Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint miért...

A keresztények szerint miért bűn a szex? És az önkielégítés is tiltott?

Figyelt kérdés

Szeretnék jó keresztény lenni. Sajnos sokat nem tudok a vallásról, ateista családban nőttem fel. Próbálkoztam magamtól megvonni a szexualitást, de egyszerűen nem megy. Talán azért, mert nem értem a miértjét. Tudnátok segíteni?

21/N



2015. aug. 27. 14:34
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Vagy egy ember miért csak egy másikat képes szeretni, kívánni? Miért csak egy emberrel tud családot alapítani?
2015. aug. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Ez a dal amúgy a pedofíliáról szól:

https://www.youtube.com/watch?v=4reGboy050Y

2015. aug. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Egyébként ez a beteg elképzelés honnan jött, hogy baj, ha egy férfi mindenáron meg akar döngetni egy nőt?

Attól még imádhatja a lelkét is mellette.

2015. aug. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Te nem vagy egy kicsit pedofil? Igen tetszik neked ez a téma.
2015. aug. 27. 17:53
 25/41 anonim ***** válasza:

Lucifer:

Én úgy érezném magam a kislánnyal, mint elefánt a porcelánboltban. Túl sok mocsok rakódik az ember lelkére, ahogy idősödik, és szex közben ezek kijöhetnek. Egyébként Laura mesélt egy hasonló történetet a Terápia első évadában, lehet, hogy ő jobban el tudta mondani, de ezt ettől függetlenül mondom.

Két felnőtt embernél ez más.

2015. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Nem tartom magam pedofilnak. Egyébként sem élvezném egy kis gyerekkel. Egyszerűen csak meg akarom érteni mindkettő végletet. A pedofilt, a gyereket aki átéli és azokat, akik elítélik.

Igazából magam sem tudom már, hogy ki vagyok.

Illetve az vagyok, amit teszek és döntök. A gondolatok és érzelmeim túl mentek magamon.

Javaslom, hogy elolvasd itt a kommentemet:

Itt egy gyerekgyilkos sorásáról elmélkedtem...


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__7..


Vajon az élet csak rólunk szól? Lehet másokat tárgyként kezelni? Szerintem nem. Úgy gondolom a megismerés az egyik legfontosabb dolog és a másik szabadságának tiszteletben tartása, amíg az mást nem sért meg.

Élni, élni hagyni/segíteni.

2015. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

"Túl sok mocsok rakódik az ember lelkére, ahogy idősödik, és szex közben ezek kijöhetnek."


Én is így gondolom sajnos. Egyik jó filmben el is hangzott, valami olyasmi, hogy az idő hideggé tesz.

Bár sokan játszák az eszüket, hogy alkohol hatására tettek ezt meg azt. Én is ittam már sokat és soha nem tettem olyat, amit nem akartam.

2015. aug. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Viszont egyáltalán nem tartom gusztustalannak a szexet, sem azonos nemmel, sem gyerekkel, sem álattal, sem tárggyal. Ha bármelyiket elítélem annak erkölcsi okai vannak.

Azt nem mondom, hogy kívánom, mert igazából legjobban a fiatal, de eléggé érett nők vonzanak és őket nézem meg. Nem a kutyákat vagy kecskéket. Azok látványára nem fordul meg olyasmi a fejemben.

Van ami ösztönös, van amire rá lehet hangolódni, de ettől még egyik sem normális. Van hogy az ember az öngyilkosságot kívánja meg, de attól még nem helyes vagy normális vagy olyan dolog, amit meg kell csinálni.

Nagyon sok esetben hasznos az elnyomás, kár tagadni. A bűntudattal együtt hasznos.

2015. aug. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

Ja egyébként a pedofília a lelkiséggel és az ösztönös szexel jött szóba. Ha nem számít a lélek, mindegy a test.

Ha számít, akkor pedig értelemszerűen szerelemről beszélünk. És a kérdés az, hogy két szerelmes ember szeretkezhet-e. És ez házasságnak számít-e.

Megkérdezhetném, hogy a peodfília és a maszturbáció között mi a különbség? Erre az volna a válasz, hogy az egyikben van egy érző lény.

Na de tessék eldönteni, hogy mi a bűn? Az élvezet? A lelketlenség? Vagy?

2015. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim válasza:

regen ezeknek megvolt a helye a vallasban, pl megcsalassal is akar szet mehetett a csalad es a kis gyerek akar ehen is hallhatott. persze hogy halalos bun.

manapsag azert bun mert a papa meg nem mondta ki hogy nem bun! ennyi.


en hiszek Istenben, es hiszem hogy amilyen vagyakat adott nekunk azt azert adta hogy eljunk vele. mi bun lehetne abban ha gyonyort adunk egy nonek es ezaltal feldobjuk az egesz napjat, felszabadultabb mindenhol? semmi.

es mennyi pszihologiai gondja lehet ha mindent csak hazassag utan halaszt addig turteztetes van.


az Isteni sugalmazasban nem hiszek, nem hiszem azt hogy a vallasokat az Ur teremtette, ahogy nagy tevedesek voltak a keresztes haborukkor is (mivel emberek alkotjak a vallast), a pedofil papoknal, ugy jelenleg is ez egy elavult rosszul ertelmezett resz a vallasokban. nemsokara ez is at lesz dolgozva, felteve ha akar meg az egyhaz hivoket, mert igy folyamatosan csokken.

2015. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!