghallják az Ő hangját, és kijönnek. Akik a jót tették, az életre támadnak fel; akik pedig a rosszat cselekedték, az ítéletre támadnak fel." (Jn 5,28-29)

A testünk csak akkor fog megdicsőült új testet kapni ha Jézus 2* visszajön. Akik elfogadták Jézus kegyelmi ajándékát és szívből hisznek azok szellemben már most tökéletesek és a lelkük napról napra szentelődik és az is elkészül a 2. visszajövetelre.

Filippi

1,6 Meg lévén győződve arról, hogy a ki elkezdette bennetek a jó dolgot, elvégezi a Krisztus Jézusnak napjáig:

2015. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az orthodox keresztények véleménye szerint a keresztények nem csak üdvözülnek és pont, tehát egy frankó helyre kerülnek, hanem dinamikusan kiteljesedik a természetük, úgy mondják átesnek a theosis nevű dolgon, aminek a lényege, hogy Isten természetében osztoznak ,ahogy Péter is írja a levelében, eredetileg ez lett volna a célja Ádámnak is, hogy eljusson ebbe az állapotba, és képviselje Istent a világban, Istentől kapott hatalmával, ahogy ezt néha pl az angyalok is teszik


ebbe az állapotba jutnak majd el az emberek ha feltámadnak, addig Istennel vannak, "ott ahol az igazak megnyugszanak" tehát még nem tökéletes a boldogságuk, hisz ezek azért elég rendes emberek, nem úgy állnak hozzá, hogy nekik már minden frankó, a földön élők szenvedésére meg már a maguk részéről tesznek egy nagyot.

Jelenések könyvében is olvasható, hogy a meghalt mártírok kérdik Jézust, hogy ítélkezzen végre, de Ő megnyugtatja őket

Aztán jön a feltámadás, testben, fizikailag, és vele a végső itélet, ahogy a jelenések könyve írja "a halál és a pokol is visszaadja a halottait" tehát talán még a pokolból is ki lehet szabadulni ezúttal


és mindezek után jön a teljes mértékben kiteljesedett és boldog állapot

2015. aug. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem ellentét. "Feltámadás" alatt a Bibliában a testben való feltámadást értjük, aminek az időpontja Jézus Krisztus visszajövetelekor lesz (legalábbis azok számára, akik az örök életre fognak feltámadni). Ezt fejezi ki az általad említett 1Thessz 4:16 és az 1Kor 15. fejezete is.

Viszont a Fil. 1:23-ban és a 2Kor 5:8-ban nem a feltámadásról beszél Pál, hiszen ezt írja: "inkább szeretnénk kiköltözni e testből, és elköltözni az Úrhoz". Vagyis Pál úgy gondolta, hogy ha egy keresztény elhalálozik, akkor a szelleme az Úrhoz költözik, és majd a feltámadáskor fog a testével újra egyesülni. Természetesen tisztában volt vele, hogy az ember nem támad fel a halál pillanatában, hiszen akkoriban is számos keresztény ember holttestét eltemették, magyarul látták, mi lesz vele.


Az már egy másik érdekes kérdés, hogy hogyan kerülhet egy ember az Úrhoz, miközben a teste itt lenn rothad. Ez csak úgy lehetséges, ha egy igaz ember halálakor szó szerint az történik, amit Pál leírt, hogy a szelleme azonnal kiköltözik a testéből és elköltözik az Úrhoz. Szerintem kielégítő válasz erre az az ígéret, amit Jézus mondott:

Jn. 8:51 "Bizony, bizony mondom néktek, ha valaki megtartja az én beszédemet, nem lát halált soha örökké."

Jn. 5:24 "Bizony, bizony mondom néktek, hogy a ki az én beszédemet hallja és hisz annak, a ki engem elbocsátott, örök élete van"

Jn 11:25 "Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él."

Ez azt jelenti, hogy az az ember, aki hit által újjászületik Jézusban a Megváltóban, szó szerint örök élettel rendelkezik, azaz a szelleme akkor is él, ha meghal. Pálnak pedig ezek szerint világos látása volt arról, hogy ha egy ilyen újjászületett ember meghal, akkor a szelleme azonnal az Úrhoz költözik, és ott "várja" a feltámadást.

2015. aug. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha jòl èrtem akkor a földi èlet utàn a szellemünk tovàbb èl az Urnàl ès vàrja a feltàmadàst. Viszont a Bibliàban azt olvasom Jèzusròl, hogy a halàlbòl tàmadt fel. Ezekszerint az èlet utàn a halàl következik ès a halàlbòl meg a feltàmadàs. Tehàt ha nem tàmadt fel akkor mèg minìg halott lenne. Ha ez igaz akkor hogy kell èrteni, hogy a szellemünk èl az Urnàl de nem tàmadt fel?
2015. aug. 28. 17:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó a kérdés kedves Kérdező! Isten áldjon az érdeklődésedért. A válasz a János 3-ban rejtőzik.


3,3 Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan [Tit. 3,5. Mát. 18,3.] nem születik, nem láthatja az Isten országát.


