Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az baj, ha keresztény létemre...

Az baj, ha keresztény létemre érdekelnek a keleti tanok és a gyógyításuk is?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekesek szerintem, megvan a hagyományuk, és szívesen utánanéznék jobban is. Keresztény vagyok. Olvastam és tanultunk is okkult dolgokról, aminek ezek is részei voltak. Viszont túlzásnak érzem...Ha ez valóban igaz lenne, akkor az egész Kelet okkult lenne, emberek milliárdjai (elvileg). Ők csak nem kerülhetnek mind a pokolra, mert ez Istennek nem tetszik!

2015. aug. 27. 21:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%

A keleti embreknek általában több a hajlamuk a miszticizmusra és a szakralitásra, mint a földönjáró, gyakorlatiasabb, technikailag érdeklődőbb nyugati népeknek. Ennek ellenére ott is rengeteg a gyakorlati ateista.

Megismerni és tanulni sosem bűn. Bűn elhinni az ostobaságokat.

2015. aug. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%

Mi a keresztyén fogalma? Krisztust követő.

Ha nem a "mi Istenünkben" hiszel, hanem elkezded mondjuk a nyolckarú hindu Isteneket imádni akkor az kereszyén szempontból baj, ha csak érdeklődsz a gyógyításaik iránt az természetesen nem baj...

2015. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Attól még a mindennapi életben gyakorlatias vagyok. Az, hogy valaki hisz és nyitott, nem azt jelenti, hogy bolond, és mindenbe mindent beleképzel. -.-"
2015. aug. 27. 21:18
 4/27 A kérdező kommentje:
Dehogy kezdem el azokat imádni :D Én csak kíváncsi vagyok pl. a filozófiájukra is. Biztos van a mögött pár ezer év mögött valami...
2015. aug. 27. 21:19
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
A tudás nem bűn.
2015. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Személy szerint azt gondolom, némi okkal, hogy még olyan dolgok művelése, gyakorlása is gázos lehet, amelyeknek a keleti vallásfilozófiák "csupán" a szellemi hátterüket adják. Következésképp ha magával a filozófiai/szellemi háttérrel foglalkozol, az sem lehet veszélytelen; főleg magadat keresztényként aposztroflva közben, még ha ez az összefüggés látszólag értelmetlen is.
2015. aug. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem Isten gyógyító hatalmára vagy ennyire kíváncsi?
2015. aug. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Nem baj. Amúgy a Pokol úgy hallottam, olyan hely, ahol tanulni lehet a hibákból, meg kiélni a kiéletlen vágyakat, és onnan lehet menni még tovább a túlvilágon ha ezeket már megtapasztaltuk, akkor lehet tovább menni. Mármint ahol már azok vannak, akik túl vannak azon a szinten, amelyiken megértik, megismerik ezeket, szal a pokol-szinten. Valami ilyesmiket hallottam.
2015. aug. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

A kora keresztény korban is voltak erről viták, hogy szabad-e az antik (pogány) görög irodalmat olvasni, az eposzokat, a drámákat, a filozófusok írásait.


Nagy Szent Bazil erre hozta a méhecskés hasonlatát: úgy olvassatok, ahogyan a méhecske gyűjti a nektárt. Minden virágra rászáll, a nektárt mindegyikről elhozza, a mérget viszont mindegyiken otthagyja.


Ezzel az egyház álláspontját fogalmazta meg, amit az egyház mindig is tanított (már Bazil előtt is, meg azóta is). A vaskalapos tiltások már akkor is az eretnek szektákra voltak jellemzőek.

2015. aug. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Megismerheted az okkult dolgokat is, de ne akarj közvetlen tapasztalatot szerezni róluk, mert ezek minden egyház szerint az ördög művei.
2015. aug. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!