Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mit szólna egy JT...

Szerintetek mit szólna egy JT (ismerős, vén) ha a kezébe adnál egy olyan könyvet ami cáfolja a szervezet tanításait, jó érvekel?

Figyelt kérdés

2015. aug. 17. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van, aki kilép és ott hagyja a hazugságot, de van aki nem hagyja ott a hatalmat.
2015. aug. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nézd csak meg az itteni JT hozzászólókat. A többségük évek óta hallja itt az igazságot, és mégsem akarják meghallani.
2015. aug. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mit szólna? Szerintem ezt:


"Viszed innen ezt a hitehagyott, fertőző irodalmat? Engem nem érdekel sátán szolgáinak írása!!! Én hűséges maradok abbadon uramhoz, mint tevékeny sáskája. Az ilyen könyvek a szemétbe valók, és ajánlom, te se turkálj a szemétbe, mert megesznek a disznók. Megmonta a vezetőtestület, áldja meg őket Isten, hogy minden rágalom a hitehagyottaktól származik, a pedofilbotrány is, hiszen milyen megdöntthetetlen bizonyítékul szolgálnak már azok a kiadványok, amiből semmit sem idézett, és senki nem ismeri magyarországon őket?


Milyen múlt? Te sem örülnél, hogyha az óvodáskori tetteidért ítélnének meg, nem? Különben is, egyrevilágosabb lesz délig, ne hátrafelé nézz, mert sóbálvány leszel. Kövesd az égi szekeret.


Hogyhogy nincs benne a bibliába? Látod, ezért toporogsz egy helyben, mert nem látod ezeket. A szavakon lovagolsz, és nem az írások szellemét nézed, igen. A betű megöl, nem tudtad? Nesze, itt egy kiadvány, ami igazolja, hogy hazudsz, és rossz irányba mész.


Nem, nem a biblia, igen. De attol még ihletett. Nem, nem ihletett, mégse, de szellem által vezérelve íródott. Hogy mi a különbség? Látod, ezért nem fejlődsz, mert ilyen kérdéseket teszel föl. Ezt mindenki érti. Tudod, ezen folyóiratok szerkesztője maga Jehova. Hogyhogy honnan tudom? Hát le van írva a folyóiratba. Milyen bálványimádás? felyezzük be ezt a parttalan beszélgetést, inkább nem szórom a gyöngyeimet disznók elé.

2015. aug. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 belapus ***** válasza:
A hit ellen ( és nem csak a kérdésben említettekre igaz ez ) az érvek - bármennyire is bizonyító erejűek - semmit sem érnek.
2015. aug. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Én rákérdeztem egy idősebb vénnél 1975-re!

Láttam az arcán a zavart. Azt mondott pár mondatot hogy ez ilyen szűrő vagy mi volt. De lényegében soha nem sikerült megbeszélni a dolgot rendesen. Mondjuk többször nem is kérdeztem tőle. De nem jött oda hozzám hogy na akkor beszéljük meg a felvetésedet!

Ez az én tapasztalatom.

2015. aug. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mulder614 ***** válasza:
Te tanú vagy Vidiripi ?
2015. aug. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nem vagyok Jehova tanúja!

2015. aug. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mulder614 ***** válasza:
ja. akkor ezek szerint érdeklődő vagy ilyesmi? ha tudtál vénnel beszélgetni erről?
2015. aug. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"ja. akkor ezek szerint érdeklődő vagy ilyesmi? ha tudtál vénnel beszélgetni erről?"


Vagy egyszerűen csak feltettem ezt a kérdést. Igen valamikor voltam érdeklődő és hosszú ideig tanulmányoztam a tanúkkal s rendszeresen jártam az összejövetelekre! De ez már régen volt. Viszont azóta is tartom a kapcsolatot tanúkkal. Sőt egy egész családdal.

A szóban forgó vénnel mind a mai napig nem beszéltem meg 1975-tel kapcsolatos dolgokat.

2015. aug. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Mulder614 ***** válasza:
értem. és akkor most vagy tagja valamilyen egyháznál vagy nem tartozol sehová?
2015. aug. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!