3,4 Monda néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?


3,5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Szellemtől, nem mehet be az Isten országába.


3,6 A mi testtől született, test az; és a mi Szellemtől született, szellem az.


3,7 Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.


Az előzőekben mondtuk, hogy testben meghaluk, de szellemben megyünk a mennybe. Hogy lehetséges ez? Az idézett igék válaszolják meg. Itt a földön, ha hiszel Jézusban, akkor szellemben máris újjászülettél. Megkaptad Isten Szent Szellemét. Új teremtés vagy! Ezért van az, hogy bár sajnos még cselekszünk bűnt, de Isten már nem rója fel. Másrészt meg Krisztus teste nincs a törvény alatt (Róma 10.4 és hivatozásai).ISten a szellemi valónkat figyeli.


Továbbá Pál is beszél az új teremtésről:

2 Kor

5,14 Mert a Krisztusnak szerelme [1 Tim. 2,6. Róm. 8,35-39.] szorongat minket,


5,15 Úgy vélekedvén, hogy ha egy meghalt mindenkiért, [Zsid. 2,9.] tehát mindazok meghaltak; és azért [1 Tim. 2,6. Róm. 14,7.9. Gal. 2,20.] halt meg mindenkiért, hogy a kik élnek, ezután ne magoknak éljenek, hanem annak, a ki érettök meghalt és feltámasztatott.


5,16 Azért mi ezentúl senkit sem ismerünk test szerint; sőt ha ismertük is Krisztust test szerint, de már többé nem ismerjük.


5,17 Azért ha valaki [Róm. 8,1.10.] Krisztusban van, új teremtés az; a régiek [Ésa. 43,19.] elmúltak, ímé, újjá lett minden.


5,18 Mindez pedig Istentől van, a ki minket magával megbékéltetett a Jézus Krisztus [Róm. 5,10. Kol. 1,20.] által, és a ki nékünk adta a békéltetés szolgálatát;


5,19 Minthogy az Isten volt az, a ki Krisztusban megbékéltette magával a világot, nem tulajdonítván nékik az ő bűneiket, [Róm. 3,24.25.] és reánk bízta a békéltetésnek ígéjét.


5,20 Krisztusért járván tehát követségben, [Ésa. 52,7. Agge. 1,13. 1 Kor. 4,1.] mintha Isten kérne mi általunk: Krisztusért kérünk, béküljetek meg az Istennel.


5,21 Mert azt, a ki bűnt [1 Pét. 2,22-24. Ésa. 53,9. Róm. 8,3.] nem ismert, bűnné tette [Gal. 3,13.] értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk ő [Kol. 1,14. Eféz. 1,6.7. Fil. 3,9.] benne.


Kicsit tovább idéztem az 5.17-nél,olyan gyönyörű afolytatása. Szóval Pál itt a földi, testi életben beszél az új teremtésről, ez az, amit a János3-nál mondott Jézus


Tehát mi új teremtés vagyunk. És nézzük meg mit mond a Biblia az új teremtésről (ezek vannak Krisztusban, 2 Kor 517 hivatkozásai)

Új teremtésre jellemző:

Róma 8,1 Nincsen azért immár semmi kárhoztatásuk azoknak, a kik Krisztus Jézusban vannak, [Gal. 3,13.5,24.] kik nem test szerint járnak, hanem [rész 7,22.] Szellem szerint.

8,10 Hogyha pedig Krisztus ti bennetek van, jóllehet a test holt a bűn miatt, a szellem ellenben élet az igazságért.


A Károliból idéztem és átírtam a léleksz szót szellemmé, mert szellem-lélek-test a felépítésünk és a szellemünk tökéletes lesz és el van pecsételve Istennek (Efézus 1.13, 4.30). A lélek megszentelődéséről a #3-as válaszoló már írt.

2015. aug. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja és Kisztus szellemben nem volt halott, csak testben. Minden a testi haláláról szólt. (Halál, feltámadás). Jézus szelleme tökéletes marad mindigis, a bűneinket "testben vitte a keresztfára", nem szellemben. 3 nap és 3 éjjel volta föld gyomrában, azaz a hádészban (alvilág)


1 Péter

3,18 Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, mint igaz a nem igazakért, hogy minket Istenhez vezéreljen; megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén szellem szerint; [rész 4,1. Róm. 6,10.5,6. Eféz. 3,12. 2 Kor. 13,4. 1 Tim. 3,16. Róm. 9,5.]


3,19 A melyben elmenvén, a tömlöczben lévő szellemeknek is prédikált, [rész 4,6. 2 Pét. 2,4.5. Róm. 10,7. Csel. 2,27.]


Nézzétek a hivatkozásokat: Róma 10,7 Avagy: Kicsoda száll le a mélységbe? (azaz, hogy Krisztust a halálból felhozza.)


Apcsel

2,27 Mert nem hagyod az én szellememet a sírban, és nem engeded, hogy a te szented rothadást lásson.


Szentek vagyunk hívők és a szellemünk nem marad a testben a halála után, hogy lássa elrothadni

2015. aug. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!