Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tartsam vissza a...

Hogyan tartsam vissza a nevetést a templomba?

Figyelt kérdés
Hívő keresztény vagyok, néha járok templomba. Ma reggel voltunk anyukámmal és a végén a mögöttünk ülő néni fülsüketítő módon, teljesen átszellemülve vísítozva éndekelte az Ó, szűzmáriát. Anyukámmal alig bírtuk vissza tartani a röhögést.

2015. aug. 30. 10:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Menjél karizmatikus gyülibe. Ott szabad röhögni. Sőt, kötelező:

https://www.youtube.com/watch?v=Wn6FF5nhTSs

2015. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Pietrosol ***** válasza:
47%

Szia!


Maradj csendben amikor egyedül vagy, ne hagyd, hogy megzavarjanak a gondolataid! Aztán, ha megtaláltad a csendet és benne tudsz maradni, akkor már azokat a gondolatokat is figyelmen kívül tudod hagyni, hogy ki szeretnél nevetni másokat.


Mi a túrónak jártok templomba és miről tanít nektek a pap, ha ilyen alapvető dolgokról nem beszél?

2015. aug. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%
Anyukáddal együtt tanuljatok több tiszteletet.
2015. aug. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy olyan bunkók vagyunk anyukámmal, hogy kiröhögjük a nénit. Nem is akarunk nevetni egyáltalán.
2015. aug. 30. 11:03
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, ilyenek vagyunk, ha nem lehet, és nem is akarunk nevetni, és megpróbáljuk lefojtani, akkor elkezd fojtogatni - tulajdonképpen egyre erősebben, mert az elfojtástól akkumulálódik.


A megismerést és annak révén a megértést kell növelni magunkban és akkor ez egyre ritkább lesz, mert az ember egyre (ön)uraltabb lesz.

Jelen esetben arra gondolok:

a néninek megkopott a hallás érzéke, nem jól hall, ezért ő valójában nem akart rosszat, de nem hallja, amit csinál. Ez a nagyothallókkal gyakori, sajnos. És közösségben elég zavaró is tud lenni.

De ez egy fájdalmas dolog, és nem gondolnak bele általában az emberek.


Gyakori, hogy a nagyothallókat kinevetik. Hogy pl a vakokat soha nem nevetik ki, az is arra utal, hogy abban az esetben könnyebb meglátni és ezáltal megérteni, hogy ez valójában milyen tragédia, míg a hallássérültnél nem lehet látni, bele kell gondolni, meg kell érteni.

-aa-

2015. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

TemplomBAN. Gondolom nem bele nevetsz a templomba.


Szerintem gondolj másra. Villanyvezetékek a falban, gyertyák az oltárnál meg hasonlók.

2015. aug. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%

Ha nem megfelelő helyzetben kell nevetnem, akkor igyekszem elterelni a gondolatomat valami szomorú emlékkel.

Bár nem szeretem felidézni a rossz emlékeket, de a beégés elkerülése érdekében muszáj. Plusz mély levegő.

2015. aug. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%
Elég kínos, hogyha akaratod ellenére elkap a röhögés. Fojtsd vissza a levegőt, akkor nem jön ki belőled hang!
2015. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, velem volt, hogy Himnusz alatt nevettem el magam kis híján, mert mögém beállt egy férfi, aki olyan hangon zendített rá, hogy azt hittem, hogy eldőlök... Meg kell próbálni visszafojtani és másra figyelni.
2015. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
55%

Én ilyemkor mindig valami tragikusra gondolok .

Lehet hogy a templomban nem megfelelő de nekem sokszor bevált pl. egy kiskutyát az utcára dobnak,halál vagy valami

2015. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!